Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Allview X1 Soul

- - - - -
  • Please log in to reply
1102 replies to this topic

#811
dragonul82

dragonul82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.10.2008
loooooooooooollllllllllllll cica s-a facut update la X1 soul .......au trantit wifi fix probabil in .zip si au shimbat versiunea 6033 parca si gata v-am inchis gura fraierilor ........rusinica Allview

nici macar aplicatiile google nu au fost in stare sa le faca update nesimtitii.....................gata pana aici mi-a fost ...am doua telefoane Alview si amandoua o sa zboare pe Tocmai.ro

Edited by dragonul82, 15 December 2014 - 20:02.


#812
telefonis

telefonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 15.10.2004
Rugam user allview sa ne explice mai in detaliu decat este pe site, ce este cu acest up-date.Pentru ce a fost el gandit?
Multumesc.

Daca a facut cineva up-date poate scrie aici si impresii....artistice. :)

Edited by telefonis, 15 December 2014 - 21:24.


#813
albertin

albertin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 11.08.2007
Eu am facut update si totul a decurs ok.X1 se misca la fel de bine ca inainte.A mai aparut in plus o aplicatie Selfcare si foarte important acum dupa update imi da voie sa mut aplicatii din memoria telefonului in memoria de masa.Cam atat.

#814
chevyx77

chevyx77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 06.12.2011
In antutu, intr-un review facut in martie 2014 de arenait, x1 soul are 15373 puncte http://www.arenait.n...ew-x1-soul.html . Tot in antutu, Gionee Elife E6 (pentru ca asta este x1 soul de fapt ) are 14546 http://www.fonearena...benchmarks.html . Dupa update a urcat la 18358
http://prntscr.com/5he3ca
http://prntscr.com/5he40j

Edited by chevyx77, 16 December 2014 - 10:08.


#815
MariusPnt

MariusPnt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.12.2014
Urmeaza sa-i dau update si eu in aceasta seara...sper sa nu apara probleme ,apoi revin cu o impresie .

#816
rbvm

rbvm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 16.02.2009

View Postalbertin, on 15 decembrie 2014 - 21:46, said:

Eu am facut update si totul a decurs ok.X1 se misca la fel de bine ca inainte.A mai aparut in plus o aplicatie Selfcare si foarte important acum dupa update imi da voie sa mut aplicatii din memoria telefonului in memoria de masa.Cam atat.


Mă bucur că ți-ai rezolvat și tu problema.

#817
pol13

pol13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.11.2013

View Postdragonul82, on 15 decembrie 2014 - 19:58, said:

loooooooooooollllllllllllll cica s-a facut update la X1 soul .......au trantit wifi fix probabil in .zip si au shimbat versiunea 6033 parca si gata v-am inchis gura fraierilor ........rusinica Allview

nici macar aplicatiile google nu au fost in stare sa le faca update nesimtitii.....................gata pana aici mi-a fost ...am doua telefoane Alview si amandoua o sa zboare pe Tocmai.ro

cum adica sa faca allview update la aplicatiile google?
si au "trantit" wi-fi fix ptr ca era nevoie ptr anumiti utilizatori... ma rog, in fine

Edited by pol13, 16 December 2014 - 17:20.


#818
matezoli24

matezoli24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 03.02.2007
Alte pareri despre noul update?
Se vede ceva schimbare merita ?

#819
MariusPnt

MariusPnt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.12.2014
Este un simplu update al variantei android 4.2.1 ...in nici un caz alta versiune !

#820
albertin

albertin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 11.08.2007
Se merita sa faceti update avand in vedere ca in prima versiune nu puteai muta aplicatii din memoria interna in memoria de masa.Acum se poate.altceva nu am putut observa.Poate mai observa altcineva vreo schimbare sa ne posteze aici parerea.

#821
Eko2001ro

Eko2001ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.09.2007
Salutare. Am nevoie de ajutorul vostru. Incerc sa pun rom-ul stock pe x1 soul, am deschis flash tools, am selectat fisierele la Scatter-Loading, am oprit telefonul, am apasat download dar cand conectez telefonul imi arata bateria cum se incarca iar flash tools-ul nu face nimic. Acum am pe el miui_4.8.29_E6_4.2

#822
telefonis

telefonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 15.10.2004

View PostEko2001ro, on 01 ianuarie 2015 - 18:13, said:

Salutare. Am nevoie de ajutorul vostru. Incerc sa pun rom-ul stock pe x1 soul, am deschis flash tools, am selectat fisierele la Scatter-Loading, am oprit telefonul, am apasat download dar cand conectez telefonul imi arata bateria cum se incarca iar flash tools-ul nu face nimic. Acum am pe el miui_4.8.29_E6_4.2




http://4pda.ru/forum...howtopic=469340
pui translate la chrome si iti explica aici cum sa faci. instalezi si MTK android usb drivers. eu folosesc spf v3.1316,140. dupa ce instalezi driverele, cand rulezi spf e suficient sa introduci cablul usb si se lanseaza automat.
succes!

Edited by telefonis, 02 January 2015 - 18:57.


#823
claus1982

claus1982

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.06.2008

View Postdragonul82, on 15 septembrie 2014 - 14:42, said:

Salut am facut custom bootanimation daca pe cineva intereseaza

http://postimg.org/image/ws46s5lmf/


copiati in /system/media  setand permisiunile rw-r-r



trebuie root facut la telefon ?

#824
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Salut, as avea si eu o intrebare cum se desface allview x1 soul si daca dau comanda de un touchscreen cu lcd de pe un site chinezesc ele fiind pentru gionee elife e6 se potrivesc la mufari stind ca este unul si acelasi model, eu nu sunt in tara ca sa il duc la service, iar aici in cehia nu se baga nimeni sa il repare pt ca nu au piese.

Edited by madutzu25, 08 January 2015 - 00:24.


#825
pol13

pol13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.11.2013

View Postmadutzu25, on 08 ianuarie 2015 - 00:23, said:

Salut, as avea si eu o intrebare cum se desface allview x1 soul si daca dau comanda de un touchscreen cu lcd de pe un site chinezesc ele fiind pentru gionee elife e6 se potrivesc la mufari stind ca este unul si acelasi model, eu nu sunt in tara ca sa il duc la service, iar aici in cehia nu se baga nimeni sa il repare pt ca nu au piese.

daca nu se baga la service-uri eu zic sa nu te bagi nici tu la reparat... e unibody, e greu de umblat la el. iti trebuie scule speciale... de desfacut il desfaci tu dar de pus la loc... eu zic ca ori ai rabdare pana te intorci ori daca nu te intorci prea curand, trimite-l cuiva in tara sa il duca la un service...

#826
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
http://www.aliexpres...2214412748.html
acest touchscreen + lcd este compatibil cu allview x1 soul?

#827
Gabi T

Gabi T

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 31.10.2005
Salutare!
Nu am mai intrat, de ceva vreme, pe topicul asta. Vad ca au scos si un update pentru X1, ceea ce este foarte bine pentru cazurile in care necesita folosirea garantiei. Altfel, pentru cei care vor sa schimbe ceva, le recomand Me! ROM . Din cauza lui nu am mai vizitat topicul. Il am de ~4 luni si nu ma pot vaita de nimic.
Vad ca cineva a pus un scor in Antutu. L-am facut si eu si a iesit undeva la 18400. Se pare ca mai mult nu poate acest telefon, dar asta nu-i ajuta decat pe impatimitii cifrelor. Pe mine ma intereseaza sa se miste fluent, sa nu se reseteze sau sa apara diferite blocaje. Cum spuneam, de 4 luni nu am avut asa ceva :)
Apropo' de ROM, singurul care s-a mai ridicat la acelasi nivel (dintre cele 6-7 incercate de mine) a fost ROM-ul de gionee e6 indian, numai ca in cel indian sunt ramase cateva aplicatii netraduse din chineza in engleza, ceea ce ma zgaria pe retina :D. Vorbind despre traduceri, Me! ROM are inclusiv romana, pe cand cel indian are doar engleza.
Mai intreba cineva de update la 4.3 sau 4.4. Raspunsul mai exista pe acest topic. Datorita platformei hardware, mai sus de 4.2.2 nu o sa avem pe el. Personal, nu ma deranjeaza, atata timp cat functioneaza perfect. ;)

In alta ordine de idei, sa aveti un an mai bun!

#828
matezoli24

matezoli24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 03.02.2007
un custom cwm pentru soul are cineva?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate