Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

MyBRD noul Internet banking de la BRD

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#37
alin_4u

alin_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.11.2008

View Postzumyman, on 26 decembrie 2013 - 11:25, said:

Exista cumva o modalitate de a face backup si restore  aplicattiei pe alt rom si sa si funtioneze fara a mai fi necesara reactivarea?

Nu cred. Aplicatiile de genul isi genereaza o serie de key de criptare in OS si nu pot fi clonate sau facute active de pe un backup. E chestie de securitate, nu te joci cu banii omului. Intr-adevar, aplicatia e o pacoste pentru cei care flash-uiesc custom-uri sau stock-uri diferite in fiecare saptamana. Dar mi se pare ok modalitatea lor de a asigura securitatea terminalului si a tranzactiilor. Nu poti si cu Posted Image  si cu Posted Image .

#38
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012
eu am o nemultumire

cand tre' sa bag parola (la pc, nu mobile), apare patratelul ala cu numere, insa tre' sa fac click de enspe ori pana imi apar numerele de care am nevoie pentru semnatura electronica de login. adica in brd-net aparea patratelul cu toate cifrele de la 0-9, ca sa ai de unde alege cifrele pt parola. acum, in mybrdnet, in patratel nu mai sunt 10 cifre pe care sa faci click, ci doar vreo6, 7. tre' sa inchid patratelul si sa fac click pe campul semnatura sa-mi apara iar alt patrat in care, dea domnu, sa fie cifrele de care am eu nevoie

a inteles cineva?

#39
alin_4u

alin_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.11.2008

View PostFin, on 10 ianuarie 2014 - 20:40, said:

eu am o nemultumire

cand tre' sa bag parola (la pc, nu mobile), apare patratelul ala cu numere, insa tre' sa fac click de enspe ori pana imi apar numerele de care am nevoie pentru semnatura electronica de login. adica in brd-net aparea patratelul cu toate cifrele de la 0-9, ca sa ai de unde alege cifrele pt parola. acum, in mybrdnet, in patratel nu mai sunt 10 cifre pe care sa faci click, ci doar vreo6, 7. tre' sa inchid patratelul si sa fac click pe campul semnatura sa-mi apara iar alt patrat in care, dea domnu, sa fie cifrele de care am eu nevoie

a inteles cineva?

actualizeaza-ti toate driver-ele video si browser-ul si nu ar trebui sa mai ai probleme. cifrele apar toate din prima, cel putin la mine, de fiecare data. la fel ca la vechiul brdnet.

#40
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012

View Postalin_4u, on 12 ianuarie 2014 - 13:52, said:


actualizeaza-ti toate driver-ele video si browser-ul si nu ar trebui sa mai ai probleme. cifrele apar toate din prima, cel putin la mine, de fiecare data. la fel ca la vechiul brdnet.

Multumesc pentru raspuns.

Folosesc Chrome. La brdnet imi apar toate cifrele, la mybrdnet doar unele.
Nu stiu cum sa-mi actualizez browser-ul si driver-ele video, dar am sa intreb in alta arie.

#41
alin_4u

alin_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.11.2008

View PostFin, on 12 ianuarie 2014 - 19:56, said:


Multumesc pentru raspuns.

Folosesc Chrome. La brdnet imi apar toate cifrele, la mybrdnet doar unele.
Nu stiu cum sa-mi actualizez browser-ul si driver-ele video, dar am sa intreb in alta arie.

In mod normal Chrome se actualizeaza singur, nu cred ca trebuie sa intervii tu. Oricum, in Optiuni/Despre gasesti daca e cazul de actualizat.
Nu stiu daca este Java sau ce program de afisare a parolei folosesc ei, dar daca ala si browser-ul e actualizat, ar trebui sa mearga...

#42
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012
Browserul si Java sunt actualizate. Nu stiu care e problema.

#43
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
E la mine vreo problema sau e picat si mybrdnet si mybrdmobile? Deci nici aplicatia de Android nu merge...

Edit: acum merge (lol)

Si pot sa confirm ca back-up si restore functioneaza! Cel putin pe acelasi ROM, nu stiu daca pe o versiune diferita mai merge sau nu. Am folosit Helium - App Sync and Backup cu back-up in cloud si apoi restore.

Edited by ThePretender, 14 January 2014 - 22:51.


#44
radumanea1

radumanea1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.11.2008
Salutare!
Vreau si eu o lamurire. Am avut brd-net, de vreo 6 ani si am fost multumit de serviciu, mai putin faza cu mersul la banca, ca sa-mi introduca un beneficiar, ptr ca de acasa nu se putea sa-I introduc singur. Asta a fost si motivul ptr. care am schimbat brd-net cu mybrd net. Mi-am luat inclusiv digipas. Problema este ca, la mybrd net, nu imi mai apar toate tranzactiile, cum imi apareau la vechia aplicatie. La asta vad doar soldul, care se modifica in functie de ce plati fac, sau ce incasari am, dar nu mai imi apare unde s-au dus banii, sau cand au intrat bani in cont. Singurele care imi apar, sunt niste facturi platite din tabul PLATI FACTURI. Facturile platite direct pe site-ul furnizorului, nu-mi mai apar. Deci, la ISTORIC TRANZACTII, e gol.
Acuma, nu stiu daca ii mai trebuie vreo setare, ceva, sau doar m-am pacalit ca nu am ramas la vechiul BRD-NET, unde imi aparea si o plata de 50 de bani daca faceam, cand si catre cine am facut-o.

P.S. Plus ca nu merge pe IE11 ci doar pe FIREFOX

Edited by radumanea1, 19 February 2014 - 20:46.


#45
adi24adi

adi24adi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.03.2014
cum pot dezactiva my brd mobile

#46
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Ca sa dezactivezi my brd mobile (sa nu platesti 1 euro/luna)... trebuie sa faci o cerere la o agentie BRD.
Eu am alta problema.... imi merge BRD NET, am pe mobil my brd mobile (de care deocamdata sunt multumit)...... dar nu reusesc sa "migrez"  la noua platforma mybrd net de pe PC..... bag si user si parola (aceleasi ca cele la BRD NET) .... si imi spune de fiecare data.. login fail.....
Din ce am inteles asa ar trebui sa ma loghez prima data..... cu user ul si parola din brd net.... dupa  are ar trebui sa le schimb.....
A fost cineva in situatia asta?

Edited by rocada, 12 March 2014 - 21:48.


#47
zumyman

zumyman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 23.01.2007
DA!
Nu stiu ce are dar de 3 ori nu mi-au mai mers parolele.
Suna la BRD la telverde si o sa-ti reseteze parola

Edited by zumyman, 12 March 2014 - 22:36.


#48
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Insemna ca au ceva probleme cu noua platforma...... o sa ma duc pana la ei..... mie ca da imi reseteaza parolele... nu-mi mai merge nici BRD NET....

#49
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Am rezolvat, mi-au resetat parola si acum merge pe MyBRD Net.

#50
alcris01

alcris01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.10.2007
Am si eu o intrebare: se intampla ceva daca raman la BRD Net si nu trec la MyBRD Net, adica daca nu se va desfiinta acest serviciu, deoarece eu ma inteleg bine cu el.

#51
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Si eu ma inteleg mai bine cu platforma mai veche BRD Net... dar mi-au spus de la banca ca aprile 2014 va fi ultima luna in care va functiona.

#52
geolip

geolip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.12.2011
Au probleme cu noua platforma (MyBRDNet). Probabil au incarca-to mai mult cu sisteme de Securitate decat cu continut real. Si eu am problema ca nu ma Logheaza. I-am sunat , me-au dat si alte Parole dar degeaba. In schimb astia de la banca s.au AutoSesizat si m-au sfatuit sa ma duc la ei si sa facem sa platesc Automat facturile- - binenteles ca la alt pret. (ma refer la pretul Serviciului respectiv) Iar eu cred ca trebuie sa ma AutoSesizez si sa caut o alta banca.

Edited by geolip, 05 April 2014 - 08:39.


#53
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Pa și ce faci schimbi banca, numai pentru asta?

#54
geolip

geolip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.12.2011
Fratilor (aceia care sufera din acelas motiv) Mai daunazi ma plange-am ca nu ma pot loga in "MyBRDNet"
Acuma ma pot loga cu unul din doua motive:
1- e Ca am tot insistat la astia prin telefon si mi-au slabit (temporar) din caile de securizare, caci dupa 10 minute de cearta cu ei me-a functionat, ori a fost o coincidenta.
2.-Al doilea motiv (care trebuie luat in seama de voi (ce-i care nu reusiti sa va LOGATI), este ca PC-ul trebuie se fie ACTUALIZAT cu DATA si ORA exacta de pe internet cand vreti sa intrati in MyBRDNet)
Spun aceasta ptr. ca eu am verificat cu al doilea PC care i-l am, (Bateria fiind-ui slaba si ne folosindu-l de mult timp, si ne fiind actualizat pe Internet), Data si ora era-u eronate. Deci, la prima incercare nu me-a mers dar dupa ce am actualizat Data si ora me-a mers.
Sper ca va este de folos sfatul meu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate