Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

NU-MI POT ACCESA ADRESA DE EMAIL

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#1
raluca08

raluca08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.12.2013
Buna seara, de dimineata, nu pot sa-mi accesez emailul, adica imi accepta userul si parola , dar nu pot intra in inbox, in nimic nimic, deoarece apare eroarea: We're experiencing some technical difficulties...
We’re sorry, but Yahoo Mail can't load due to a temporary error. You can try back again shortly, or visit our help pages for ways to troubleshoot the issue.
Temporary error: ymws:Server.MailboxOpenFailed
Am incercat sa ma loghez si de pe alte 2 browsere, sa dau restart la laptop, sa intru de pe alt calculator. Aceeasi problema aparea.
Am incercat si sa dau delete la history, cookies, tot, tot , parole salvate, tot nu merge.
Help

#2
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Buna,
Nu inteleg ce problema ai. Titlul este scris prea mic si nu se vede...

Cat despre subiect...yahoo ti-a explicat deja de ce nu poti intra in inbox. Dar din cauza faptului ca nu ti-a explicat in majuscule probabil nu ai inteles nici tu...

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
e de la ei ; nici eu nu pot sa i-mi accesez mailu de azi de dimineata
nu poti decat sa astepti sa isi rezolve problema cei de la Yahoo

Edited by STARTREK1, 10 December 2013 - 22:08.


#4
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Problema ta este pe tot netu : https://www.google.r...ilboxOpenFailed

Cam ăştia sunt cei de la yahoo.

Dacă vrei să-i contactez, aruncă un ochi aici : http://forum.softped.../#entry14170534

#5
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Mie mi-a mers astazi si inca merge. Atat pe PC (chrome) cat si pe telefon (android).

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Sunt fascinat de cei care inca mai folosesc Yahoo, cand exista d eprea multa vreme alternative MULT mai bune: Gmail.com si chiar outlook.com

#7
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Eu pot accesa, nu am nicio problema.

Edited by gozmyn, 10 December 2013 - 22:18.


#8
raluca08

raluca08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.12.2013
Am scris despre faptul ca nu mi pot accesa emailul, stiu si eu engleza, am vazut ca problema asta are loc si in alte tari, dar nimeni din cunoscutii mei (din tara) nu are aceasta problema cu accesarea contului. Deci, careva dintre voi mai are aceeasi problema ca si mine???????????

#9
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007
Păi te-ar ajuta cu ceva să știi asta? Devreme ce ăia de la Yahoo au scris CÂT SE POATE DE CLAR cum că problema e de la ei, crezi că s-ar manifesta DOAR la tine? Posted Image

Și ca să-ți răspund: Da, mai văd niște oameni prin listele mele de pe rețelele de socializare ce se plâng că nu le merge pocnitoarea aia de serviciu de e-mail încă de azi-dimineață. Deci, EVIDENT, nu ești singura...

Edited by hubbabub1601, 10 December 2013 - 22:26.


#10
raluca08

raluca08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.12.2013
acum au schimbat eroarea...

Attached Files



#11
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007

View Postraluca08, on 10 decembrie 2013 - 22:23, said:

Deci, careva dintre voi mai are aceeasi problema ca si mine???????????
eu... ti-am raspuns mai sus :)

#12
raluca08

raluca08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.12.2013
Unii din America nu-si pot accesa contul de email de prin noiembrie, aproape de o luna chiar, deci chiar am motiv de ingrijorare. Va anunt daca dispare eroarea. Multumesc celor care mi-au raspuns

#13
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

View PostAdm, on 10 decembrie 2013 - 22:13, said:

Da, pentru că e ca şi cum ai cere utilizatorilor de IE să folosească Chrome sau Firefox. Nu te poţi că*a în gusturile omului.

Şi-n plus, mulţi din utilizatorii Yahoo sunt legaţi de Messenger, care e destul de utilizat şi cu chiu cu vai încă funcţionează.

PS : Eroarea nu e pentru toţi. E doar pentru cei care n-au mâncat tot Posted Image

#14
raluca08

raluca08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.12.2013
w3room nu prea am inteles ce vrei sa spui, fii mai explicit

#15
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Probleme de genul asta , se intimpla cind cade un "nod" principal yahoo , cauze : atac informatic sau "noile implementari" (yahoo , nsa , etc) .

P.S. - La mine vad ca merge e-mail-ul .
Cred ca la tine este o problema a ISP-ului(cel de la care ai net ) , are probleme cu conexiunea pe "nod"-ul respectiv .

Edited by tidicristi, 10 December 2013 - 22:43.


#16
raluca08

raluca08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.12.2013
Posted Image In fine...
Care era probabilitatea ca din aproximativ  19 000 000 de locuitori cati are Romania, taman mie sa-mi blocheze contul pe motiv de mentenanță? In fine, trist dar adevarat Posted ImagePosted Image

#17
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008

View PostAdm, on 10 decembrie 2013 - 22:13, said:

Sunt fascinat de cei care inca mai folosesc Yahoo, cand exista d eprea multa vreme alternative MULT mai bune: Gmail.com si chiar outlook.com

Interfata la Yahoo este mult mai simpla decat in cazul Gmail. Bineinteles la capitolul securitate nu sta bine yahoo.
Eu unul am cont pe Gmail, dar tot Yahoo folosesc. Pur si simplu nu-mi place Gmail.

Edited by JaJe, 10 December 2013 - 22:53.


#18
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006

View Postraluca08, on 10 decembrie 2013 - 22:39, said:

Care era probabilitatea ca din aproximativ  19 000 000 de locuitori cati are Romania, taman mie sa-mi blocheze contul pe motiv de mentenanţă? In fine, trist dar adevarat Posted ImagePosted Image
Pai daca consideram ca toti cei 19 mil. locuitori din RO au cont de mail pe yahoo, inseamna ca probabilitatea sa nu ai taman tu acces la mail este 1 la 19 milioane.
Pe masura ce numarul de utilizatori de Yahoo mail scade, creste si probabilitatea ca tu sa fii afectat de mentenanta serviciilor Yahoo.

La limita, daca dintre toti locuitorii Romaniei vei ramane singurul utilizator de YahooMail, probabilitatea ca sa nu poti accesa mailul cand Yahoo anunta defectiuni tehnice va fi 1 (unu). Adica doar tu vei avea probleme, in mod SIGUR!

Ce te faci insa in acest ultim caz (limita), ca nu mai ai pe cine sa intrebi de sanatate...Posted Image

Si asa poate continua acest subiect la nesfarsit...

Glumesc!

PS. Am verificat si eu mailul meu de pe Yahoo si vad ca merge... Am insa un prieten care m-a anuntat ca lui nu-i functioneaza de mai multe ore...
Deci ar trebui sa recalculam probabilitatile...

Edited by dan_slack, 10 December 2013 - 23:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate