Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Wpro cafetiere - mod de folosire

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
Salut,
Am cumparat o solutie din aceasta (sigur o stiti, e pe la toate magazinele mari de electronice) pentru detartrare; pe spatele sticlutei scrie a se folosi conform cu indicatiile atasate, care de fapt nu sunt, asa ca intrebarea mea este care este dozajul magic: cat din sticluta pun (in amestec cu apa) pentru un ciclu de curatare a cafetierei?
Am cautat pe tot (cred) Web-ul, dar nici o parere.
Multumesc si sper ca nu am gresit aria (daca da, atunci rog a fi mutat).

#2
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
WPRO professional descaler formula effectively eliminates limescale deposits from all brands of coffee machines, espresso machines and kettles.
The specialized formula also helps to optimize their performance and prolong their service life.
INSTRUCTION FOR USE:
Coffee machine and Espresso machines:
Pour 1 litre of water into machine reservoir and half of the contents of this bottle.
Turn the machine on and run all the liquid through it.
Repeat the operation 4-5 times just with water to rinse the applianceout thoroughly.
KETTLE:
Pour 1 litre of water and allcontent of the bottle.
Bring to the boil then pour out the liquid and rinse the kettle outseveral times using clean water.


Warning:
Irritating to skin and eyes
Incase of contact with the eyes rinse immediatly with plenty of water. If irritation persist, seek medical advice.
Keep out of reach of children.
Does not contain surfactants.

#3
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011
Ai cafetiera sau expresso?
Pui plicul la 1 litru de apa si apesi butonul , dupa terminare mai pui 1 litru apa curata , lasi sa se termine si gata .
Daca e expresso ia legatura cu Lyvyoo @ sau daca ai rabdare citeste aici http://forum.softped...fea-si-rasnite/

#4
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
Multumesc tuturor. M-am uitat in forumul acela si am dat search "Wpro" dar nu am gasit asa ca am deschis topicul acesta.
Am cafetiera, nu espressor, iar sticluta asta de detartrare este cea atasata.
Se poate inchide.

Attached Files


Edited by 4evryng, 08 December 2013 - 10:29.


#5
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012
este recomandat pentru o mai buna curatare (decalcifiere) sa recirculi de mai multe ori acea solutie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate