Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

MyBRD noul Internet banking de la BRD

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#55
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Coincidenta.

#56
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Nu cred că are treabă, azi mi-am rezolvat și eu problema de logare, după ce m-am prezentat în agenție cu laptopul sub braț.

Problema era că sistemul te porteaza automat de pe brd - net pe mybrdnet, dar ceva se bifează aiurea acolo. A durat puțin până s-a prins tipa despre ce e vorba, dar acum merge.

Aplicația de mobil nu am reușit să o fac să meargă pe BlackBerry, deci am dezactivat serviciul.

#57
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Eu acum ma pot loga la ambele platforme (cu acelasi user dar cu parole diferite) . Problema a fost ca parola de la brdnet nu mergea la mybrdnet si a trebuit resetata, fiindu-mi atribuita alta.

#58
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Mie mi-au resetat vreo 3 parole și tot nu mergea, din cauza setării respective. Acum merg ambele, mi-am setat aceeași parolă.

#59
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
La brdnet am o parola din 4 caractere, la mybrd am observat ca cere minim 6, poate ca din cauza asta nu mi-a mers si a trebuit resetata parola!

#60
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Acum merge ca dracu. De mult am zis ca trebuie sa ma mut de la BRD cu finantele, dar acum chiar cred ca o sa o fac. Pai pe banii mei stau si fluier a paguba ca nu pot sa fac un transfer ce trebuie facut azi.
BRD - nu stiu decat sa te incarce cu comisioane si au internet banking din mileniul trecut...

#61
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
De cateva zile siteul merge ca poola

Edited by ccdsah, 02 July 2014 - 23:41.


#62
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
BRD are notificari prin sms, sau push notifications in aplicatii?

Edited by don_dannielo, 05 July 2014 - 09:54.


#63
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Va apar la parola, cifre suprapuse, lucru ce face logarea imposibila ?

#64
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostInTech, on 06 iulie 2014 - 20:14, said:

Va apar la parola, cifre suprapuse, lucru ce face logarea imposibila ?

Da, cateodata. O singura data nu mi-a aparut o cifra din parola si nu m-am putut loga, BRD is de toata coma

#65
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012

View PostInTech, on 06 iulie 2014 - 20:14, said:

Va apar la parola, cifre suprapuse, lucru ce face logarea imposibila ?
Pana acum nu mi s-a intamplat !

#66
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View Postccdsah, on 30 iunie 2014 - 14:31, said:

Acum merge ca dracu. De mult am zis ca trebuie sa ma mut de la BRD cu finantele, dar acum chiar cred ca o sa o fac. Pai pe banii mei stau si fluier a paguba ca nu pot sa fac un transfer ce trebuie facut azi.
BRD - nu stiu decat sa te incarce cu comisioane si au internet banking din mileniul trecut...

S-ar zice ca ING are cel mai bun internet banking.

#67
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ba nu, BRD

Attached File  ImageUploadedByTapatalk1411800933.850770.jpg   74.52K   60 downloads

#68
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
si credeti ca la celelalte banci nu se intampla niciodata sa mai pice online-ul?...

#69
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Care este SLA-ul cu IBM? Deja nu merge de multisor.

#70
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
cred c-ai vrut sa zici TAT-ul...

#71
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
Aoleu, deci dupa vreun an de experienta cu MyBRD Net/Mobil, pot sa afirm cu siguranta ca la costurile si comisioanele practicate, e o bataie de joc.
Intelegeam sa fie probleme prin primavara cand era la inceput, dar sa ai ciudatenii de functionare sau consilieri care nu cunosc procedurile dupa un an e cam jenant.

Daca vrei sa-ti reinstalezi aplicatia de mobil e ca si cum ti-ai da cu tesla-n obiectivul strategic. Drum la agentie sa semnezi din nou fisa de aderare. O semnezi fericit, ajungi acasa si iti dai seama ca tokenul mobil nu iti merge pentru ca ala trebuie activat separat (desi face parte din acelasi rahat de aplicatie pe care deja ai activat-o) sau poate nu trebuie, sau poate nu stie nimeni cum functioneaza balaria.
Pe MyBRD net te poti loga cu parola statica sau OTP generata de tokenul mobil, pe tokenul mobil doar cu parola statica, pe MyBRD mobil doar cu parola statica, iar pe pagina de web mybrdmobile.ro alta parola statica. Si toate astea functioneaza (se pare) complet independent. Logic, nu?
Asa ca iti bagi picioarele in sistemul lor de rahat si te decizi sa teci pe token fizic (digipass) ca acum 10 ani, dar macar ala stii ca nu te lasa cu fundu-n balta, mai ales in strainatate (!).
Eh, ce sa vezi, trebuie sa iei orasul la rand, pentru ca la 3/3 agentii (mari) nu exista token-uri pe stoc (se pare ca solutia mobila merge atat de bine incat nu isi mai pun problema token-urilor fizice).
Si toate mizeriile astea pe niste comisioane mai mari decat media.
Succes la tranzactii, care mai ramaneti pe la BRD!

#72
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La conventiile de salarii stiam ca acest serviciu este oferit gratuit de catre BRD.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate