Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Orange Hiro

- - - - -
  • Please log in to reply
1509 replies to this topic

#415
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.08.2013
Cand schimb ecranul de start de la un launcher la EASY LAUNCHER(Ecran de start usor) imi apare asta:
Ce e de facut? Nici la 4-5 incercari nu reusesc. Mai are cineva problema?

Attached Files



#416
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 18.11.2009
Asa e si la mine.

#417
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.08.2013
Astazi am intrat in Candy Crush Saga, m-am logat si apoi am intrat in joc. Cand sa dau PLAY s-a blocat. Nu mergeau tastele capacitive, nici cea de blocare, nimic. Am tinut apasat 10 secunde pana s-a inchis. Am intrat din nou pe acelasi joc si de data asta mi-l inchide ( ma aduce in meniu). E atat de "solicitant"jocul asta? Trebuie asa de multi MB de Ram? Cateodata ruleaza peste 10 aplicatii fara probleme ...

Edited by shmecherul80, 12 January 2014 - 18:55.


#418
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.04.2009
hm...i-am luat la nevasta hiro ...eu am the big brother San remo. Super telefon si android 4.2.2 pe cand la San remo 4.1.1 ..nu stiu cand o sa faca astia update. Frumos telefon sta bine in mana..mana mea...si m-a impresionat ca tine mai mult bateria ca la San remo. Jocuri nu se joaca...numai net...asha ca este exact ce trebe. Parca mi se para ca butonul de deblocare e putin bagat inauntru fata de San remo.

#419
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
e un telefon superior san remo-uli chiar daca unele specificatii ar putea spune altceva. in antutu si quadrant scoate scoruri duble.

#420
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postshmecherul80, on 10 ianuarie 2014 - 20:20, said:

Cand schimb ecranul de start de la un launcher la EASY LAUNCHER(Ecran de start usor) imi apare asta:
Ce e de facut? Nici la 4-5 incercari nu reusesc. Mai are cineva problema?
Selecteaza un launcher care vrei sa-l folosesti si apasa pe Intotdeauna , asa face androidu daca are mai multe programe cu care poate duce la bun sfarsit actiunea care vrei s-o faci .
Adica daca ai 3 programe de vizualizat poze sau filme , o sa apara acolo cu care vrei sa deschizi fisierul video sau de muzica care vrei sa-l accesezi .

#421
clon@

clon@

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.01.2007
Salut, de 2 zile am achizitionat si eu un hiro si sunt multumit de el; in 400 RON nu cred ca gaseam altceva mai bun. Am observat ca telefonul are ceva program antivirus de la orange, il folositi pe acela,a-ti apelat la alt program antivirus sau nu folositi deloc?

#422
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postclon@, on 15 ianuarie 2014 - 16:21, said:

Salut, de 2 zile am achizitionat si eu un hiro si sunt multumit de el; in 400 RON nu cred ca gaseam altceva mai bun. Am observat ca telefonul are ceva program antivirus de la orange, il folositi pe acela,a-ti apelat la alt program antivirus sau nu folositi deloc?
deloc
iti ingreuneaza telefonul cu 60% degeaba.
dai disable si vei avea alt telefon !

#423
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.08.2013

View PostAndySoft, on 15 ianuarie 2014 - 13:11, said:

Selecteaza un launcher care vrei sa-l folosesti si apasa pe Intotdeauna , asa face androidu daca are mai multe programe cu care poate duce la bun sfarsit actiunea care vrei s-o faci .
Adica daca ai 3 programe de vizualizat poze sau filme , o sa apara acolo cu care vrei sa deschizi fisierul video sau de muzica care vrei sa-l accesezi .

Asa este, insa nu e problema de la alte launchere. Le-am dezinstalat si a ramas doar cel original ( de la orange). Aceeasi problema apare cand intru in Assistent si comut ecranuld e start Standard in ecran de start Usor. Acum am un singur ecran pentru ca cel usor da eroare si apare din nou cel standard. Am intrat in aplicatii, am cautat ecranul de start, insa nu are vreo optiune de stergere date, cache, mutare dezinstalare sau orice . :( Eu vroiam ecranul cel usor, e mai clasic. Eroarea asta a aparut dupa ce am actualizat telefonul la versiunea aia cu 010010...(nu o stiu exact)...

#424
clon@

clon@

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.01.2007

View Postshmecherul80, on 15 ianuarie 2014 - 18:37, said:


Asa este, insa nu e problema de la alte launchere. Le-am dezinstalat si a ramas doar cel original ( de la orange). Aceeasi problema apare cand intru in Assistent si comut ecranuld e start Standard in ecran de start Usor. Acum am un singur ecran pentru ca cel usor da eroare si apare din nou cel standard. Am intrat in aplicatii, am cautat ecranul de start, insa nu are vreo optiune de stergere date, cache, mutare dezinstalare sau orice . Posted Image Eu vroiam ecranul cel usor, e mai clasic. Eroarea asta a aparut dupa ce am actualizat telefonul la versiunea aia cu 010010...(nu o stiu exact)...

Problema asta o am si eu. Am dat sa opreasca launcherul stock si tot asa imi apare, chiar daca am dat pe optiunea always open with nova launcher.

#425
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Naspa atunci ce sa zic, la altele merge foarte bine, se pare ca si-a bagat coada bine de tot portocala in acest telefon. Sotia are Xperia E , cu tot felu de cacaturi de la Orange in el dar le-am dat disable si am pus eu Nova si merge perfect . Poate reusiti cumva sa puneti softu oroginal de la Alcatel,

#426
clon@

clon@

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.01.2007
Cam asa se prezinta bateria dupa 2 incarcari.

Attached Files



#427
clon@

clon@

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.01.2007
Ce folie recomandati pentru ecran?

Ma gandeam sa comand aceasta husa, ce parere aveti despre modelul acesta?

#428
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.08.2013

View Postclon@, on 16 ianuarie 2014 - 17:41, said:

Ce folie recomandati pentru ecran?

Ma gandeam sa comand aceasta husa, ce parere aveti despre modelul acesta?

Si pe mine ma intereseaza o husa, cat ar ajunge pe acest site husa?
Eu folosesc folia de la Procell de la Orange. Huse silicon nu am gasit la niciun magazin orange si nici la magazine de accesorii.

#429
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Modeluil ala l-am comandat de pe ebay  http://www.ebay.com/...ME:L:OC:GB:3160, inainte de Craciun. Ar trebui sa ajunga zilele astea si o sa revin cu pareri.
Stie cineva cum fac sa interactioneze telefonul cu laptopul, prin wi-fi ?

#430
butiup

butiup

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.08.2010
AirDroid, pe forum am gasit si eu, merge super. Eu folosesc Next Launcher, mie-mi place, e cool ca design si setari. Dezactivat tot ce tine de meniul Orange. Ram liber 25-40%, bateria 2 zile minim, cu net, convorbiri 2 ore si cam atat. Daca stii sa-i faci setarile se misca super bine. Cine nu se pricepe sa-si ia telefon scump quad-core cu 2 GB ram :).

#431
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.08.2013
La ce se refera optiunea din setari afisaj-modul ecran? Si are 4 sau 5 optiuni: Ceas, Aruncare fasole, Culori, Cadru fotografie??

#432
clon@

clon@

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.01.2007

View Postshmecherul80, on 16 ianuarie 2014 - 22:47, said:

Si pe mine ma intereseaza o husa, cat ar ajunge pe acest site husa?
Eu folosesc folia de la Procell de la Orange. Huse silicon nu am gasit la niciun magazin orange si nici la magazine de accesorii.

Cat te-a costat folia? ti-au montat-o ei?

Am comandat deja husa respectiva sper sa ajunga in 15-20 de zile. Am platit 5.88 $ aproximativ 20 RON cu trasport inclus.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate