Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cumpărare Windows 8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Ce service foloseste?? E la ordinea zilei sa folosesti privacy pentru domeniul tau si majoritatea site-urilor de renume au privacy activat pentru evitarea spam-ului.

#20
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Eu unul nu m-as baga. Daca vrei doar unul pentru acasa gasesti un vecin sau prieten. Daca in schimb vrei sa-l folosesti in scop economic mai bine cumperi o licenta serioasa care mai ofera si ceva service ulterior.

#21
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010

View Posteiffel, on 11 decembrie 2013 - 14:53, said:


De unde stii ca ala e pretul corect ?

La ce petarda e Win 8/8.1 si 40 de euro mi se pare mult. Si da, il folosesc zilnic.......din pacate

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004

View PostJayBird, on 11 decembrie 2013 - 14:57, said:

Ce service foloseste?? E la ordinea zilei sa folosesti privacy pentru domeniul tau si majoritatea site-urilor de renume au privacy activat pentru evitarea spam-ului.
Daca mergi pe whois iti zice exact pe ce servere e gazduita, dns-urile prin care trece, cine a inregistrat domeniul si in ce tara, etc.

#23
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View PostLolopoco, on 11 decembrie 2013 - 13:58, said:

Dacă cer imposibilul, atunci o să-mi iau ideea de a da (aproape) un salariu minim pe economie pe un OS ce poate fi activat prin alte metode...
Pai cred ca asta ai sa faci Posted Image
Pretul e pe site la MS.

#24
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 23.12.2006
Cineva spunea mai devreme un lucru important: Fara factura, licenta este invalida.
Legat de site, nu pare a fi scam. De banii aceia primesti o licenta valida, ne folosita, care insa nu iti apartine.
Cum e posibil asa ceva? Foarte simplu: Licentele vandute pe acest site sunt licente obtinute prin programul MSDN, unde pretul este din ce in ce mai mic, in functie de volumul cumparat.

ATENTIE: Folosind o cheie MSDN de Win 8, nu o sa iti poti face upgrade la 8.1, decat achizitionand o noua licenta adresata windows-ului 8.1

Edited by cmgeorge, 11 December 2013 - 16:19.


#25
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006

View Postcmgeorge, on 11 decembrie 2013 - 15:51, said:

Cineva spunea mai devreme un lucru important: Fara factura, licenta este invalida.
Legat de site, nu pare a fi scam. De banii aceia primesti o licenta valida, ne folosita, care insa nu iti apartine.
Cum e posibil asa ceva? Foarte simplu: Licentele vandute pe acest site sunt licente obtinute prin mrogramul MSDN, unde pretul este din ce in ce mai mic, in functie de volumul cumparat.

ATENTIE: Folosind o cheie MSDN de Win 8, nu o sa iti poti face upgrade la 8.1, decat achizitionand o noua licenta adresata windows-ului 8.1

Cine te-a mintit?

On topic: http://www.onlinekey...ro-license.html

#26
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Esti sigur ca vei primi ceva ? Eu nu cred.
Site-ul ala e dat ca nesigur peste tot pe internet. Si se pare ca nu si-au reinoit domeniul - le expira peste 17 zile.

Alex_GP - si la licentele achizitonate online de pe site-uri autorizate primesti factura, intr-un format sau altul.

#27
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Nu are cum sa vanda prin Paypal si sa fie scam in acelasi timp. Paypal are zero toleranta fata de asa ceva si daca ar primi cateva plangeri i-ar taia contul instant! Deci e foarte probabil ca vei primi o cheie Windows de banii aia dar probabil din aia VL (volume license) cum a zis cineva mai sus. Daca nu esti pretentios e foarte buna si aia, activarea oricum e permanenta cu ea!

#28
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 23.12.2006

View PostAlex_GP, on 11 decembrie 2013 - 15:54, said:

Cine te-a mintit?

Poti fi mai explicit?

#29
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Licența de w8.1 o doresc pentru a nu folosi ale programe suspecte,  gen KMS și pentru a fi în legalitate.  Nu mă interesează suportul tehnic M$. Aproape nu a existat hiba care să nu o rezolv de unul singur.  
Știu că nu mă obligă nimeni,  în mod direct,  să folosesc windows,  dar,  din păcate,  sunt obligat, în mod indirect,  pentru drivere,  pentru ecosistemul de aplicații.
Pe Linux nu au drivere,  nu ai programe profesionale (nu mă refer la servere).
E ca și Cum ai fi obligat să fi pieton sau șofer.  Calea de mijloc nu există. Nu poți fi biciclist. .. Pentru că nu există piste de bicicleta.

#30
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Cu driverele te contrazic - pe Linux exista drivere pe care nici windows-ul nu le are.
Cu programele profesionale - pot fi de acord - depinde ce programe trebuie sa folosesti.

#31
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Posteiffel, on 11 decembrie 2013 - 14:34, said:

Oricum ai nevoei si de factura pe produs ca sa ai licenta valida.
Corect...de fapt, cand iti vine controlul la usa si te intreba de licente, prima si prima chestie e sa iti ceara factura in urma caruia ai achizitionat aplicatia respectiva, poate nici nu se uita la seria softului daca factura e ok.

Se punea problema de legalitate....pai fara factura , luat de pe un site suspect, nu ai cum sa fii in legalitate. Imi fac si eu un site, imi iau de pe torrente o aplicatie pirat de generat coduri, si le public pe site zicand ca vand licente Windows....nu dau factura nu dau nimic....ce legalitate este asta? Nu baieti, factura fiscala va confera legalitatea (in ce forma va fi ea), adica dovada concreta ca ati platit catre Microsoft licenta (prin intermediul site-ului sau magazinului de unde ati achizitionat)..... si nimic altceva.

Edited by cuculea, 12 December 2013 - 10:29.


#32
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006

View Postcmgeorge, on 11 decembrie 2013 - 16:16, said:

Poti fi mai explicit?

La faza cu MSDN cum ca nu poti face upgrade la 8.1

#33
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Am instalat Avast Free (am Renunțat la Avira Free) și mi-a apărut așa ceva când am intrat iar pe site-ul acela(vezi poza)
Până acum mi-a ieșit din cap să dau banii pe windows ( nu la prețurile astea).
Poate când voi da de un gros de bani, sau poate când va face M$ vre-o promoție (slabe șanse)...
Până atunci, vă mulțumesc pentru sprijinul acordat.

Attached Files



#34
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View PostLolopoco, on 13 decembrie 2013 - 18:57, said:

Până acum mi-a ieșit din cap să dau banii pe windows ( nu la prețurile astea).
Si cu "programele profesionale" tot asa ? Posted Image Pana la urma acesta platforma nu e ieftina oricum ai privi-o ca user casnic. Dar cand ai activitate comerciala nu e de speriat in raport cu veniturile obtinute.

Edited by neagu_laurentiu, 14 December 2013 - 12:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate