Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Windows Phone 8.1

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2912 replies to this topic

#1819
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postcypryan1, on 22 octombrie 2014 - 08:29, said:


Oricum astia de Microsoft ar fi trebuit sa puna in menu rapid si optiune de on/of pentru functia de internet de retea mobila ,la fel si pe wi-fi, la wi-fi ma refer sa se inchida asa cum se si deschide !!!

Si eu am simtit nevoia de a avea aceste optiuni.

#1820
netcity

netcity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 11.03.2005
Astia de la MS cred ca toata lumea are optiunea de net nelimitat pe mobil. Si cum asta este tendinta, nu cred o sa existe un astfel de short-cut. Noroc ca este plin magazinul de astfel de aplicatii.

Eu am ales asta; dar erau zeci de aplicatii care fac acelasi lucru.

Attached File  wp_ss_20141021_0001.png   701.01K   45 downloads

View PostCatalinrgb, on 22 octombrie 2014 - 05:10, said:

Salut as vrea sa stiu daca se poate face pe un Nokia Lumia 920 un fel de jailbreak ca sa pot instala aplicatiile cu bani gratis .Am citit undeva pe net ca se poate.

Nu este nevoie de jailbreak. Nici nu exista asa ceva pe WP.

Metoda simpla:
Descarci aplicatie gratuita din Windows Store.O instalezi pe telefon.
Metoda prin care poti instala aplicatii "signed" .
Insasi MS iti spune cum se face asta. Te inscrii la MS ca developer (gasesti pe acest forum cum se face asta) . Descarci aplicatia xap (aici te ajuta Google), o treci printr-un deployer. Operatiunea este perfect legala pentru developeri ca sa isi testeze aplicatiile, si iti da dreptul la maxim 2 aplicatii.

Foarte curand se va renunta la criptarea xap, si toate aplicatiile din windows store vor fi impachetate appx. Atunci operatiunea de deploy nu se va mai putea face decat avand sursele aplicatiei.

Daca exista cineva care se gandeste la metode mai putin ortodoxe, eu zic sa incerce alte telefoane cu alte sisteme de operare.

#1821
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postnetcity, on 22 octombrie 2014 - 10:37, said:

Astia de la MS cred ca toata lumea are optiunea de net nelimitat pe mobil. Si cum asta este tendinta, nu cred o sa existe un astfel de short-cut. Noroc ca este plin magazinul de astfel de aplicatii.

Eu am ales asta; dar erau zeci de aplicatii care fac acelasi lucru.

Attachment wp_ss_20141021_0001.png



Nu este nevoie de jailbreak. Nici nu exista asa ceva pe WP.

Metoda simpla:
Descarci aplicatie gratuita din Windows Store.O instalezi pe telefon.
Metoda prin care poti instala aplicatii "signed" .
Insasi MS iti spune cum se face asta. Te inscrii la MS ca developer (gasesti pe acest forum cum se face asta) . Descarci aplicatia xap (aici te ajuta Google), o treci printr-un deployer. Operatiunea este perfect legala pentru developeri ca sa isi testeze aplicatiile, si iti da dreptul la maxim 2 aplicatii.

Foarte curand se va renunta la criptarea xap, si toate aplicatiile din windows store vor fi impachetate appx. Atunci operatiunea de deploy nu se va mai putea face decat avand sursele aplicatiei.

Daca exista cineva care se gandeste la metode mai putin ortodoxe, eu zic sa incerce alte telefoane cu alte sisteme de operare.


Mult prea tare aplicatia asta! Multumesc frumos!

#1822
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Update nou pentr PfD. L-au numit ,,critical update''!

#1823
dudna

dudna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.10.2014

View Postpiton, on 25 octombrie 2014 - 05:27, said:

Update nou pentr PfD. L-au numit ,,critical update''!

Ceva nou ca funcționalitate? Sau doar bug fixes?

#1824
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Cred ca doar bug fixes. Dar le-au ,,fixat'' bine pt ca pare mai rapid (Lumia 720) si aceeasi parere am vazut-o si pe WindowsCentral. http://www.windowsce...veloper-program

Edited by piton, 25 October 2014 - 16:44.


#1825
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Am mai descoperit un bug sa zic asa si este un bug, adica asa ceva nu ar trebuii sa se intample, sa vedem daca isi da seama cineva !!!! Am vazut si pe alte tel. cu windows..de prin shopuri si pun pariu ca si la voi se intampla aceeasi chestie . Este o chestie demult urmarita !!!

Chestia nu este de acum ....am dat si hard reseturi si tot tacamul !!!!!

Attached Files



#1826
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Sagetica de deasupra indicatorului de semnal retea (gsm/3g...) . In mod normal acea sagetica nu am mai vazut-o decat la indicatorul de Wi-Fi .

#1827
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Pai acea sagetica inseamna ca se conecteaza sau cel putin incearca sa se conecteze la net , chestia este ca de ce incearca sa se coneceteze la net pe reteaua mobila daca wifi-ul este deja conectat la net .
Si plus de asta duce si la consum de baterie aiurea, normal cand am wofi dechis si conectat la net functia de pe mobil ar trebuii suspendata si nu ar trebuii sa incerce sa se conecteze.

I-am dat hard reset, am incercat toate chestiile de prin telefon si tot asa, si problema e ca consuma in plus ...ca am facut si ceva teste , trebuie neaparat sa stau sa inchid manual de fiecare data de la reteamobila netul cand intru in aria de wifi.

Edited by cypryan1, 05 November 2014 - 09:53.


#1828
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Am 3 terminale cu WP 8.1, cu PD, si la niciunul nu am vazut niciodata sagetica de deasupra indicatorului de semnal GSM/3G ... pe wi-fi apare doar. O fi un bug minor ma gandesc.

#1829
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Interesant, la mine a aparut sageata de deasupra semnalui gsm de cate ori ma conectez la net .....de cand cand am telefonul si de cand am bagat firmwarel stock , problema e ca apare in acelasi timp la amandoua !!!!!

#1830
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Si la mine se vede la fel, netul de mobil se dezactiveaza cand treci pe wifi, el sta in standby (deschis) si trece pe wifi. Cand parasesti aria wifi, trece automat pe date mobile. Sageata arata ca se conecteaza wifi-ul, nu are legatura cu datele mobile.

#1831
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Cum adica sageata  nu are legatura cu datele mobile?

Sageata este simbolul in care iti arata ca se conecteaza la net , atat pe reteaua mobila cat si pe wifi.
La mine daca nu am wifi-ul activat si intru pe net de pe reteaua mobila imi apare sageata cand se conecteaza la net !!!


View Postfloryn-dof, on 05 noiembrie 2014 - 10:18, said:

Si la mine se vede la fel, netul de mobil se dezactiveaza cand treci pe wifi, el sta in standby (deschis) si trece pe wifi. Cand parasesti aria wifi, trece automat pe date mobile.

Aceeasi chestie e si la mine/

Edited by cypryan1, 05 November 2014 - 10:55.


#1832
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Poate este o anomalie chestia cu sageata dar iti spun sigur ca trece pe wifi ptr ca... am vizualizat un video pe net dupa care mi-am dat seama ca am ambele conectari deschise. Am verificat dupa aia, cati MB mi-a luat prin datele mobile, le verific din setari, si am constatat ca nu-mi consumase din date, se conectase automat la wifi...de aici stiu ca se conecteaza pe wifi.

#1833
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008

View Postcypryan1, on 05 noiembrie 2014 - 09:50, said:


trebuie neaparat sa stau sa inchid manual de fiecare data de la reteamobila netul cand intru in aria de wifi.
Da. Eu cel putin asa fac. Cand sunt acasa inchid de fiecare data Conexiunea de date. Am router in casa si ma conectez prin wifi. Apoi cand plec de acasa la serviciu, sau pe strada, sau oriunde in alta parte activez Conexiunea de date. Nu mi se pare atat de greu.
N-am incercat niciodata sa tin deschise si wifi si Conexiunea de date mobile cand sunt pe net ca sa vad ce se intampla. De fiecare data, fac cum am spus mai sus, pentru ca asa m-am invatat. Am net limitat de la Orange si nu vreau sa fac trafic aiurea....

#1834
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014
Am o intrebare pentru voi . Cum pot sa dau wireless cu windows phone cu telefonul conectat la wireless ? Adica, ma conectez cu telefonul la o retea wireless si sa partajez prin telefon aceiasi conexiune. Stiu ca se poate transmite wireless de pe telefon reteaua mobila dar pe mine ma intereseaza daca pot sa partajez aceiasi retea wireless la care sunt conectat cu telefonul.

Edited by tryky, 05 November 2014 - 18:54.


#1835
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008
Nu se poate da wifi dupa wifi.

#1836
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Asa e, nu se poate partaja wifi din wifi ptr ca nu are logica. Cel care vrea wifi, se conecteaza automat la routerul de wifi.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate