Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Windows Phone 8.1

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2912 replies to this topic

#2701
bacaladny

bacaladny

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.03.2016
Multam,sa traiesti 1000 de ani


#2702
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,141
  • Înscris: 08.12.2008

View PostCristianH, on 25 martie 2016 - 11:42, said:


La fel a fost si la mine cand am revenit de la 10 la 8.1. Vezi ca in aplicatii apar doua cu telefon, la una apare telefon oprit iar la cealalta operatorul. Nu stiu din ce cauza.

Am pus celalalt shortcut pe ecranul principal si totul a revenit la normal. :D Multumesc.
Si o chestie. Dupa ce am revenit de la 10, parca aplicatia Facebook e mai optimizata. Mi se pare ca isi face mai ok updateurile. Nu stiu daca asa e sau chiar e mai buna acum.

#2703
aurel22

aurel22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 16.12.2007
Salutare, am trecut la win 10. Din mail yahoo, cum pot sa pun anumite mailuri la spam ? Nu gasesc optiunea asta

#2704
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Salut . Stie careva un program bun chiar si cu bani pentru platforma Windows care sa iti securizeze toate aplicatiile principale?? Adica atunci cand cineva iti prinde telul in mana si vrea sa iti intre la mesaje sau laapeluri ori messenger , whatsup, poze sa ii ceara o parola .
Programele care le-am gasit eu in market place te pune sa creezi un shorcat fals pe ecranul principal al aplicatiei dorite de tine iar atunci cand intri iti cere o parola . Dar daca intri din meniul secundar al telefonul in respectiva aplicatie nu mai intampini acea parola.

#2705
netcity

netcity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 11.03.2005
Eu folosesc Lock Screen din meniul Settings. Nu ai cum să îl dezactivezi fără parolă.
Mă gândeam să pui în Kids corner aplicațiile pe care nu dorești să le securizezi., dar am verificat acum și cere parolă lock screen chiar și la kids corner. Singura modalitate este să parolezi tot.

#2706
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Hmmm .am inteles .Multumesc pentru interes

#2707
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,344
  • Înscris: 08.01.2009
App corner nu cere parola la lockscreen si spre deosebire de Kids Corner  poate avea si aplicatiile de telefon ,SMS ; deci poti seta AppCorner si inmana fara grija telefonul oricui stiind ca au acces doar la o lista predefinita de tine de aplicatii (fara acces la orice informatii personale daca asta vrei )

#2708
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Dupa cum am scris si in topicul dedicat windows 10 insider, am revenit pe windows phone 8.1 dar nu pot accesa magazinul. I-am facut de doua ori reset, l-am reinstalat cu windows recovery tool de doua ori si nimic, problema persista. Are cineva habar ce ar putea fi?

#2709
Zbughytza

Zbughytza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 19.03.2016
Ai conexiune de date? Ai facut signin de pe contul de microsoft, outlook?

#2710
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Am facut tot ce trebuie. Am si conexiune. Pana la urma s-a rezolvat. Am schimbat tara (SUA) si merge. Inca nu am pus Romania inapoi sa vad ce face.

#2711
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Vreau sa spun ca-s foarte multumit de 8.1! Se misca ireprosabil, camera e foarte buna si rapida, nu-mi raman aplicatii deschise dupa ce ies din ele, here drive plus functioneaza din nou, deci, numai de bine! O sa trec la 10 cand o sa mearga ca acesta, daca se va intampla vreo data.

#2712
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Ce terminal ai?

#2713
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015

View Postmarius87ism, on 26 aprilie 2016 - 22:22, said:

Ce terminal ai?

Lumia 735. Cand era cu windows 10 uitasem ce inseamna performante la un telefon, camera nici nu o mai foloseam.

#2714
vali1712

vali1712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 27.03.2006
Si eu am revenit la 8.1 .  Merge ireprosabil (Lumia 640 XL dual sim). Cu 10 mergea incet si prost.... am renuntat si nu mai fac upgrade...

#2715
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
In cazul telefoanelor cu WP8 si  8.1.2, pentru acestea, dupa data de 30 iunie 2016, vor mai fi disponibile aplicatiile Here Drive si Maps?

#2716
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014
Da,citisem că vor fi disponibile exclusiv pe 8.1 dar nu vor mai primi actualizări de harti.Doar pe Wp 10 nu vor mai putea fi folosite dupa acea data,vor integra Here-ul in aplicatia Harti ceva de genul..Gen mai pe inteleaul nostru vor folosi doar hartile Here acestia urmând sa isi încheie suportul pt aplicatii

#2717
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,141
  • Înscris: 08.12.2008
Am avut ceva probleme cu touch-ul, in sensul ca derula f greu sau deloc, am dat un reset la tel si acum e ok. Dar am dat peste alta problema. Iese de pe Instagram atunci când tre' sa ruleze un video. Am reinstalat aplicatia si face la fel. La voi merge bine?

#2718
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Eu nu pot sa te ajut, nu am Instagram.

Daca las active atat conexiunea de date (4G) cat si cea wireless exista consum mai mare de energie decat in situatia folosirii ori a wi-fi ori a 4G?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate