Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Combina frigorifica incorporabila vs clasica

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
R777

R777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.02.2005
Buna seara,

In primul rand vreau sa-mi cer scuze daca am postat unde nu trebuie, sau daca s-a mai discutat pe aceasta tema in alta parte
Doresc sa achizitionez o combina frigorifica pe care sa o pot incorpora in mobila de bucatarie, dar aici aparea marea problema: sa merg pe varianta sigura de a cumpara o combina incorporabila, sau sa improvizez si sa cumpar una clasica?
La varianta incorporabila am gasit urmatoarele dezavantaje:
1. Pret mai mare
2. Oferta limitata
3. Spatiul oferit de o astfel de combina este net inferior
4. Performantele tehnice sunt mult mai mici fata de o combina clasica (raportandu-ne la acelasi pret)

Avand in vedere toate aceste dezavantaje, pot sa merg pe varianta de combina clasica pe care sa o incorporez in mobila? Desigur pe varianta de a putea deschide usa mobilei odata cu cea a combinei (o combina cu usile cat mai drepte). Am inteles ca se poate cumpara sistemul de glisare, dar oare tehnic vorbind este posibil?

Va multumesc

#2
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 16.02.2013
mecanismele de usi se pot adapta, dar ce te faci cu racirea ? ( nu in interior ci a compresoarelor si a condensatorului ? - vezi ca la cele clasice sunt o serie de indicatii asuprea distantelor, curatarii periodice etc , unde mai pui ca astea moderne - no frost - mai si vaporizeaza condensul format printr-o tavita montata peste compresor ?, ca sa nu mai vorbesc de afisaje !

#3
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
Din cate stiu/vazut nu este tehnic posibil asa cum vrei...cred ca inclusiv sistrmulbde balamale e diferit,  pe langa restul de mentiuni facute de ceilalti colegi de forum

#4
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Racirea nu este problema daca alegi un model cu racire fortata prin fata. Vezi side by side de la samsung.
De pierdut spatiu tot pierzi. Te-ai gandit sa iei un frigider cat mai patratos si sa il colantezi cat sa se pupe cu mobila? Ma gandeam la un autocolant de calitate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate