Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Fulfix - Tratament impotriva căderii parului?

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#1
perseu77

perseu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 16.07.2010
A auzit cineva de produsul Fulfix , care cica ar fi inventat de o americancă de origine chineză, care ar stopa căderea părului , ar preveni incăruţtirea sau redă culoarea normală şi care în final ar trata cam orice problemă de patologie a părului?
Aţi folosit aşa ceva?

[ http://www.fulfixcomplex.com/ro2RtAsfG/images/use.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Adm, 11 February 2014 - 12:48.


#2
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
N-am auzit.
Oricum, eu nu cred in produse eficiente in a trata caderea parului.
Iti dai seama ca (virgula) cheliosii lumii bogati, aveau acum o gramada de par in cap. Si n-au...

#3
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
@Diana: poate nu le pasa. Daca le-ar pasa, exista implantul capilar...

#4
redcamel

redcamel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 01.10.2013
am vazut si o emisiune pe tema asta. Doi barbati au ales doua produse diferite au urmat tratamentu timp de 1an de zile, amandoua au avut acelasi efect  (au oprit caderea si crescuse ceva in plus, se cunostea diferenta) la juma' de an dupa ce au incetat tratamentul, SURPRIZA, PARUL S-A INCAPATANAT SA SE MAI INMULTEASCA si a revenit la cum era dinaintea tratamentului.
TOATE produsele gen, sunt numai promisiuni.

Edited by redcamel, 04 December 2013 - 15:06.


#5
Isaak

Isaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 08.06.2011
Am intrat si eu pe site-ul lor (http://www.hairhealt...1&#comment_here), dupa o reclama gasita pe net.La rubrica de comentarii am intrebat ce contraindicatii ar avea.Ei bine, mi s-a sters comentariul.Apoi, am scris alt comentariu in care i-am atentionat ca la rubrica de "marturii" aceleasi persoane din fotografiile alea au nume complet diferite pe alte site-uri de prezentare a produselor lor (site-uri care apartin aceleasi firme,asta e curios), dar mi-au sters si comentariul ala.Dupa aia, am pus alt comentariu in care i-am intrebat de ce nu scriu pretul produsului, PENTRU CA, te pun sa faci comanda la produsul ala, dar nu-ti spun cit costa !! Ei bine, SURPRIZA, dupa citeva minute mi-au sters si comentariul ala ! Deci te poti pomeni ca faci comanda, si-ti vine acasa o factura numa buna de cumparat un Mercedes.Exista niste comentarii pe site-ul ala complet penibile, puse anume acolo pentru reclama.

CONCLUZIILE LE TRAGETI VOI !

ALTCEVA: am folosit si eu tot felu de produse care promiteau marea cu sarea.Doua dintre ele, care chiar erau bune, dar au niste efecte secundare atit de nasoale ca pe multi i-au bagat in spital la urgente.A trebuit sa renunt la ele din cauza ca ma simteam ca naiba dupa ele.Si totusi, stiti care au fost singurele "medicamente" care chiar au avut efect? Tinctura de usturoi si ardei iute! Daca mai puneti la socoteala si niste masti cu galbenus de ou (gasiti reteta pe net), efectele sint chiar misto.Datorita lor am acuma par pe cap.

Rog moderatorul sa nu stearga adresa site-ului, ca sa stie lumea despre ce produs vorbim.

#6
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
1 buc - 174 lei
2 buc - 302 lei
3 buc - 407 lei Posted Image
si cu "doar" in fata!

Edited by sorin147, 06 December 2013 - 21:15.


#7
Isaak

Isaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 08.06.2011
da... "cumpara ACUM la pretul de numai sapte sute de miliarde de lei" :))

Acum am vazut pretul, dar trebuia sa-l puna la vedere, nu dupa ce apesi butonu' "Comanda"...
Lucrul care ma pune pe ginduri e ca, daca tot e facut in SUA produsul asta, de ce nu apare la vanzare pe Amazon.com ? Stim ca pe Amazon se vand cam toate produsele pentru caderea parului si lucrul cel mai important e ca se fac review-uri la greu...daca vedeam acolo citeva review-uri OK, cumparam spray-ul ala a lor, indiferent de pret.. dar poate ca nu-l pun intentionat, ca stiu ca-si iau capace...

#8
anto84

anto84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 08.09.2012
Nu cred ca e pe bune.

#9
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
doar crezi? nu ar trebui sa fie o certitudine?

cu toate astea, nu duc lipsa de clienti, pana la urma "speranta moare ultima" Posted Image
poate ca produsul asta are super glue in compozitie, si va stopa caderea parului.

Edited by sorin147, 08 December 2013 - 14:31.


#10
XFloryX

XFloryX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2013
Tocmai am primit acest produs printr-un curier!
Dezamagire totala.Am platit 175 lei si produsul inca de la inceput nu prezinta incredere.
Produsul a fost trimis intr-un plic cara era capsat in 2 locuri si pe care nu era scrisa nicio adresa la care l-as fi putut returna in cazul in care nu-mi convine .In plus cutia produsului nu era sigilata in niciun fel si sticluta cu pulverizator...SURPRIZA : NESIGILATA .Cu alte cuvinte oricine putea sa-mi puna un lichid oarecare in acea sticluta pe care putea sa o fabrice intr-o fabricuta mica de la Pocreaca din Deal.Eu am desurubat pulverizatorul si am privit si mirosit lichidul dinauntru.
Pot eu sa am incredere acum sa folosesc acel produs care arata ca o apa usor murdara cu un miros usor intepator?!
Si tin sa va asigur ca am comandat de pe site-ul lor oficial.Acela unde nu-ti arata pretul decat in momentul in care le-ai dat toate datele tale si esti gata sa comanzi .
Deci,TEAPA MAXIMA!

#11
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
Tratamente comandate pe internet, eu nu recomand, decat daca vrei sa faci experimente dubioase cu corpul tau.
In special, nu va inteleg cum puteti folosi dubiosenii fara sfatul unui medic.

Unii isi mai merita si tepele.

#12
perseu77

perseu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 16.07.2010
He he, eu , iniţiatorul topicului  am postat de doua ori pe siteul lor , intrebandu-i de ce nu sunt comentarii si contra, ci doar pro Fulfix , şi mi s-a şters postarea. XFloryX a fost cel care a demonstart săracu pe banii lui că ceea ce vine din Amercia e un rahat spoit (ca majoriatea produselor americane şi ca şi naţie, că sunt niste oligofreni usor maniPULAbili majoriatea care cred că orice zboară se mănâncă). În fine, asta e viaţa, minuni nu există decăt în poveşti.

Edited by perseu77, 09 December 2013 - 18:24.


#13
Madanusha

Madanusha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.11.2013
Aseara cand am gasit site ul eram cat pece pe punctul de a livra comanda dar am fost impiedicata de codul postal al cartierului in care stau si dupa o discutie cu sotul am renuntat in a mai comanda.Dupa ce citesc cele relatate de voi incep sa am dubii din ce in ce mai mult...Am mai verificat inca o data declaratiile celorlalti si observ ca si mesajul meu lasat a fost sters...Sper sa nu imi trimita ceva...

#14
XFloryX

XFloryX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2013
Astazi am scris foarte multe comentarii impotriva produsului ,pe site-ul lor si am vazut ca au fost publicate. O sa vad maine daca mai sunt! Deasemeni,imediat ce am primit produsul le-am trimis un e-mail celor care imi trimisesera raspunsul la comanda mea si pana in seara asta nu am primit niciun raspuns la reprosurile mele(dar ,raspunsul la comanda l-am primit intr-un minut-ca sa-mi spuna ca imi trimit produsul in 48 ore).
Asta e ,in viata mai iei si tepe!

Ei,da'-i culmea! Cum de aici nu scrie niciunul din aia care pe site-ul FulFix zic ca au folosit produsul si mamaaa ce le mai creste parul?!!! De ce oare nu ma contrazice niciunul?!Aaa,probabil ca aici nu sunt platiti ca sa-si bata capul ! Mda, si din nou zic : MARE TEAPA!

View PostMadanusha, on 10 decembrie 2013 - 14:46, said:

Aseara cand am gasit site ul eram cat pece pe punctul de a livra comanda dar am fost impiedicata de codul postal al cartierului in care stau si dupa o discutie cu sotul am renuntat in a mai comanda.Dupa ce citesc cele relatate de voi incep sa am dubii din ce in ce mai mult...Am mai verificat inca o data declaratiile celorlalti si observ ca si mesajul meu lasat a fost sters...Sper sa nu imi trimita ceva...

PAI,CE SA-TI TRIMITA? AI PLASAT COMANDA? TI-AU TRIMIS CUMVA UN MAIL DE RASPUNS cum ca ai comandat ,si it comunica pretul intregii comenzi? Oricum si daca ti-au luat comanda in considerare si iti trimit produsul,il refuzi pur si simplu!Trimiti curierul la plimbare.Poti sa-i spui ca nu mai ai banii sau pur si simplu ca nu  mai vrei produsul !

#15
Isaak

Isaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 08.06.2011

View PostXFloryX, on 10 decembrie 2013 - 19:13, said:


@XFloryX,

Pai si acuma ce faci, intentionezi sa nu mai folosesti produsul ala? Daca tot l-ai luat, fa un mic experiment si zi-ne si noua ce s-a intimplat, poate avem vreo surpriza placuta :)

#16
CIcinho

CIcinho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.12.2013
Sunt tzeapa toate! Eu am incercat majoritatea produselor iar ca efect va pot spune ca sansele sa va creasca parul sunt fff mici! Am luat si pastile, Forcapil am facut si tratamente cu toate mizeriile astea de pe net...Un rezultat cat de cat (dupa 3 luni) a dat Alopexy cu 5% Minoxidil dar nu stiu daca in momentul intreruperii tratamentului tot ce a crescut o sa cada la loc. Deocamdata singura solutie 100% sigura este implantul...parerea mea

#17
zjyghczk

zjyghczk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.08.2013
nu pot sa cred ca puteti fi atat de naivi la scam'urile astea ieftine, incredibil :facepalm:

#18
P1L0T

P1L0T

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.11.2006
Intradevar prezentarea suna foarte bine dar sa nu omitem cateva aspecte importante:
Din pacate firma nu are date de contact pe site (cel putin nu le-am vazut eu), nu tu nume sau numar de telefon ca sa nu mai spun de e-mail.
Din punctul meu de vedere nu sta prea bine la capitolul incredere si transparenta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate