Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Armata israeliana in 3835 de fotografii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1093 replies to this topic

#1
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013
Intre timpuri de razboi,armata israeliana ajunge sa dea o mana de ajutor in acele locuri de dupa  cataclisme si la mii de km de la Israel .
Asta a devenit o traditie. Spitalele ambulante a armatei israeliene cu tot utilajul medical  si personalul deplin a ajuns si la Filipine inainte cu cateva zile.

http://www.flickr.co...ith/10856622563

#2
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Who cares? jews gotta make money!

#3
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Drãguþi foc soldãþeii israelieni... :D

[ http://s7.postimg.org/5i5dxfn3f/10020329434_7d4c056f69_b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 11.01.2011
IDF ajuta , iata-i in actiune :

Attached Files


Edited by chflorin, 16 November 2013 - 17:34.


#5
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postchflorin, on 16 noiembrie 2013 - 17:32, said:

IDF ajuta , iata-i in actiune :
Da, IDF-ul nu tolerează terorismul...în schimb tu susţii comportamentul violent al palestinienilor nespălaţi. Vezi diferenţa? :)

#6
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Am cunoscut si eu un militar israelian. L-am combinat cu o gajica de a mea Posted Image
Mi-a povestit multe despre cum se face armata in Israel,cum odata a avut pus pistolul la cap de ...un copil palestinian,
stresul instructiei dar mai ales al celui din aplicatii. Am ramas amici,mai vorbim pe net din cand in cand.
V-am povestit de un  evreu care ma cheama in State parca ...
soldatul acesta ma cheama in Israel Posted Image
Pana la urma undeva tot am sa plec !

Edited by popascu, 16 November 2013 - 21:49.


#7
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostJosef_Mengele, on 17 noiembrie 2013 - 20:56, said:


Raspunsul lui Fidel CASTRO la adresa invadatorilor deghizati in fortele salvarii - Trimiteti medici, nu soldati!



#8
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013
"Din șchiopi și orbi voi face un neam tare!" (YHWH)

Apropo de Phillipine, cauzele dezastrelor climatice, unde nici nu te aștepți, rezidă din activitatea industrială umană.

Ori Israel ca și USA, ca și germanii, se pot simți liniștiți cu musca pe căciulă.

Edited by the_engineer, 18 November 2013 - 08:54.


#9
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostEdgaroropsitul, on 16 noiembrie 2013 - 16:30, said:

photos
Tot respectul pentru activitatile lor dar, daca insistai pe pozele cu gagicile din armata, sigur aveai mai multi cititori...;)

#10
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View Postsearcher-star, on 18 noiembrie 2013 - 10:27, said:

Tot respectul pentru activitatile lor dar, daca insistai pe pozele cu gagicile din armata, sigur aveai mai multi cititori...Posted Image

Apropo ,eu am cunoscut-o pe nevasta mea la armata. In alta ordine de idei: Nu toate soldatele sunt  regine de frumusete. si nu ca asa sunt recrutate ci ce pot face mai bine. Ele trec examene diferite si in acord si cu dorinta lor sunt plasate la posturile care li se potrivesc cel mai bine.
Avem in armata  o generala si o multime de ofitere,toate absolvente la bacaloreat.In parte sunt subventionate de armata ca sa invete la universitate profesii de care armata are nevoie.
Avem si sofere,instructore de tanchisti,de artilerie si printre multe altele si instructere la scoala de piloti cum si cateva piloate de elicoptere,de avioane de transport si de vanatoare.
Restul de date puteti primii de la doamna Viorica care se pricepe la toate inclusiv la ce a scris inteleptul Iosef_Mengele  in 17 noembrie  la alt subiect probabil. Inteleg ca la doamna i sa terminat ideile ce sa replice ca face uz de replicele altora.

#11
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostEdgaroropsitul, on 18 noiembrie 2013 - 10:52, said:

Nu toate soldatele sunt  regine de frumusete. si nu ca asa sunt recrutate ci ce pot face mai bine.
Probabil ca nu, dar oricum e sexy o muiere tanara si antrenata, molaie n-are cum fi.
Bon, acuma, statistic care sunt ocupatiile femeilor in armata? Ma gandesc ca majoritatea nu-s propriu-zis combatante, iar cele combatante sunt mai mult la tancuri sau avioane, nu?

View Postthe_engineer, on 18 noiembrie 2013 - 08:51, said:

1Apropo de Phillipine, cauzele dezastrelor climatice, unde nici nu te aștepți, rezidă din activitatea industrială umană.

2Israel ca și USA, ca și germanii, se pot simți liniștiți cu musca pe căciulă.
1Asta chiar nu-i dovedit...
2De vreo 15 ani incoace, China. Gog-Magog adica.

Edited by searcher-star, 18 November 2013 - 16:24.


#12
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Mare parte din fete, cand se apropie varsta recrutarii, cauta scutire de armata, pe motive religioase.

Este destul sa declare ca pastreaza shabatul si este parte din populatia religioasa ca sa primesca de la rabanut hartie cu care sa fie scutita.
Cele ce ajung in armata, de regula fac cafea ofiterilor.
La incheierea a doi ani de serviciul militar, sunt suficient pregatie, iar daca parintii au bani, le deschid un Cafe-Bar.
Mai sunt si unele ambitioase, care se baga in unitati combatante, altele raman in cadrul armatei -normal, la avantajele financiare atat de mari fata de populatia civila, ar fi si fraiere.


Stiu Pisa, nu am uitat....
Erna Barbibai...din 2011 sefa serviciului personal al armatei,
stiu...Pisa...2 generalese de brigada...Hayala Hakim si Ghila Khalifi....Nu, de fapt sunt 3...
Ceva purtatoare de cuvant, functionare de tot felul si unele la cenzura sau la interceptarea convorbitilor telefonica sau interceptarea mail-urilor.
Fara surse, apreciez la 10.000-11.000 numarul femeilor in armata-servicul militar obligatoriu si 20.000 in rezerva
Din potentialul total anual de 40.000 femei

==========
Se poate vorbi si serios despre contributia fetelor si femeilor din Israel in armata, dar nu pe topicul sforaitor al respectivului

Edited by vio69a, 18 November 2013 - 17:10.


#13
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postsearcher-star, on 18 noiembrie 2013 - 16:24, said:

Bon, acuma, statistic care sunt ocupatiile femeilor in armata?
Pot sa devina orice-si doresc :)

#14
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostThinkAbout, on 18 noiembrie 2013 - 17:09, said:


Pot sa devina orice-si doresc :)
Intrebam dpdv statistic, de existat stiu ca sunt prezente in toate domeniile de activitate militare. Dar eram curios pe domenii cum is distribuite procentual.

View Postvio69a, on 18 noiembrie 2013 - 16:53, said:

La incheierea a doi ani de serviciul militar, sunt suficient pregatie, iar daca parintii au bani, le deschid un Cafe-Bar.
Din potentialul total anual de 40.000 femei
Deci anual in Israel se deschid 40.000 cafenele?

Edited by searcher-star, 18 November 2013 - 18:16.


#15
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postsearcher-star, on 18 noiembrie 2013 - 18:17, said:

Deci anual in Israel se deschid 40.000 cafenele?

nu chiar...unele mai dau cafeaua in foc, altele prefera ceaiul

#16
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postsearcher-star, on 18 noiembrie 2013 - 10:27, said:

Tot respectul pentru activitatile lor dar, daca insistai pe pozele cu gagicile din armata, sigur aveai mai multi cititori...Posted Image
Noroc cu nepotul Gogu: https://www.google.r...l.html;1024;683

#17
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View PostEdgaroropsitul, on 16 noiembrie 2013 - 16:30, said:

Intre timpuri de razboi,armata israeliana ajunge sa dea o mana de ajutor in acele locuri de dupa  cataclisme si la mii de km de la Israel .
Pai sa ia pa toata lumea in armata, sa le fie bine la toti. Sa fie tara o armata maaare, care imprastie cu facere de bine in dreapta si'n stanga, ar fi fain da tot

Edited by criztu, 18 November 2013 - 20:32.


#18
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postvio69a, on 18 noiembrie 2013 - 16:53, said:

Mare parte din fete, cand se apropie varsta recrutarii, cauta scutire de armata, pe motive religioase.

Este destul sa declare ca pastreaza shabatul si este parte din populatia religioasa ca sa primesca de la rabanut hartie cu care sa fie scutita.
Cele ce ajung in armata, de regula fac cafea ofiterilor.
La incheierea a doi ani de serviciul militar, sunt suficient pregatie, iar daca parintii au bani, le deschid un Cafe-Bar.
Mai sunt si unele ambitioase, care se baga in unitati combatante, altele raman in cadrul armatei -normal, la avantajele financiare atat de mari fata de populatia civila, ar fi si fraiere.


Stiu Pisa, nu am uitat....
Erna Barbibai...din 2011 sefa serviciului personal al armatei,
stiu...Pisa...2 generalese de brigada...Hayala Hakim si Ghila Khalifi....Nu, de fapt sunt 3...
Ceva purtatoare de cuvant, functionare de tot felul si unele la cenzura sau la interceptarea convorbitilor telefonica sau interceptarea mail-urilor.
Fara surse, apreciez la 10.000-11.000 numarul femeilor in armata-servicul militar obligatoriu si 20.000 in rezerva
Din potentialul total anual de 40.000 femei

==========
Se poate vorbi si serios despre contributia fetelor si femeilor din Israel in armata, dar nu pe topicul sforaitor al respectivului

Quote

Cele ce ajung in armata, de regula fac cafea ofiterilor.
La incheierea a doi ani de serviciul militar, sunt suficient pregatie, iar daca parintii au bani, le deschid un Cafe-Bar.
Armata israeliana pregateste ospatarite?

Quote

Cele ce ajung in armata, de regula fac cafea ofiterilor.
La ce am vazut eu, nu prea cred! Naivi ne mai credeti sau vreti sa ziceti bancuri...
Cu unele armate nu se glumeste!

Quote

Fara surse, apreciez la 10.000-11.000 numarul femeilor in armata-servicul militar obligatoriu si 20.000 in rezerva
Din potentialul total anual de 40.000 femei
Mai ceva ca in coreea de nord!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate