Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

MyBRD noul Internet banking de la BRD

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#73
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
Habar n-am, presupun ca depinde de conventie si cum au negociat, dar in cazul angajatorului meu (intamplator in conventie cu BRD) singurele avantaje sunt 0 comision la incasarea salariului (LOL cata generozitate), 0 comision de interogare sold, 0 comision de retragere numerar (parca) si niste balarii pe partea de creditare, atat.
Oricum, chiar daca ar fi gratis pentru unii, asta nu inseamna ca pentru ceilalti isi merita banii.

#74
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
Se pare ca BRD incepand de ieri 6.Nov.2014 a redus cateva comisioane. Posted Image
In cele doua imagini de mai jos puteti vedea in stanga ceea ce era si in dreapta cu ce a fost modificat incepand cu data de ieri.
Attached File  1.png   21.37K   50 downloads Attached File  2.png   19.49K   47 downloads

Pe scurt se pot plati cateva facturi de utilitati direct din MyBRD desigur daca furnizorii au conturi in BRD !

Documentul original asa cum este el astazi 7 NOV
Attached File  Tarife_Comisioane_RO.PDF   163.43K   17 downloads
LINK catre locatia oficiala

Edited by Mihai_3, 07 November 2014 - 11:42.


#75
speedyspeed

speedyspeed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 12.02.2008
Salutare,

Ma poate ajuta cineva cu o informatie, va rog....
Sunt nou utilizator de mybrd.net.
Doresc sa fac o plata din BRD in alta banca, dar la definirea beneficiarului, nu ma lasa sa trec mai departe, imi da intr-una "acest camp este obligatoriu", cu totul ca eu completez acolo, am incercat sa trec numele bancii beneficiarului, numele acestuia sau chiar contul, dar tot nu pot trece.

Multumesc anticipat,
O seara placuta!

#76
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Parca beneficiarii se adaugau facand o vizita la un sediu BRD, nu online.

De fapt brd vrea sa-i vizitezi pentru orice, in 2014. Nu poti instala aplicatia de mobil fara sa-i vizitezi sa semnezi hartii! Nu poti deschide cont de economii fara sa-i vizitezi. Nu poti adauga beneficiari fara sa-i vizitezi. Nu poti activa notificarile prin sms fara sa-i vizitezi sa semnezi hartii.

Pentru ca ma simt umilit de fiecare data cand intru intr-un sediu brd si aveam nevoie de chestiile de mai sus, m-am intors la ING, unde-i tocmai pe dos. Aia nu vor sa-i vizitezi pentru absolut nimic, daca te duci la sediu sa faci ceva care poate fi facut online te refuza sau te taxeaza in plus.

Edited by don_dannielo, 13 January 2015 - 20:47.


#77
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postspeedyspeed, on 13 ianuarie 2015 - 20:33, said:


Conturile beneficiarilor pot fi definite in aplicatie in momentul incheierii contractului de aderare sau
ulterior printr‐un simplu apel catre serviciul Vocalis sau prin prezentarea la orice agentie BRD.

Vezi in prima pagina, Mihai_3 a pus acolo ghidul de utilizare.

Edited by johnnickelby, 13 January 2015 - 20:49.


#78
speedyspeed

speedyspeed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 12.02.2008
Ok. Multumesc de ajutor.
Nu mai platesc intretinerea azi :)

#79
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
De cateva zile accesarea istoricului contului imi blocheaza browser-ul. Complet.
Nu pot iesi din situatie decat prin CTRL+ALT+DEL si END TASK pe singurul tab deschis, adica browser-ul.
Am adus la zi browser-ul, se manifesta la fel.
Pana sa sun sa intreb, mai are cineva aceasta problema?
Multumesc.

#80
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Cea mai jenanta aplicatie de Internet Banking.! Sa te duci la banca pentru fiecare beneficiar definit, o mai mare prostie nu am putut sa vad. Posted Image

#81
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Cum asa? Eu pot sa-mi definesc beneficiarii si pe MyBRD Net si de pe MyBRD Mobile, iar daca se intampla sa nu mearga ceva, prin telefon. Ceea ce nu-mi place la Mobile este ca daca schimb telefonul sau fac un upgrade de soft trebuie sa ma duc la banca sa-mi reactivez optiunea de adaugare beneficiari.

#82
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
Doru_Neo: esti prost  informat ori nu ai fost la banca sa semnezi acel aditional prin care sa acces la aceasta facilitate....

Atat in MyBRD Mobile (pentru telefon adica) cat si in MyBRD NET (adica pentru PC) se pot defini beneficiarii catre care poti face plati.
Cel mai simplu este sa ai pe telefon deoarece il ai continuu cu tine, insa trebuie sa ai grija cui dai telefonul in mana.

Deasemnea cum a punctat si bobocul mai sus si pe mine ma enerveaza ca daca imi schimb telefonul sau pur si simplu re-instalez aplicatia trebuie sa ma duc inca o data la banca pentru activare.

#83
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Am intrebat la banca si daca ai doar MyBRD Net pentru fiecare beneficiar tre sa mergi la banca sau sa suni. Nu am si MyBRD Mobile... Oricum e o prostie chestia asta sa depinzi de banca.
La BT prin Bt24 nu mai ai nici o treaba cu banca poti sa faci ce vrei cum vrei fara nici o problema.

#84
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
Acest thread este dedicat MyBRD Mobile ....
Am doar versiunea mobile si pot aduga si face orice operatiune fara sa am nevoie de banca inlusiv plati catre alti beneficiari.
Definirea beneficiarilor este foarte usor de facut din aplicatie.

Un singur lucru...
Daca ai pierdut telefonul ai o mica problema :D

#85
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Topicul este dedicat MyBrd la modul general ... Am sunat la vocalis, și pentru a rezolva problema voi merge la banca si voi adera la token mobil.
Versiunea mobile nu este nici pe departe sigură

#86
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Cum ai ajuns la concluzia ca nu este sigura?

#87
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
Doru_Neo: chiar asa .... cum ai tras concluzia asta ?
Faptul ca este pe mobil o face automat nesigura ??!?!

nici de Token fizic nu ai nevoie deoarece aplicatia pentru mobil este capabila sa genereze si coduri Token.
Cel mai probabil nu ai studiat suficient aplicatia.

Nu afirm ca este una dintre cele mai bune aplicatii (nici pe departe) dar este OK...
De exemplu, eu scanez cu telefonul codul de bare de pe factura (de pe monitor !) si imi platesc facturile simplu si eficient fara nici un cost suplimentar.

#88
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Dintr-o oarecare masura am ajuns sa folosesc si eu aceasta banca.Am facut cont si vreau si internet banking,dar cand aud ca trebuie sa merg pentru toate prostiile la banca deja ma lasa la rece.Nu vreau token sau altceva cat mai simplu.

Cod de utilizator + Parola statica
Cod de utilizator + Parola statica + "One Time Password" SMS
Cod de utilizator + Parola statica + Token Digipass (mobil sau hardware)
Cod de utilizator + Token Digipass (mobil sau hardware)

Astia au 4 feluri si pentru token taxeaza 20RON+TVA WTF???

Attached Files



#89
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
ZIGZAG20: eu am doar My BRD mobile (il folosesc pe un Galaxy S6)....nu pot folosi si pe PC (ca sa fie clar!)
in afara de cei 4.5 lei luna nu platesc nimic.

Aplicatia se poate instala pe telefon, din PlayStore sau AppStore chiar si din Store (WindowsMobile)

Sa zicem ca vrei sa trimiti bani la unu, sau sa platesti o cazare la o pensiune OK ? si ala iti da cont....
Mai inatai te duci mataluta la banca si "activezi aplicatia pentru plati si adaugare beneficiari" Got it ??!

Apoi iti iei frumos bye bye de la fatuca.
Si iti bagi beneficiarul in aplicatie, IBANu' (evident trebuie sa ai banu') si dai cu plata.
Semenzi tranzactia si gata si dai Plateste.

Mai ai alte intrebari ?! Posted Image))

Edited by Mihai_3, 04 May 2016 - 18:05.


#90
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ai uitat sa zici ca trebuie sa te duci la ghiseu si pentru instalarea aplicatiei mobile.
Eu am downloadat-o din store, si stateam si ma uitam la ea.
Fiind deja client de IB pe desktop.

Am preferat s-o dezinstalez decat sa ma mai umilesc la o coada brd.

Edited by don_dannielo, 04 May 2016 - 18:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate