Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Fulfix - Tratament impotriva căderii parului?

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
zjyghczk

zjyghczk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.08.2013

View Postmarcus4351, on 04 februarie 2014 - 08:48, said:

Pastile pentru caderea parului - http://follixin.ro

tepari infecti, aveti tratament pentru orice? https://www.google.r...0.0.asWGKWxKACM

#74
petre74

petre74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.02.2014
Am comandat și eu produsul fulfix 174 ron dar dezamăgire totala flaconul e desigilat poate fi orice înăuntru. Dup cum arată lichidul pare a fi apa cu ceva detergent deoarece face spuma.poate o analiza chimică a produsului ar rezolva misterul ce se afla in acel flacon....?!!!! Totuși pam încercat pe propriul cap si dupa câteva ore aveam mâncărimi pe scalp

#75
winona

winona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.03.2014
Hey! De ceva vreme ma lupt cu aceeasi problema...caderea parului. Medicii spun ca e pe fond nervos, stres. Am incercat tot felul de produse, insa acum folosesc gama Alpecin - sampon si lotiune tonica si ma declar foarte multumita.
Le gasiti in farmacii, iar pretul e chiar bun.
Va rog daca mai stiti produse care chiar ajuta, sa ma anuntati.
O seara placuta!

#76
increderepreamulta

increderepreamulta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.10.2014
Fulfix: Am luat eu un flacon (50 ml-174 lei, bine ca n-am luat mai multe cum am vrut initial), tocmai l-am primit dar deja am mari dubii despre continut, ptr ca pe cutie scrie ingredientele "Rare" *care ar fi in el, conform reclamei, dar pe tub, Surpriza!  nu e nimic rar, menta, urzica, ginseng, gingko biloba si vitamine
iar in ce priveste 100% natural... he! are o Gramada de alcooli si alcool benzilic
*rarele erau 3: centella asiatica, fructe de serenoa repens si radacina de falopia multiflora
In cutie apare traducerea in romana a ingredientelor, (fara chestiile rare) plicul vine din USA Washington dar produsul e fabricat in UK, cu un certificat din Berlin
N-au nici un telefon ptr reclamatii, ei na! ce pretentii am, dar au o adresa de mail pe care am sa pun intrebarea gingasa despre ingredient
atasez 2 poze despre ce ziceam m ai sus
Exista cumva si un alt scenario cf caruia iin Romania se trimit prostilor recipiente mai sarac(it)e ?

Attached Files



#77
blaconieru

blaconieru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.10.2014
Confirm marea golaneala cu Fulfixul. Asa e: site-ul este dubios, nu are adresa de contact (Nerw York!), persoane, tel de contact, nimic. Produsele nu au o serie de produs sau un cod care sa le individualizeze. Baietii stau cat mai ascunsi. Si au de ce. ATENTIE MARE LA EI. Care e lucratura lor: impart clientii in doua categorii - firsttimers si muisti. Prima data lucreaza corect. Iti trimit un flacon sigilat, care la mine chiar a dat rezultate (DAR ATENTIE MARE: NU ITI GARANTEZ CA DACA TE BAGI, NU TE TREC DIRECT LA MUISTI!). SA NU FACI INSA GRESEALA SA COMANZI SI A DOUA OARA! Mie, a doua oara mi-au trimis un flacon aproape gol si unul cam pe jumate. Cand am mai comandat o data si am cerut ca intai sa verific flacoanele (vroiam sa le cantaresc, nimic mai mult), panarama de mos care o face pe distribuitorul (ALT ELEMENT CARE DA DE GANDIT: DISTRIBUIE PRIN RETEA PROPRIE!) a sarit ca oparit: NU SE POATE! Adica ati mai auzit ca un distribuitor serios sa se opuna verificarii coletului la primire?????? Tot ce mai pot sa fac acum este sa dau nr de tel al acestui distribuitor dubios din Onesti si sa sfatuiesc lumea sa se fereasca de el si de a comanda online produsul Fulfix: 0725000327.

#78
costinrodica

costinrodica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.10.2014
Indicat ar fi sa mergi la un medic inainte de a folosi toate aceste produse ..cred ca sunt si daunatoare..poate au efect pe moment ca asta e si idee ..dar dupa?ramai si fara parul care il mai ai ..am incercat si eu fel de fel de produse pana m-am hotarat sa merg si la un dermatolog..a fost cea mai buna idee posibila ..mi-a fost si mie recomandata asa ca o recomand la randul meu ..Dr.Zigu-Manu Corina ..are cabinetul pe Calea Victoriei ..pe George Enescu nr 7 ..o doctorita foarte buna si chiar draguta,are rabdare sa vorbeasca cu tine si iti da si sfaturi utile ..021.318.27.82 ..la numarul asta am sunat si am facut programare ..poate va ajuta si pe voi

#79
roviel

roviel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.07.2007
Mizeriei asteia ar trebuie sa-I spuna ,,Foolfix", adica teapa pentru prosti. Cred ca escrocheria asta e foarte bine pusa la punct si e foarte greu sa le dai de urma celor care au pus bazele unei astfel de hotzii! Niciun produs din lumea asta, atat de scump, daca e original si sub forma de spray, nu are un capac care poate fi desfacut! Nici vorba sa existe in flacon ingredientele exotice si vitaminele cu care incanta si fraieresc lumea. La cate ingrediente are, continutul ar trebui sa aiba consistenta si culoare si dupa cate stiu eu ginsengul rosu coloreaza lichidele in... rosu-maroniu! Mai degraba pare a fi un lichid incolor de facut baloane din spuma! Am gasit doua site-uri de anul trecut, unul din Italia si un altul din Ungaria unde se discuta despre faptul ca Fulfix este o mare tzeapa, asa ca dati sfoara in tara sa nu mai cumpere nimeni aceasta porcarie!


http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=142147

http://forum.alfemminile.com/forum/f334/__f6886_f334-Fulfix-mai-sentito.html

#80
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Voi astia care cumparati produse din astea dubioase. Sunteti masochisti? V-am dat solutia pentru par mai devreme. Ori sunteti masochisti ori nu stiti sa cititi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate