Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Windows Phone 8.1

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2912 replies to this topic

#1693
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,896
  • Înscris: 25.06.2007

View Postsorin83, on 18 septembrie 2014 - 15:05, said:

N-ai nevoie de nici un program. By default ti-l vede ca stocare externa.
Corect, asa stiam si eu ca ar trebui sa il vada by default, de acea ma miram
Problema se pare ca a provenit de la portul USB folosit, acum totul e in regula :OK:

#1694
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Ori eu nu ma descurc, ori este o (alta) slabiciune a lui WP 8.1. Pentru luminozitatea ecranului sunt doar 3 variante (minim, mediu si maxim). Si nu stiu de ce nu mi se roteste ecranul cand folosesc chat-ul de facebook. Intru cu aplicatie pe chat si doar acolo am problema asta. In mesaje sau Whatsapp totul e ok.

#1695
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Slabiciune. Si pe mine ma enerveaza faza cu rotirea tastaturii

#1696
o-stil

o-stil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 22.03.2008

View PostCristianLC, on 19 septembrie 2014 - 23:32, said:

Pe 8.1.1 telefonul merge mult mai bine decat pe 8.1. Si am Lumia 520(cel mai slab). Se pare ca Microsoft reusesc sa le faca sa mearga din ce in ce mai bine de la un update la altul.


Total de acord!

#1697
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Intreb aici plate gasesc un raspuns, pentru ca eu nu am gasit.
Nu pot uploada fotografii pe siteurile de anunturi cum ar fi olx, tocmai. Exista vre_o modalitate sau nu se poate? Multumesc!

#1698
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002

View Postalicadoba, on 22 septembrie 2014 - 23:38, said:

Intreb aici plate gasesc un raspuns, pentru ca eu nu am gasit.
Nu pot uploada fotografii pe siteurile de anunturi cum ar fi olx, tocmai. Exista vre_o modalitate sau nu se poate? Multumesc!

Te referi din IE de pe telefon? Parca OLX are si aplicatie dedicata. Incearca cu ea:

http://www.windowsph...64-00237de2db9e

#1699
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 28.08.2007
Un nou update pentru cei cu Developer Preview . Sa speram ca cei cu HTC 8x sa primeasca, 8.1.1 odata cu acest nou update.

#1700
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Cand am vazut stirea speram sa fie 8.1.2 :)

#1701
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 28.08.2007
Eu astept inca 8.1.1 pe HTC 8X, am Developer Preview. Sper ca in acest update sa rezolve si problema HTC-ului cu privire la update-ul catre 8.1.1. E clar ca urmatorul meu telefon mobil va fi un Lumia :)

#1702
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Urat din partea HTC ca face asta. Cereau 2000+ pe 8x si ofera suport mai slab decat are 520

#1703
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 28.08.2007
Corect, au ceva pb. de drivere la 8X, urmand sa le repare (asa ziceau in august cand a venit 8.1.1 prin Developer Preview). Dar mai nasol e pentru cei cu HTC 8S care nu vor primi 8.1 deloc, dat fiind ca are 4 GB memorie interna (comparativ Lumia 520 are 8 GB memorie interna).

#1704
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
@masterboy. Da cu browserul nativ nu se poate si aplicatia aia olx nu are mimic de a face cu piata din Romania si nu ajuta. Pacat de telefon pentru ca imi place, dar in situatia asta va trebui da ne despartim

#1705
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
htc 8s poate primi 8.1  dar nu poate fo upgradat la 8.1.1.

Si lumia 530 are doar 4 giga si poate primi orice update.

Problema e la htc si dezinteresul lor, au retras suportul, oricum limitat si vor sa impinga produse noi.

#1706
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
Se mareste spatiul gratuit pe Onedrive. Daca ai instalata aplicatia pe mobil si activezi sa iti uploadeze automat imaginile se mai pune 15 GB.
Pentru cei reticenti de poze in cloud se pare ca merge si doar uploadarea unei singure imagini si in ziua urmatoare zana maseluta mai pune 15GB.

#1707
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 28.08.2007

View PostVivio, on 23 septembrie 2014 - 10:52, said:

Se mareste spatiul gratuit pe Onedrive. Daca ai instalata aplicatia pe mobil si activezi sa iti uploadeze automat imaginile se mai pune 15 GB.
Pentru cei reticenti de poze in cloud se pare ca merge si doar uploadarea unei singure imagini si in ziua urmatoare zana maseluta mai pune 15GB.


De cateva zile am vazut si eu ca am 30 GB in OneDrive.

View Postbullterrorist, on 23 septembrie 2014 - 10:30, said:

htc 8s poate primi 8.1  dar nu poate fo upgradat la 8.1.1.

Si lumia 530 are doar 4 giga si poate primi orice update.

Problema e la htc si dezinteresul lor, au retras suportul, oricum limitat si vor sa impinga produse noi.

Mda, suportul e practic inexistent, sper ca odata cu update-ul pe care l-a anuntat Joe Belfieore, de saptamana asta, sa am si eu pe 8X Live Folders (8.1.1).
Cat despre ce produse noi impinge HTC, in zona WP au doar One M8 Windows Phone...

Edited by dariusgherman, 23 September 2014 - 11:02.


#1708
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
Si din pacate nici acela pe toate pietele. Pacat! Nu mereu seria Lumia are pretul, calitatea si designul potrivit.

#1709
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 28.08.2007

View PostVivio, on 23 septembrie 2014 - 11:24, said:

Si din pacate nici acela pe toate pietele. Pacat! Nu mereu seria Lumia are pretul, calitatea si designul potrivit.

Bine spus, cand am luat 8x-ul la ~850 ron, LUmia 925 era 1400 ron. Putine diferente, dar ma tenta camera de pe Lumia, Glance screen-ul si aplicatiile care sunt doar pe Lumia  (nokia camera/refocus .....). Pretul aproape dublu m-a doborat.

#1710
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Maine urmeaza sa-mi vina un tel cu windows; pot sa folosesc contul de outlook [email protected] pe care il am deja drept cont microsoft. Eu am avut o perioada acest cont pe windows 8 pe PC, ma intereseaza doar contactele din cont nu si aplicatiile si setarile de pe pc. Nu stiu daca este separata chestia intre telefon si pc, n-as vrea temele si alte setari pe care le-am avut anterior in windows 8 pe pc. Nu am experienta cu windows phone m-am jucat doar 10 minute cu 8.1 si am considerat ca "ecosistemul" are tot ceea ce eu folosesc la un telefon.
L.E
Astazi am exportat contactele din yahoo si gmail in outlook

Attached Files


Edited by sirius208, 23 September 2014 - 16:46.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate