Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

BLUETOOTH PLANTRONICS Voyager Pro problema

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mytusin

mytusin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.08.2005
Salutare, am acest headset (PLANTRONICS  Voyager Pro - Bluetooth V.2.1) de vreo 2 ani si a mers si merge impecabil, l-am luat deoarece il pot conecta la 2 telefoane si imi foloseste la job...dar de curand am pierdut un telefon (Nokia C2), ce il aveam de la munca, asa ca...a trebuit sa imi iau un altul Model Vodafone Smart Mini. Toate bune, doar ca atunci cand imi conectez primul telefon la headset-ul de mai sus (LG Nexus 5 - Bluetooth V.3.0) totul este OK si se aude bine fara probleme, DAR in momentul in care conectez si al doilea telefon (Vodafone Smart Mini - Bluetooth V.4.0) incep problemele si convorbirea de pe cel de-al doilea telefon (Vodafone Smart Mini) se aude dupa circa 1 minut cu mici intreruperi facand imposibila intelegerea conversatie.....propriu zis ii dispare sunetul ptr cateva milisecunde si iarasi revine si tot asa In schimb pe LG NEXUS 5 nu am nici o problema in convorbire.
Mentionez ca am conectat (Vodafone Smart Mini) la headset singur si merge fara probleme...dar cum conectez si cel de-al doilea telefon imi baga in balarii MINI-ul.
Am mai conectat si LG NEXUS-ul cu un Samsung Galaxy Mini S3 si au mers fara probleme.
Aveti ceva sfaturi va rog ptr mine, deoarece asi vrea sa-mi iau un alt Headset tot de la Plantronics, dar sa nu am aceiasi problema si sa-l iau degeaba.
Oare sa fie problema de la diferenta de variante bluetooth?

Multumesc!

#2
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Si eu am aceasta casca de vre-o 4 ani si este superba !!!

Este o problema de compatibilitate.
Cred ca nu poate folosi in paralel 2 standarde bluetooth diferite.
Ai putea pune si la Platronics o intrebare. Este produsul lor in fond..
Eu inclusiv Iphone-ul am conectat-o la ea. Si asta-i mai zgarcit cu echipamentele ce nu au mar pe ele.

#3
marianCB

marianCB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 02.07.2013
Şi eu am acest model de BLUETOOTH şi sunt foarte mulţumit de el, îl conectez fără probleme la doua telefoane ( Nokia E72 şi Samsung GT-S5360).

#4
mytusin

mytusin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.08.2005

 mandrku, on 19 decembrie 2013 - 22:34, said:

Si eu am aceasta casca de vre-o 4 ani si este superba !!!

Este o problema de compatibilitate.
Cred ca nu poate folosi in paralel 2 standarde bluetooth diferite.
Ai putea pune si la Platronics o intrebare. Este produsul lor in fond..
Eu inclusiv Iphone-ul am conectat-o la ea. Si asta-i mai zgarcit cu echipamentele ce nu au mar pe ele.
I-am intrebat pe cei de la Plantronics si au spus sa sterg profilele de la bluetooth de la ambele telefoane si sa restartez telefoanele, iar dupa aceea sa conectez primul acel telefon care se aude intrerupt..(Vodafone Smart Mini) si apoi LG-ul...lucru ce l-am facut dar fara succes.
De aceea ma bate gandul sa-i iau acestui Headset un frate mai mare adica Voyager Legend care fiind pe Bluetooth V3.0 s-ar pute rezolva incompatibilitatea asta..ori sa schimb acel Vodafone Smart Mini pe care abia l-am achizitionat de la Vodafone cu prelungire de contract :(

 marianCB, on 20 decembrie 2013 - 11:10, said:

Şi eu am acest model de BLUETOOTH şi sunt foarte mulţumit de el, îl conectez fără probleme la doua telefoane ( Nokia E72 şi Samsung GT-S5360).

Si eu l-am folosit vreo 2 ani zi de zi cu mai multe telefoane (Nokia c2, LG Optimus Black, LG Nexus 5 si o chinezarie) si nu am avut nicio problema...dar luand acest Vodafone Smart Mini mi-a pus capac :(((

#5
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
Nu știu, eu am tot avut urechelnițe din astea și nu am fost mulțumit, oricum te aude lumea și destul de prost. Am trecut pe niște Logitech stereo, ditamai căștile dar măcar mă fac auzit calumea.

#6
mytusin

mytusin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.08.2005

 benis, on 20 decembrie 2013 - 21:48, said:

Nu știu, eu am tot avut urechelnițe din astea și nu am fost mulțumit, oricum te aude lumea și destul de prost. Am trecut pe niște Logitech stereo, ditamai căștile dar măcar mă fac auzit calumea.

Imi luam si eu niste casti din acelea...dar, la servici nu am cum sa stau cu alea pe cap :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate