Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Vonino Ego QS

- - - - -
  • Please log in to reply
2843 replies to this topic

#1531
anonimu45

anonimu45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.08.2009
pe 20 are pe ambele :)

#1532
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
pai nu ma lasa sa bag 20 cu build.prop modificat, am scris ieri

#1533
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ce va place voua la miui ala nu am nici cea mai vaga idee.Acum incerc sa bag rom-ul de baza al telefonului.O penibilitate miui ala,jumate din ce era scris era in chineza.

Inainte sa incep,aveti un rom bun de la vonino ego qs?Sau merg cu ce gasesc de pe net?

Edited by cevacuverde, 23 March 2014 - 20:05.


#1534
anonimu45

anonimu45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.08.2009

View Postcevacuverde, on 23 martie 2014 - 19:40, said:

Ce va place voua la miui ala nu am nici cea mai vaga idee.Acum incerc sa bag rom-ul de baza al telefonului.O penibilitate miui ala,jumate din ce era scris era in chineza.

Inainte sa incep,aveti un rom bun de la vonino ego qs?Sau merg cu ce gasesc de pe net?

pai macar ai ales limba engleza macar? doar cateva aplicati sunt in chineza fiindca limba de la aplicatii nu tine de cea a sistemului, softul original il gasesti pe pagina de la vonino sau https://docs.google....UlJdi1yNXM/edit si sp flash tool aici https://docs.google....DFubXppeTQ/edit si nu zi ca e penibil daca nu iti place e parerea ta, fata de cel stock e mult mai fiabil, customizabil, frumos la aspect.

#1535
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/z9qismci3Xg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si unde mai pui ca au scos MIUI si pentru tableta nexus 7 2013 aici  si eu am aceasta tableta (utat-te pe forum la "tableta nexus
7 2013") dar inca nu l-am pus pentru ca nu am root-at inca tableta.

@cevacuverde, daca te uiti aici (link pus de @anonimu) ai sa vezi cat este de customizabil MIUI si cate setari ascunse are (de fapt nu sunt ascunse, exact cum are windows combinatii de taste pe care multi nu le stiu)
Cu un launcher poti schimba interfata, dar softul se misca mult mai bine decat stock rom

#1536
dedy66

dedy66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 13.01.2007
Nici mie nu mi-a placut MIUI, am revenit la rom-ul stock. Am avut unele buguri, de exemplu cand scriam un SMS si vroiam sa editez un cuvant scris anterior imi dadea crash.

#1537
viorel72

viorel72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 27.03.2010
bun ,am pus si eu rom-ul de la vonino , l-am root-at uraaa si acum sa experimentam alte rom-uri
voi ce ati incercat si de la ce model de tel?

#1538
viorel72

viorel72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 27.03.2010
ceva interesant aici mai ales la min 1,10

#1539
anonimu45

anonimu45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.08.2009

View Postviorel72, on 24 martie 2014 - 10:16, said:

ceva interesant aici mai ales la min 1,10
bhai baieti daca eu va spun ca nu se poate Kit Kat (calumea momentan) pe SoC-urile de la MediaTek ce mai insistati (mi-am facut temele stati linistiti), acela e doar un amarat de skin. Daca cumva elibereaza MediaTek source code-ul la kernel official sau fac ei update atunci o sa inceapa sa apara calumea, momentat cel mai sus putem fi la 4.2.2.

Edited by anonimu45, 24 March 2014 - 10:30.


#1540
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Pai 442 modifici cum vrei, parca in build.prop chiar daca e 422, sau denumirea, cum am eu tableta de pe care scriu acum si se numeste galaxy s3 i9300 :D deci

http://forum.xda-dev...d.php?t=2308256 niste custom romuri

http://forum.xda-dev...2350780  asta pare interesant.

Ce zici @anonimu, te bagi? Incerci ceva, sau incerc eu? As incerca linkul 2.

#1541
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Cate ceva despre kernel
http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/editorial/mobilissimo-raspunde-despre-kernel-ul-linuxandroid-ce-reprezinta--ce-importana-are-i-care-sunt-beneficiile-pe-care-fiecare-versiune-le-aduce_20068.html
si despre dezinstalarea aplicatiilor de sistem
http://videotutorial.ro/cum-dezinstalam-aplicatiile-de-sistem-pentru-a-elibera-memoria-pe-android/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+articolevideotutorialro+%28articolevideotutorialro%29

#1542
anonimu45

anonimu45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.08.2009
nu ma atrage nimic de acolo momentan... poate alta data, anunta-ne si pe noi :D

#1543
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8z6rzPjcZL0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Joc sau realitate?

#1544
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
http://forum.xda-dev...d.php?t=2350780
Varianta asta nu a mers: loop reboot continuu  FAIL

#1545
tdorucosmin2007

tdorucosmin2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 21.07.2008

View Postdedy66, on 24 martie 2014 - 09:00, said:

Nici mie nu mi-a placut MIUI, am revenit la rom-ul stock. Am avut unele buguri, de exemplu cand scriam un SMS si vroiam sa editez un cuvant scris anterior imi dadea crash.
miui este chiar ok, l`am avut instalat pe fostul telefon un LG optimus 2x, vreau sa stiu ce buguri are MIUI V5 4.3.7 crashuit de anonimu45,din cate am inteles cel oficial nu s`a lansat pt vonino dar ma bate gandul sa`l instalez si pe acesta :D

#1546
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
deocamdata 4.3.7 este cel mai stabil fata de 4.3.15 si 4.3.20. Nu are buguri, doar ca atentie la conturi de sincronizare, dubleaza sau chiar tripleaza agenda Posted Image, dar dai pe merge duplicat si se rezolva apoi backup din CWM.
Foloseste snappea pentru backup contacte, sms si aplicatii in caz ca mai incerci alte romuri si merg. Daca nu merg dai restore la backup-il din cwm.
Succes

LE. Daca incerci alte romuri pune link aici

Edited by nick5roo, 24 March 2014 - 16:04.


#1547
Caddyak47

Caddyak47

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.01.2014
exista vreo aplicatie pentru inbunatatirea calitatii imagini ??

#1548
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Imagine la ce? Ecran, poze, filme? Daca este la toate, am spus acum cateva zile diferenta dintre stoc rom si acest MIUI. La acest rom dispare efectul de "negativ" al imaginilor, filmelor etc. Chiar si pozele si filmarile facute cu telefonul cu MIUI se vad foarte bine si la fel dispare efectul de negativ. Conteaza foarte mult suportul pentru un device, dar daca vonino a facut un rom cu suport slab pentru camera asta este, cautam din alta parte.
Daca vrei o aplictie buna pentru camera foloseste snap camera, eu am cumparat-o sa o probez pentru nanashu parca si am ramas cu ea pentru ca e foarte buna. Aici ai varianta trial de proba (iti trebuie net pentru diferite functii) si aici varianta cu plata, 6,72 lei

Edited by nick5roo, 25 March 2014 - 06:37.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate