Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

luminozitate dispay

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
eextazy09

eextazy09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.11.2013
am instalat pe un laptop asus x52jt windows 8.1 si nu merge sa reglez luminozitatea! cand apas fn+f6 pentru a da luminozitatea mai mare nu are nici un efect!nici din control panel nu merge sa o reglez.trebuie sa scot laptopul de la incarcat si sa il bag inapoi si se da luminozitatea la maxim dar dupa sa o dau mai incet nu merge deloc! stiti vreo cauza de ce se intampla asta? pe windows 7 mergea totul perfect fara probleme!

#2
BMW

BMW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 25.09.2005
Trebuie instalat "ATKACPI driver and hotkey-related utilities" ca sa-ti functioneze fn+f6.

#3
eextazy09

eextazy09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.11.2013
am instalat driverul acela. si mie imi functioneaza toate functiile alea FN doar ca nu reactioneaza luminozitatea.si mentionez ca nu merge nici acea functie de a schimba monitoarele.adica atunci cand folosesc laptopul prin HDMI. restul functiilor merg foarte bine volum blocare toch pad etc

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Vezi la ASUS Suport ptr modelul tau - gasesti driverele si utilitarele.
Descarci de-acolo ASUS ACPI si il instalezi.

Vezi sa ai si driverul video instalat - nu doar ce a pus 8-ul.

#5
eextazy09

eextazy09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.11.2013
am instalat deja driverul dar nu merge [ http://img545.imageshack.us/img545/7788/agr7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Ciudat, imi merge mie pe un EeePC care n-a avut suport decat ptr XP si nu vrea pe unul mai nou...

#7
eextazy09

eextazy09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.11.2013
nici eu nu gasesc raspunsul...si cand ar trebui sa fie luminozitatea la 50 % mi se stinge displayul de tot. deci la mine am doar 2 functii lumina 100% si 0%

#8
Robben

Robben

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2010
aceeai problema o am si eu pe un asus k52jt cu win 8.1, sub 50% se stinge display-ul.
am observat ca daca nu e instalat driverul de la  placa video merge reglarea luminozitatii, dar nu poti schimba rezolutia

#9
eextazy09

eextazy09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.11.2013
daca gasesti o rezolvare te rog sa postezi aici...ca eu de atunci nu am gasit nici una ms

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate