Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Allview X1 Soul

- - - - -
  • Please log in to reply
1102 replies to this topic

#37
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008
http://www.marketonl...android-42-rosu
eu cred ca e un concurent demn de luat in seama 1424.20 ron. sper ca cei de la allview sa vada treaba asta si sa ia atitudine. nu cred ca pretul lui soul va scadea in 3 luni cu nici un leu.
imi place brandul allview, imi plac produsele, doar ca pe segentul single sim chiar si din intamplare gasesti telefoane cu nume mai bun si mai ieftine.

Edited by ginoxxx, 10 November 2013 - 01:08.


#38
pol13

pol13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.11.2013

View Postginoxxx, on 10 noiembrie 2013 - 01:07, said:

http://www.marketonl...android-42-rosu
eu cred ca e un concurent demn de luat in seama 1424.20 ron. sper ca cei de la allview sa vada treaba asta si sa ia atitudine. nu cred ca pretul lui soul va scadea in 3 luni cu nici un leu.
imi place brandul allview, imi plac produsele, doar ca pe segentul single sim chiar si din intamplare gasesti telefoane cu nume mai bun si mai ieftine.

ba eu cred ca o sa scada pretul, asa a fost la toate telefoanele allview, dupa 3-4 luni scad cu 200-300 de lei si la allview P5 alldro asa a fost, a fost lansat tot prin noiembrie sau oct nu mai stiu si in februatie era cu 250 de lei mai ieftin...si P5 s-a vandut binisor, deci nu erau neaparat motive de scadere... Iar alcatelul suna bine dar am citit vreo 2 site-uri unde era comercailizat si la toate comentariile apareau probleme mari de soft... mai bine cei de la allview ar lua atitudine in zona asta a softului si ar face un soft sigur fara probleme... si clar pe single sim mai ales in zona asta de pret 1500-1600 au o concurenta acerba, mai bine mai stateau 1 an ofereau niste update-uri la telefonele existente, telefoane foarte bune de altfel, isi faceau un nume cat de cat si apoi puteau sa se ia la tranta cu numele mari, ptr ca in final mai important e numele sau mai bine zis renumele, produsul in sine e pe locul 2 poate chiar 3, pe 2 fiind pretul, ca la noi omul asa gandeste cand vrea un smartphone: sa fie de o firma cunoscuta sa merg la sigur, sa mi-l permit si sa fie bun...

#39
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008

View Postpol13, on 10 noiembrie 2013 - 10:32, said:


ba eu cred ca o sa scada pretul, asa a fost la toate telefoanele allview, dupa 3-4 luni scad cu 200-300 de lei si la allview P5 alldro asa a fost, a fost lansat tot prin noiembrie sau oct nu mai stiu si in februatie era cu 250 de lei mai ieftin...si P5 s-a vandut binisor, deci nu erau neaparat motive de scadere... Iar alcatelul suna bine dar am citit vreo 2 site-uri unde era comercailizat si la toate comentariile apareau probleme mari de soft...

eu urmaresc v1 viper de ceva timp si tot pretul ala il are de la lansare, asa ca nu mai fii tu asa de sigur ca va scadea pretul.
eu nu am vazut pe nicaieri reviewuri proaste pentru alcatel. din contra am citit ca au pastrat aproape intact android 4.2... acum poate ne uitam pe siteuri diferite...

#40
pol13

pol13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.11.2013
asa o fi cu viper,  dar nu stiu cand s-a lansat viper, chiar asa cand s-a lansat ca nu am urmarit modelul asta ca nu-mi place de fel?  si am mai spus ca o sa scada sau mai bine zis ca eu cred ca o sa scada  (nu sunt mafalda sa stiu ceea ce se intampla) bazandu-ma si pe cum se intampla cu majoritatea terminalelor (dupa cateva luni la toate scade pretul mai mult sau mai putin; probabil in functie si de vanzari)
iar cu alcatel din nou, asa o fi... eu doar am citit  cometarii ale oamenilor si nu review-uri si se plangeau de anumite chestii, restartari subite probleme de baterie, camera cu probleme etc... dar pe langa plangerile astea da erau si oameni satisfacuti... in fine poate surse diferite pareri diferite...

#41
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011
E scump, mai bine iei un s3 sau un nexus 4. Sa dai atatia bani si sa nu-ti fie reparat in service?

#42
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View PostNFS01, on 11 noiembrie 2013 - 02:49, said:

E scump, mai bine iei un s3 sau un nexus 4. Sa dai atatia bani si sa nu-ti fie reparat in service?

Nu inteleg la ce te referi. Eu am o tableta de 7" de la ei si dupa 1 an am trimis-o la service, in garantie, pentru ca ecranul senzitiv nu mai functiona corect. Rezultatul: in 4 zile mi-a fost restituita tableta si am constatat ca a fost schimbat touch-ul si device-ul functioneaza perfect. Apropo... de atunci au trecut 3 luni si nu am ce sa reprosez celor din service, tableta functioneaza ca in prima zi. Nu laud firma ce rebranduieste, insa imi permit sa laud aceeasi firma pentru felul in care au rezolvat o problema ce tinea de garantie. Nu stiu de unde iti iei tu informatiile, dar trebuie sa iti revizuiesti discursul inainte sa il arunci in eter... Nu de alta, dar e de porc sa calomniezi fara argumente palpabile. Poti uploda un document scanat din care sa rezulte ca vreun gadget de-al lor nu a fost remediat/inlocuit in perioada de garantie (daca nu este vina utilizatorului, evident)?.

#43
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011
E plin internetul de persoane care se plang, multi mint dar nu toti.

#44
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008

View PostNFS01, on 13 noiembrie 2013 - 00:15, said:

E plin internetul de persoane care se plang, multi mint dar nu toti.

asta nu e un argument

#45
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011
Pai atunci ce mai cauti aici? daca ce se scrie aici nu e un argument ?

#46
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008

View PostNFS01, on 13 noiembrie 2013 - 09:17, said:

Pai atunci ce mai cauti aici? daca ce se scrie aici nu e un argument ?

pai astept si eu reviewuri de la posesori nu de la habarnisti...

#47
pol13

pol13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.11.2013

View Postginoxxx, on 13 noiembrie 2013 - 09:21, said:

pai astept si eu reviewuri de la posesori nu de la habarnisti...

de acord cu tine ginoxxx!pana la urma urmei review-ul e orientativ, iar datul cu parerea asa ca sa ne aflam in treaba nu clarifica nimic... utilizatorul are cea mai buna opinie... si utilizatorul in general isi ia ce ii place si ce i se potriveste
mai ales ca apropo eu nici la ora asta nus tiu din ce e carcasa... undeva se spune ca e din plastic in alta parte ca e aliaj metalic... pana nu pun eu mana in vreun showroom nu mai cred nimic Posted Image Posted Image

Edited by pol13, 13 November 2013 - 15:30.


#48
degady64

degady64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 15.12.2006
Daca Viper este 1200 dar e dual SIM, pretul lui X1 Soul cred ca ar trebui sa fie cam 1300-1400 lei.

#49
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Cine doreste un voucher de 200 RON reducere la comanda unui X1 Soul, sa zica. Nu am in plan investitia intr-un telefon nou asa ca il donez gratis. Oricum la cum arata, se poate folosi de catre mai multe persoane. Este valabil 14-25 noiembrie 2013. Dati un PM.

#50
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 11.01.2011
Cine minte : indienii sau facatorii de reviewuri de la noi ? Am gasit mai multe locuri in care Allview-ul e prezentat ca fiind din metal (carcasa) in timp ce indienii zic ca e din policarbonat . https://www.google.r...wF4LNtQarm4HYCQ
Vezi minutul 4:33
http://www.youtube.c...U5aTh55iI#t=275

Edited by chflorin, 14 November 2013 - 10:52.


#51
pol13

pol13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.11.2013
nu le iau apararea celor de la mobilissimo dar cred ca s-au exprimat gresit doar... scheeltul intern al carcasei e din metal nu carcasa in sine... cei de pe lab501 care au facut un review complet mi-au confirmat ca structura interna este metalica dar ca cea externa e plastic... poate ca si in unboxingul asta asta a vrut sa spuna dar s-a exprimat gresit (de altfel pe site-ul allview scrie clar, plus ca se vede ca e plastic)...

#52
bobiro2001

bobiro2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 09.04.2007
Se pare ca nu au prea avut vanzari...si nu e bine sa piarda ocazia

Pret special Black Friday: 1299 Ron

Si l-a luat careva?

Edited by bobiro2001, 23 November 2013 - 10:42.


#53
cove_adrian

cove_adrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 16.10.2005
Eu l-am cumparat. sper sa fi luat o decizie buna. Am prins de Black Friday oferta lor.
Am avut de ales intre acesta si un Huawei P6. Am luat X1 pt ca are bateria de 2000 mAh si tehnologia SDI. Tine mai mult.
Astept sa vin coletul.

#54
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013

View Postcove_adrian, on 25 noiembrie 2013 - 14:41, said:

Eu l-am cumparat. sper sa fi luat o decizie buna. Am prins de Black Friday oferta lor.
Am avut de ales intre acesta si un Huawei P6. Am luat X1 pt ca are bateria de 2000 mAh si tehnologia SDI. Tine mai mult.
Astept sa vin coletul.

Pana ajunge trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare si sa ai nervi de otel. Eu l-am comandat de pe 13 noiembrie si nu a ajuns pana acum. Am incercat sa-i sun, am trimis 10 mailuri plus un tichet la suport si pana la ora asta nici un raspuns. Penibil din partea lor! Si daca-l comandam din China tot mai repede ajungea. Bleah...tipic romaneste! Posted Image Posted Image Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate