Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Protestele de la Kiev iau amploare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22425 replies to this topic

#22411
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Avand in vedere propaganda desantata pe care o duci aici postand mesaje consecutive, ma mir ca nu acuzi guvernul de la Kiev si de deraierea metroului moscovit de acum cateva zile.
Noaptea mintii.

Edited by spider_zero_sapte, 18 July 2014 - 14:51.


#22412
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,819
  • Înscris: 01.09.2006

View PostHDDGuru, on 18 iulie 2014 - 14:43, said:

Ministrul de externe al Rusiei a spus ca in cel mai scurt timp se va lua o hotarare privind distrugerea punctelor de unde se trage in teritoriul rus.
Dupa ce grozavie au facut teroristii sustinuti de ei, nu cred ca vor mai avea tupeu rusii sa faca nimic ...

#22413
HDDGuru

HDDGuru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,162
  • Înscris: 27.02.2012
avioanele Boing 777 malaysia si IL-96. se vede ca desenele si culorile sunt aproape identice.

Attached File  avion.JPG   38.52K   16 downloads


Tot mai mult oameni suna la organele de stat si masmedia si spun ca langa avionul care cadea a fost vazut un avion sau doua. militantii zic ca au doborat avionul de tip SU

un cetatan care era in zona:
- locuiesc aici la 500 metri de locul unde a cazut avionul. mai intai am auzit 2 explozii si o bubuitura inabusita apoi am vazut avionul cazand iar alt avion a luat-o in directia spre Dnepropetrovsk

femeie:
- mai intai am crezut ca ne bombardeaza dar aia cadeau oamenii din avion, apoi am auzit zgomotul altui avion ce a zburat in directia aia(arata cu mana).

O alta coincidenta este ca un stweard a fost inlocuit cu altul si a scapat in viata fix la fel prietena lui care lucra pe avionul boing 777 disparut acu cateva luni fara urma s-a schimbat cu o alta stweardesa si a scapat. Poate e coincidenta poate nu.

View Postspider_zero_sapte, on 18 iulie 2014 - 14:51, said:

Avand in vedere propaganda desantata pe care o duci aici postand mesaje consecutive, ma mir ca nu acuzi guvernul de la Kiev si de deraierea metroului moscovit de acum cateva zile.
Noaptea mintii.

eu le scriu cum le traduc. un moderator poate sa le uneasca intrun singur post daca are dorinta.

Eu stiu una. ukraina tine sub ocupatie teritoriile care apartin tarii mele si e normal sa nu ma pup in bot cu ei. intrebarea este ce faci tu ca Bucovina sa se intoarca in sanul Romaniei?

View Postech, on 18 iulie 2014 - 14:52, said:

Dupa ce grozavie au facut teroristii sustinuti de ei, nu cred ca vor mai avea tupeu rusii sa faca nimic ...

militantii se afla pe teritoriul sau, nu se duc la kiev sau in lvov si sa distruga casele lor, sunt acolo unde s-au nascut. da, sunt si luptatori care sunt din alte tari ce socot ca trebuie ajutati, rusia, serbia, abhazia, osetia, bulgaria...etc.

in schimb este un francez gaston besson care duce europeni la razboi pentru distractie, omor oameni, sa traga din mitraliera, aruncator de mine... nu ma crezi, vezi pe youtube se lauda si el si unii care au fost, au tras, si au platit pentru aceasta distractie.

#22414
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,625
  • Înscris: 26.10.2003
Am o intrebare catre moderatorii acestui forum : cata vreme se respecta regulamentul, adica forma, un user poate sa scrie absolut orice elucubratii ( fondul ) si totul este  ok ?  Nu exista o limita, macar de bun simt daca nu de altceva, la care se intervine pentru  a stopa spam-ul/FUD-ul unora care par sa treaca cu mult de limita unui interes cazual ?

#22415
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Daca se respecta regulamentul, topicul acesta trebuia inchis inca din martie a.c. cand "protestele de la Kiev" s-au terminat adica subiectul topicului nu mai exista.

#22416
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,625
  • Înscris: 26.10.2003
Problema ii ca suntem confruntati cu un razboi asimetric.  Avem postaci (ca mine)  (ca mine) politici ai partidelor, care sunt echipe de intoxicat si combatut pe majoritatea publicatiilor si forumurilor, asa avem si postaci (ca mine)  (ca mine) care lucreaza in interesul pro-rus.

La toate cotidienele mari din afara, orice articol despre Rusia/actiunile sale/Estul Europei este asaltat de postaci (ca mine) (ca mine) (ca mine) care inunda cu spam si FUD. La fel si aici. Majoritatea analistilor militari au recunoscut propaganda agresiva dusa in acest tip de razboi asimetric si au avertizat tarile vestice de riscul de a pierde sprijinul popular in apararea principiilor civilizatiei occidentale.

Exemple de useri cu un astfel de comportament se gasesc si pe acest forum. Nu exista nicio limita a decentei, nicio urma de rationare, de bun simt, de cumpatare in afirmatiile lor. Actioneaza nemijlocit in vederea mistificarii realitatii, intoxica, denunta actiunile si luarile de pozitie ale tarilor din care fac parte, condamna civilizatia vestica si gasesc o fascinatie morbida in Rusia putinista. Ridica minciuna la rang de mod de viata. Doar Rusia sovietica a mai fost capabila de o asemenea performanta. Nu exista limita a minciunii, adevarul a fost inlocuit de neadevar si nimeni nu mai era capabil sa discearna realitatea obiectiva de minciuna.
Nu ma indoiesc ca unii sunt efectiv in solda Moscovei direct sau indirect. Altii o fac din dorinta de a fi gica-contra, de a-si gasi o identitate, un rol, o recunoastere prin abordarea unor pozitii anti-curent. Indiferent de argumentele si probele, care uneori sunt de natura evidentei, ei vor sustine contrariul si isi vor continua intoxicarea. Trebuie sa fie contra altfel ei nu exista. Acestia sunt celebri idioti utili ai lui Stalin. Indivizi care se pun voluntar in slujba raului fiindca se simt neadaptati, neacceptati in societatile lor si isi insusesc un ideal de distrugere/pedepsire a acelor societati cu o mai mare fervoare decat inamicii externi.

Aparent am dat peste unul intre moderatori - las textul modificat de el, subliniat.

Edited by savantu, 18 July 2014 - 16:14.


#22417
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postsavantu, on 18 iulie 2014 - 16:13, said:

Exemple de useri cu un astfel de comportament se gasesc si pe acest forum. Nu exista nicio limita a decentei, nicio urma de rationare, de bun simt, de cumpatare in afirmatiile lor. Actioneaza nemijlocit in vederea mistificarii realitatii, intoxica, denunta actiunile si luarile de pozitie ale tarilor din care fac parte, condamna civilizatia vestica si gasesc o fascinatie morbida in Rusia putinista. Ridica minciuna la rang de mod de viata. Doar Rusia sovietica a mai fost capabila de o asemenea performanta. Nu exista limita a minciunii, adevarul a fost inlocuit de neadevar si nimeni nu mai era capabil sa discearna realitatea obiectiva de minciuna.
Nu ma indoiesc ca unii sunt efectiv in solda Moscovei direct sau indirect. Altii o fac din dorinta de a fi gica-contra, de a-si gasi o identitate, un rol, o recunoastere prin abordarea unor pozitii anti-curent. Indiferent de argumentele si probele, care uneori sunt de natura evidentei, ei vor sustine contrariul si isi vor continua intoxicarea. Trebuie sa fie contra altfel ei nu exista. Acestia sunt celebri idioti utili ai lui Stalin. Indivizi care se pun voluntar in slujba raului fiindca se simt neadaptati, neacceptati in societatile lor si isi insusesc un ideal de distrugere/pedepsire a acelor societati cu o mai mare fervoare decat inamicii externi.

Asa tovarase !
Infiereaza-i cu manie proletara pe toti cei care nu vor sa se lase spalati pe creier !
Ce mama dracului , bagam in seama toti idiotii utili sau inutili ?
Si mai baga o analiza pisicologica a idiotilor astia !

Iar moderatorii sa ii extermine cat mai repede , ca doar suntem in democratie .

PS Iti vand un pont : apeleaza la un anume moderator , expert in penalizarea astora care sunt gica-contra .

#22418
HDDGuru

HDDGuru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,162
  • Înscris: 27.02.2012

View Postsavantu, on 18 iulie 2014 - 16:13, said:

Problema ii ca suntem confruntati cu un razboi asimetric.  Avem postaci (ca mine) (ca mine)  (ca mine) politici ai partidelor, care sunt echipe de intoxicat si combatut pe majoritatea publicatiilor si forumurilor, asa avem si postaci (ca mine) (ca mine)  (ca mine) care lucreaza in interesul pro-rus.

Aparent am dat peste unul intre moderatori - las textul modificat de el, subliniat.

Deci tu propui ca sa se introduca cenzura. Sa vorbeasca toti doar cum zice tatuca de la washington sau cum? In zona conflictului nu sunt reporteri occidentali si informatia ar trebui cumva adusa la cititori. Daca informatia nu te aranjaza nimeni nu te impune sa o citesti si mai ales sa o primesti.

Am taiat gramada aia de cuvinte pe care ai scris-o doar pentru ca ea trebuia inlocuita cu

VREAU SA SE INTRODUCA CENZURA DEMOCRATICA

Mai fac un post si apoi ies la pensie. KGB imi da pensie 10.000 euro. Posted Image

MAS17 urmarit de un avion ukrainean dupa cateva minute avionul Boeing 777 al Malaysia AirLines dispare de pe radare.

Attached File  avion_ukrainean.jpg   81.29K   9 downloads


Merci la toti postacii (ca mine) pentru ca m-au ascultat si s-au pierdut nervii citind adevarul.

#22419
whoswho69

whoswho69

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,391
  • Înscris: 02.10.2006
In consiliul de Securitate al Natiunilor Unite se matura cu rusia pe jos. Live: http://webtv.un.org/live/

#22420
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Reprezentanta Argentinei plange in timp ce adreseaza condoleante familiilor indoliate. Deh, latinii, asa suntem noi mai sensibili si mai emotivi. Probabil de aceea suntem atat de toleranti cu alte natii mai cinice si mai pragmatice.

#22421
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,625
  • Înscris: 26.10.2003

View PostHDDGuru, on 18 iulie 2014 - 16:36, said:


Deci tu propui ca sa se introduca cenzura. Sa vorbeasca toti doar cum zice tatuca de la washington sau cum? In zona conflictului nu sunt reporteri occidentali si informatia ar trebui cumva adusa la cititori. Daca informatia nu te aranjaza nimeni nu te impune sa o citesti si mai ales sa o primesti.

Merci la toti postacii (ca mine) (ca mine) pentru ca m-au ascultat si s-au pierdut nervii citind adevarul.

Amice, tu nu faci informare. Informare ii sa prezinti strict informatia si sa nu o asezonezi cu interpretari si opinii proprii. Tu ai o agenda : azi faci overtime sa inoculezi la cat mai multi ca marele Satan impreuna cu fascistii de la Kiev sunt adevaratii responsabili si totul este o conspiratie indreptata, fireste, impotriva sarmanilor rusnaci.

Lipseste ceva ? Rezuma tu intr-o fraza ideea pe care ai vrut sa o transmiti in cele 20+ de posturi pe care le-ai facut azi daca gresesc.

#22422
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Conferință de presă a lui Hussein Barack Obama , din nefericire se pare că masurile nu or să fie așa de dure precum ar trebui să fie

Pro-rușii / pro-putiniștii sunt acuzați împreună cu rusia

#22423
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,625
  • Înscris: 26.10.2003
Tu aduci ca argumente o pagina de twitter numita https://twitter.com/spainbuca si textul de mai sus ?!?

Esti normal omule la cap ?

Obama a declarat mai devreme ca racheta a fost lansata din teritoriul separatist. Ei nu fac afirmatii pe care nu le pot proba. End of story.
Putin a spus multe, insa niciun moment nu a acuzat armata Ucrainiana de doborarea avionului. Nici macar lacheii sai ( Rogozin si altii ). Asta spune mai multe decat toate prostiile tale.

Edited by savantu, 18 July 2014 - 18:26.


#22424
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Eu am auzit din surse independente ca protestele de la Kiev s-au incheiat.

#22425
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,619
  • Înscris: 02.10.2009
Da, si subiectul acesta.

#22426
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,819
  • Înscris: 01.09.2006
@hddguru tu ai urmarit inregistrarile conversatiilor dintre separatisti ?
Ca daca le urmareai cred ca puteai realiza usor ca ei au fost vinovati si nu te mai chinuiai atata sa raspandesti inutil propaganda rusa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate