Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...
 Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...
 

UTOK - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
787 replies to this topic

#55
ade1314

ade1314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 09.01.2013
daca te pricepeai un pic, doar un pic nu prea mult , stiai ca nu te'a furat nimeni.
toate tabeletele,telefoanele  cu android vor afisa din punct de vedere comercial anumite specificatii ,altele decat cele pe care le vei descoperi tu in sistem(dat fiind faptul ca androidul se bazeaza mult  si pe virtualizare)
vrei si cateva exemple de la bradnd-uri mari?ai si tu dreptate ,dar doar fiindca ai fost in necunostinta de cauza.
apoi ,ca sa ma inveti tu pe mine ceva...e greu ,pe forumul asta sa ma invete pe mine ceva ,cineva...despre tine ,nu intri in discutie...esti prea micut(si nici nu vreau sa continui , ca sa nu devina o polemica de discutat pe p.m)
daca tu nu 'te pricepi la ceva , nu da vina pe tableta.

Attached Files



#56
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Am intrat si eu in clubul UTOK (You Talk ?). Momentan sint multumit am luat 400D cu 399 lei de black friday si daca mai baga si maine BF cred ca ii iau si lu fiu-meu o tableta.  Singura grija e sa nu ma intrebe careva ce marca de telefon e ca la snobismul din Romania chiar am pus-o atunci.

#57
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007

View Postsydneyaus2005, on 29 octombrie 2013 - 13:16, said:

in primul rand numele conteaza! cine naiba cumpara ceva cu numele asta?
suna mai bine micromax, parla, plum, yezz, spice?!  si astia fac telefoane. de la ei ai cumpara? ai lua un telefon spice?!ai folosit vreun model si nu ai fost multumit? zi-ne si noua ce probleme ai avut cu utok sa ne ferim pe viitor. mersi.

Edited by gabi_tz, 02 December 2013 - 13:52.


#58
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Update: i-am luat tableta UTOK 1000Q (alba ca neagra nu aveau da ne-am obisnuit), am instalat pe ea tot felul de jocuri, softulete, asta micu o butoneaza intr-o veselie, e stabila, jocurile merg, conectarea la WiFi perfecta (se plangea cineva ca are probleme pe utok.ro), bateria teoretic tine pana la 7 ore dar depinde ce butonezi la ea,( 5 ore tine sigur) am incercat si niste filme 720p si mergeau fara probleme. Per total sint multumit de alegere dar neavand alte tablete nu pot evident sa fac comparatia cu alte marci. Pretul 699 lei+card 8 GB bonus. Acuma am observat ca cica duce si filme 4K...

#59
marvadal

marvadal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 08.04.2013
Mi-am cumparat si eu un UTOK 500Q, pana acum pot sa zic ca sunt foarte multumit de el. Se misca fluent in toate aplicatiile si jocuri testate, wifi-ul are semnal la fel de bun ca un Samsung Galaxy SII iar baterie tine cam intre 5h si 3 zile in functie de utilizare ceea ce nu e prea rau avand in vedere ca are ecran FHD si doar 2100mAh la baterie. Deasemenea, s-ar zvoni ca tel UTOK ar fi proiectate in-house, ceea ce ar fi de laudat in comparatie cu Allview si restul care copiaza de la chinezi si doar rebranduiesc, ar insemna ca in sfarsit am avea produse romanesti desigur facute in China, ca restul lumii :D.

O singura problema am la el, faptul ca incarcarea dureaza cam 6-7h dar banuiesc ca e ceva care se rezolva usor odata cu schimbarea acumulatorului sau incarcatorului.

Mie personal mi se pare de incredere brand-ul, mai ales ca au pe cineva destul de tare in spate, SKIN Media.

#60
Vali_111

Vali_111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.12.2013
Am cumparat de Blackfriday un smartphone UTOK 400D de pe Pcgarage. Ieri, l-am dus la garantie din cauza unor linii ce apar pe display, de nu intelegi nimic. Azi aflu ca este ecranul fisurat si ca nu pot da garantia. Interesant este ca produsul are 5 ani garantie si am apucat sa-l folosesc o saptamana. Si mai interesant e ca nu l-am scapat sub nici un fel pe jos si nici nu am dat cu el de pereti. In weekend i-am pus alarma sa sune dimineata si probabil "socul" vibratiilor a fost prea mare pt el, inainte de asta se vedea ok. De ce draq (nu am gasit un alt cuvant mai frumos) dati 5 ani garantie daca eu nu am apucat sa-l folosesc mai mult de o saptamana si nici macar nu il reparati? Intrebarea este adresata domnului UTOK. Bineinteles ca mi s-a spus prin telefon ca am provocat eu defectul. Mentionez ca telefonul arata ca nou! Asadar sa tot cumparati UTOK!!! Ah da, era sa uit, repararea la ei costa mai mult decat jumatate din pretul telefonului m-au informat azi Pcg... .

Edited by Vali_111, 11 December 2013 - 19:14.


#61
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008
Nu poţi să-l returnezi ? http://www.pcgarage....ca-de-returnare

Ameninţă-i cu OPC-ul.

Edited by driftking91, 11 December 2013 - 19:14.


#62
UTOK

UTOK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.10.2013

View PostVali_111, on 11 decembrie 2013 - 19:11, said:

Am cumparat de Blackfriday un smartphone UTOK 400D de pe Pcgarage. Ieri, l-am dus la garantie din cauza unor linii ce apar pe display, de nu intelegi nimic. Azi aflu ca este ecranul fisurat si ca nu pot da garantia. Interesant este ca produsul are 5 ani garantie si am apucat sa-l folosesc o saptamana. Si mai interesant e ca nu l-am scapat sub nici un fel pe jos si nici nu am dat cu el de pereti. In weekend i-am pus alarma sa sune dimineata si probabil "socul" vibratiilor a fost prea mare pt el, inainte de asta se vedea ok. De ce draq (nu am gasit un alt cuvant mai frumos) dati 5 ani garantie daca eu am apucat sa-l folosesc o saptamana si nici macar nu il reparati? Intrebarea este adresata domnului UTOK. Bineinteles ca mi s-a spus prin telefon ca am provocat eu defectul. Mentionez ca telefonul arata ca nou! Asadar sa tot cumparati UTOK!!! Ah da, era sa uit, repararea la ei costa mai mult decat jumatate din pretul telefonului m-au informat azi Pcg... .
Salut, Vali! Ti-am lasat un mesaj in privat.

#63
Vali_111

Vali_111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.12.2013

View PostUTOK, on 11 decembrie 2013 - 19:14, said:

Salut, Vali! Ti-am lasat un mesaj in privat.

Am primit mesajul si am transmis problema pe mail-ul sugerat de tine.
Sunt f curios daca o sa se rezolve ceva...

View Postdriftking91, on 11 decembrie 2013 - 19:14, said:

Nu poţi să-l returnezi ? http://www.pcgarage....ca-de-returnare

Ameninţă-i cu OPC-ul.

Au trecut mai mult de 10 zile de la Blackfriday si nu se poate returna. Astept sa vad daca se poate rezolva si altfel ... Merci pt sfat.

Edited by Vali_111, 11 December 2013 - 19:39.


#64
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Uite un client fericit al brandului deluxs Cuțoc: http://forum.softped...6#entry14259751

#65
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007
sa vedem daca omul rezolva cu garantia. cred ca este primul de pe forum cu probleme grave la telefonPosted Image chiar sunt curios.

Edited by gabi_tz, 12 December 2013 - 00:26.


#66
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Eu sunt curios care dintre companiile menționate pe saitul uțoc oferă garanția.

#67
Vali_111

Vali_111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.12.2013
Bun, dupa ce am primit PM de la domnul UTOK si am trimis mail unde mi-a zis, aflu ca produsul nu beneficiaza de garantie (decat contracost) pt ca are ecranul "fisurat". Asta mi s-a spus si prima data, am scris si aici si de asemenea dupa mesaje si mail-uri (adica timp pierdut degeaba) mi se spune acelasi lucru. UTOK rullez! Reamintesc ca am reusit din cei 5 ani de garantie sa il folosesc aprox. o saptamana si nu mai "beneficiez" de garantie (nu l-am dat nici de pereti si nici nu l-am scapat pe jos)! Am pus alarma sa sune si dimineata cand m-am uitat la el avea linii, dar bineinteles ca nu am cum sa dovedesc asta. O sa vad daca se poate face ceva si cu OPC-ul, nu am apelat la asa ceva pana acum ... Pana atunci RUSINE UTOK!

#68
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Din ce in ce mai neseriosi...hmmm.

#69
ade1314

ade1314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 09.01.2013
ca sa zic asa , imi pare rau de necazul tau.sa stii ca nici allview ,nici evolio,e-boda ,samsung, lg...etc nu-ti dau garantie in situatii de gen(reparatie doar contra-cost).tu n-ai cum sa demonstrezi ca nu e vina ta, iar ei n-au cum sa-te creada(din moment ce se intampla la tine acasa dupa x timp)
nu vad de ce le-ar fi rusine,mi se pare ca n-au procedat mai putin corect decat ceilalti.

Edited by ade1314, 12 December 2013 - 16:39.


#70
UTOK

UTOK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.10.2013

View PostVali_111, on 12 decembrie 2013 - 15:01, said:

Bun, dupa ce am primit PM de la domnul UTOK si am trimis mail unde mi-a zis, aflu ca produsul nu beneficiaza de garantie (decat contracost) pt ca are ecranul "fisurat". Asta mi s-a spus si prima data, am scris si aici si de asemenea dupa mesaje si mail-uri (adica timp pierdut degeaba) mi se spune acelasi lucru. UTOK rullez! Reamintesc ca am reusit din cei 5 ani de garantie sa il folosesc aprox. o saptamana si nu mai "beneficiez" de garantie (nu l-am dat nici de pereti si nici nu l-am scapat pe jos)! Am pus alarma sa sune si dimineata cand m-am uitat la el avea linii, dar bineinteles ca nu am cum sa dovedesc asta. O sa vad daca se poate face ceva si cu OPC-ul, nu am apelat la asa ceva pana acum ... Pana atunci RUSINE UTOK!
Salut Vali, te rog sa verifici din nou mesajele private.

#71
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007

View Postalbastru, on 12 decembrie 2013 - 09:26, said:

Eu sunt curios care dintre companiile menționate pe saitul uțoc oferă garanția.

buna intrebare.Posted Image poate toate impreuna si o sa fie o garantie rezolvata super rapidPosted Image

#72
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Nu este mai bine să evitați toate obscuritățile gen Olviu sau Uțoc care vă vând chinezisme cu prețuri mari? Nu este mai simplu să iei chinezismul din China la 1/2 de preț iar dacă se strică după 6 luni-1 an să iei de cealaltă 1/2 din prețul uțocului un chinezism mai nou apărut?

Edited by albastru, 12 December 2013 - 21:45.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate