Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Windows Phone 8.1

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2912 replies to this topic

#2323
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Stai să ajungă și la Regenersis...

#2324
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Am avut la Regenersis 610. Avea grasime pe el de ziceai ca ai taiat porcul si ai dat cu slanina pe ecran......dar nu am mai avut probl. cu casca si microfonul de atunci, telef il foloseste sotia. Nu se mai gasesc in Tara asta meseriasi constiinciosi. Rari sunt oamenii care isi dau interesul sa faca treaba responsabila si corecta.

#2325
grobianu

grobianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.04.2009

View PostMasterboy, on 26 aprilie 2015 - 00:56, said:

Pune te rog un screenshot. Cred ca e un mesaj la misto in IE, nu cred ca e virusat. Ai intrat tu pe vreun site unde nu aveai ce cauta....
Sterge cache-ul si temporary files din IE sau da-I un soft reset Posted Image
raspund tarziu ...
intr-adevar, nu era vorba de un virus, am dezinstalat acel "spider solitaire" care-mi afisa mesajul cu pricina si vad ca telul nu prezinta, cel putin pana acum, vreun simptom de virusare.
oricum, multumesc, @masterboy, pt. sfat!

#2326
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Am luat un lumia 630 de la emag,resigilat,arata impecabil insa nu pot descarca nici o aplicatie.De fiecare data cauta-cauta,aparand apoi mesaj cu un cod de eroare  80070809,cod pt.minti luminate.Am cautat pe google despre asta dar mare branza n-am gasit
LE.Chiar acum mi-a aparut mesaj ca trb sa ma conectez la wi-fi pt.a descarca actualizarea.Dar fara wi-fi nu pot descarca,am prblm.cu routerul momentan.

LE 2/Am rzlv.,prblmera ca acel cont mocrosoft nu era definitivat,mai trb sa accesez casuta mai pt.a termina toti pasii.Acum merge.

Edited by kelppa, 29 April 2015 - 20:21.


#2327
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014

View Postkelppa, on 29 aprilie 2015 - 20:12, said:

Am luat un lumia 630 de la emag,resigilat,arata impecabil insa nu pot descarca nici o aplicatie.De fiecare data cauta-cauta,aparand apoi mesaj cu un cod de eroare  80070809,cod pt.minti luminate.Am cautat pe google despre asta dar mare branza n-am gasit
LE.Chiar acum mi-a aparut mesaj ca trb sa ma conectez la wi-fi pt.a descarca actualizarea.Dar fara wi-fi nu pot descarca,am prblm.cu routerul momentan.

LE 2/Am rzlv.,prblmera ca acel cont mocrosoft nu era definitivat,mai trb sa accesez casuta mai pt.a termina toti pasii.Acum merge.
Vezi ca in  setari ai activata functia de a descarca numai prin Wi-Fi.
Dezactiveaz-o.

#2328
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Da,am dezactivat-o inainte

#2329
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Merita 340 lei lumia 532 ? (va fi primul meu smartphone - am ramas in urma cu tehnologia... batranetea)

#2330
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Daca este la liber este un pret foarte bun.

#2331
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Da, e la liber (la emag - am zis sa nu fac reclama ca spuneam de la inceput)

#2332
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.01.2014
Care e setarea care sa blocheze saiturile spam? Nu stiu de unde am " cules" prostia asta.

#2333
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
De exemplu ?
Dacă te referi la cele agasante de tipul ”ești infectat cu virusul X” atunci nu e un blocker propriu-zis. Trebuie să ștergi cache/temp, restart, și dispar.

#2334
migmur

migmur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.06.2014
Sunt proaspat detinator al unui Lumia 532. Imi place tare mult, insa am o nedumerire si ma adresez posesorilor de WP cu experienta: pe toate conturile mele de email, cand vreau sa raspund/ redirectionez un mail, pot introduce un text nou, imediat dupa subiect, insa nu pot edita textul mail-ului original, acesta nefiind accesibil.
Stie cineva ceva in legatura cu acest aspect? E o problema de setare/telefon sau WP 8.1 nu are aceasta optiune? Atat pe Android, cat si pe iOS, puteam face asta.

#2335
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Din pacate e de la ei, nu de la tine.
Nu se poate edita emailul original.
Va fi posibil in W10 daca-mi amintesc bine prezentarea MS, cred ca de la Barcelona de acest an

#2336
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.01.2014
Am un Lumia 720 de un an. Sunt dezamagit de telefon dpdv al softului. Telefonul arata bine, nu mi-a facut probleme insa softul este destul de restrictiv si nu e intuitiv ca un android sau ios. La capitolul aplicatii e in urma fata de concurenta si e sarac. In plus, aplicatiile sunt mai putin dezvoltate decat la concurenta. Singurul plus la softul windows e ca e mai stabil. Urmatorul telefon nu va mai fi wp cu siguranta.

#2337
georgekm5

georgekm5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.04.2014
Salut. Am un L530. Ma intereseaza daca pot cumva sa-i activez vreun fel de quiet hours, fara cortana si fara a intra in mod avion. Vreau ca intre orele 22:00 si 7:00 telefonul sa poata primi apeluri, notificari, dar fara sa sune sau sa vibreze. Nu vreau sa stau sa fac chestia asta in fiecare seara, manual. E vreo posibilitate?

#2338
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postgeorgekm5, on 16 mai 2015 - 20:02, said:

Salut. Am un L530. Ma intereseaza daca pot cumva sa-i activez vreun fel de quiet hours, fara cortana si fara a intra in mod avion. Vreau ca intre orele 22:00 si 7:00 telefonul sa poata primi apeluri, notificari, dar fara sa sune sau sa vibreze. Nu vreau sa stau sa fac chestia asta in fiecare seara, manual. E vreo posibilitate?

Ce te deranjeaza la Cortana? Face exact ceea ce-ti doresti tu. Si eu o am setata in mod similar pe quiet hours.

#2339
georgekm5

georgekm5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.04.2014
Nu pot sa zic ca ma deranjeaza ceva anume la Cortana, din moment ce nu am reusit sa o activez. :)) Am urmat eu un tutorial de pe undeva, ceva cu regiunea pe Sua si limba pe engleza dar n-am reusit. Plus ca m-am obisnuit cu telefonul in romana.

#2340
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Trebuie sa ai si locatia pe on pt Cortana

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate