Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

UTOK - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
787 replies to this topic

#397
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Astia de la Utok sunt niste NESIMTITI !!!!!! din cate vad pe site ul lor publica comentariile care le sunt pe plac iar restul le sterg. Acuma o luna ii intrebam pe cand au de gand sa scoata o husa Bumper ,Flip sau tip carte pentru Utok 450D solicitand sa mi dea un raspuns cu da sau ba .Nu de genul (deocamdata nu avem) totodata i am intrebat de o baterie de rezerva si de un update la Utok 450D . Bineinteles aceste intrebari nu le au fost pe plac in consecinta mi au nici nu mi au publicat post ul. Sincer am cautat husa pentru 450D aproape in toata tara si pe net dar nu gasesc nicaieri. Totusi am dat de o husa tip carte pentru Kazam Trooper 4.5 pe Aliexpress dar chinezu imi da de la 100 de buc. in sus. Voi cu ce husa il folositi. Si inca un lucru nu stiu ce se intampla cu Utok dar din Iulius Mall Cluj a disparut reprezentanta. Or dat Kix....?

#398
kalematus

kalematus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.08.2014
sunt ultraporci, nici prin discuțiile de aici nu-și mai baga nasu' nu cred ca vor să-și lichideze stocul si sa dispară ca vad ca mai aduc îmbunătățiri la site, dar sunt nesimtiti ca nu răspund la întrebări, ca nu fac update-uri la produsele pe care le-au scos, ca nu oferă suport, ca nu fac treaba buna in service, etc. ia ziceți utzocanilor, what's up? u guys alive?

#399
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

 kalematus, on 21 septembrie 2014 - 15:54, said:

si sa dispară ca vad ca mai aduc îmbunătățiri la site,
cum sa dispara, ca doar se lauda cu garantia aia de 5 ani (la nimic) si o gramada de "beneficii" pentru cumparator ... sii nau, elefant ridar si 50 de carti in format electronic (mai bine bagau 52 si o puneam de un tabinet ), concursuri cu premii la care cistiga cine nu a participat, pachete pripei, etc

#400
kalematus

kalematus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.08.2014
cred ca ii plătesc p aia da lucrează la ei dastul de prost, daca nu se mai uita. p forumuri sa mai dea cate un răspuns la ce am scris noi p'acilea, sau poate nu s-a aprobat răspunsul, a rămas la mapa p biroul directorului, care nu vine la munca decât noaptea, ca ziua cică te amendează daca te vede politia cu mașină murdara de oua si roșii...

#401
UTOK

UTOK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.10.2013

 zen7979, on 21 septembrie 2014 - 15:22, said:

Astia de la Utok sunt niste NESIMTITI !!!!!! din cate vad pe site ul lor publica comentariile care le sunt pe plac iar restul le sterg. Acuma o luna ii intrebam pe cand au de gand sa scoata o husa Bumper ,Flip sau tip carte pentru Utok 450D solicitand sa mi dea un raspuns cu da sau ba .Nu de genul (deocamdata nu avem) totodata i am intrebat de o baterie de rezerva si de un update la Utok 450D . Bineinteles aceste intrebari nu le au fost pe plac in consecinta mi au nici nu mi au publicat post ul. Sincer am cautat husa pentru 450D aproape in toata tara si pe net dar nu gasesc nicaieri. Totusi am dat de o husa tip carte pentru Kazam Trooper 4.5 pe Aliexpress dar chinezu imi da de la 100 de buc. in sus. Voi cu ce husa il folositi. Si inca un lucru nu stiu ce se intampla cu Utok dar din Iulius Mall Cluj a disparut reprezentanta. Or dat Kix....?
Salut! Pentru UTOK 450D nu avem in plan comercializarea de huse de tip silicon, bumper sau flip (carte). Cat priveste situatia standului UTOK din Iulius Mall Cluj, contractul nostru a avut valabilitate pana la finalul lunii precedente. Suntem in continuare prezenti online si in retelele magazinelor partenerilor nostri. Daca doresti si alte informatii, iti stau la dispozitie :)

 kalematus, on 21 septembrie 2014 - 15:54, said:

sunt ultraporci, nici prin discuțiile de aici nu-și mai baga nasu' nu cred ca vor să-și lichideze stocul si sa dispară ca vad ca mai aduc îmbunătățiri la site, dar sunt nesimtiti ca nu răspund la întrebări, ca nu fac update-uri la produsele pe care le-au scos, ca nu oferă suport, ca nu fac treaba buna in service, etc. ia ziceți utzocanilor, what's up? u guys alive?
Alive and kicking! Cu ce informatii iti pot fi de folos? :)

#402
kalematus

kalematus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.08.2014
i'm happy for... Me! daca citesti thread-ul vei vedea ca am scris o grămadă, dar de început un update pentru modelul 430q, al cărui semi-fericit posesor sunt?

#403
kalematus

kalematus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.08.2014
stai stai, sa completez nitel, deci... nu vreau sa jignesc dar e greu... avand in vedere ca mi-ai dat quote la replica mea, pot sa intreb si eu "what exactly are you kicking?" you're not kiking anything, you were on life supoort till now, welcome back! now get the tubes out of your nose and face the music!
Cat de autist sa fii asa ca om sa intrebi cu ce-mi poti fii de folos la cate mail-uri am trimis si la cate postari am scris pe softpedia. nu e evident? oamenii vor suport. fie pentru accesorii, fie pentru piese, fie pentru software (cazul meu). E pacat ca 430q sa nu beneficieze de un update la o versiune superioara de android avand in vedere procesorul quad core si memoria de 1gb ram, sau daca nu, rezolvarea unor probleme de utilizare pe care le-am mentionat si pe site, si sunt absolut convins ca feedback ati mai avut doar ca ati decis sa-l ignorati.
in legatura cu garantia de 5 ani... sa fim seriosi nimeni nu tine un telefon mobil mai ales smartphone mai mult de 3 ani si asta exagerand putin chiar.
Pe site aveti plug-in-ul ala misto care zice "ask us anything!" nu zice nimic de genul "we'll answer you as soon as possible!" si asta fara sa iau in calcul ca dati raspunsuri in 2 peri, si trimiteti omul de la o firma la alta de nu se mai intlege nimic, nu se pronunta "trimiteti mail la restart." se pronunta: "vom lua legatura cu colegii nostrii" (asta in cazul in care nu va-ti certat intre timp) "si va vom oferi un raspuns".
Ca sa-ti raspund la intrebare: "Imi poti fi de folos citind forum-ul, si raspunzandu-mi la intrebarile/nemultumirile legate de produsul pe care l-am cumparat de la voi.
Daca iti mai pot fi eu de folos cu altceva, ma gasesti pe forum 24/7 cu exceptia momentelor in care sunt undeva in creierii muntilor cu Jennifer Lawrence, ceea ce e posibil sa se intample in lumea viselor undeva intre 23 si 7, si asta pentru ca aparatul cumparat de la voi are instalat pe el un taptalk. Sper ca si voi beneficiati de aceeasi tehnologie!
Thanks a bunch and few on the side!

#404
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
Mi.am luat recent acest tip de telefon si am o nelamurire: camera din spate are 5 mp dar nu mi se pare deloc asa si in plus merge foarte greu cand vreau sa fac o poza sau un video. Ce setari trebuie sa ii fac?

#405
kalematus

kalematus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.08.2014
ce înseamnă "acest tip de telefon"?

#406
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
Utok 351d

#407
kalematus

kalematus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.08.2014
nu am 351d, am 430q, dar îți pot spune așa: o camera foto poate sa aibă multi MP si sa fie mai proasta decât una de 3,2 MP, apoi nu e de mirare ca acel dual core mediatek se comporta ca un single core, din moment ce al meu quad core, e mult mai slab decât un samsung dual core. e vorba de lipsa de optimizare software, si de lipsa de update-uri pentru care ma tot agit aici, iar cei de la utok vin cu zâmbetul pe buze după ce eu îmi răcesc gura de pomana si ma întreabă cu ce informații îmi pot fi de folos...

#408
UTOK

UTOK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.10.2013

 kalematus, on 22 septembrie 2014 - 18:05, said:

stai stai, sa completez nitel, deci... nu vreau sa jignesc dar e greu... avand in vedere ca mi-ai dat quote la replica mea, pot sa intreb si eu "what exactly are you kicking?" you're not kiking anything, you were on life supoort till now, welcome back! now get the tubes out of your nose and face the music!
Cat de autist sa fii asa ca om sa intrebi cu ce-mi poti fii de folos la cate mail-uri am trimis si la cate postari am scris pe softpedia. nu e evident? oamenii vor suport. fie pentru accesorii, fie pentru piese, fie pentru software (cazul meu). E pacat ca 430q sa nu beneficieze de un update la o versiune superioara de android avand in vedere procesorul quad core si memoria de 1gb ram, sau daca nu, rezolvarea unor probleme de utilizare pe care le-am mentionat si pe site, si sunt absolut convins ca feedback ati mai avut doar ca ati decis sa-l ignorati.
in legatura cu garantia de 5 ani... sa fim seriosi nimeni nu tine un telefon mobil mai ales smartphone mai mult de 3 ani si asta exagerand putin chiar.
Pe site aveti plug-in-ul ala misto care zice "ask us anything!" nu zice nimic de genul "we'll answer you as soon as possible!" si asta fara sa iau in calcul ca dati raspunsuri in 2 peri, si trimiteti omul de la o firma la alta de nu se mai intlege nimic, nu se pronunta "trimiteti mail la restart." se pronunta: "vom lua legatura cu colegii nostrii" (asta in cazul in care nu va-ti certat intre timp) "si va vom oferi un raspuns".
Ca sa-ti raspund la intrebare: "Imi poti fi de folos citind forum-ul, si raspunzandu-mi la intrebarile/nemultumirile legate de produsul pe care l-am cumparat de la voi.
Daca iti mai pot fi eu de folos cu altceva, ma gasesti pe forum 24/7 cu exceptia momentelor in care sunt undeva in creierii muntilor cu Jennifer Lawrence, ceea ce e posibil sa se intample in lumea viselor undeva intre 23 si 7, si asta pentru ca aparatul cumparat de la voi are instalat pe el un taptalk. Sper ca si voi beneficiati de aceeasi tehnologie!
Thanks a bunch and few on the side!
Thanks for the welcome! Hai sa o luam pe rand:

Din pacate nu ma ocup de tot ceea ce inseamna "customer support" pentru UTOK. Mail-urile trimise de clienti nu ajung la mine si nici mesajele care sunt lasate pe site prin sistemul de chat. Te pot ajuta cu mai multe daca imi lasi pe privat adresa ta de mail, adresa catre care ai trimis mesajele, urmand sa ii atentionez pe colegi sa fie mai prompti cu raspunsurile.

Cat priveste obiceiul nostru de a trimite lumea catre Restart, este mult mai simplu pentru clienti sa ia legatura cu service-ul, decat sa fiu eu (sau colegii care ar trebui sa raspunda mail-urilor) omul de legatura. Este contraproductiv si necesita mai mult efort si timp din partea tuturor. In cazul in care colegii de la Restart intarzie cu raspunsurile, poti oricand sa revii aici sau pe Facebook cu un mesaj si ma voi ocupa personal de grabirea lor.

Despre update-ul de software pentru UTOK 430Q nu iti pot spune mare lucru, avand in vedere ca nu comunicam planurile de actualizari. Tot ce pot face este sa trimit cererea ta catre colegii care se ocupa de asta. Odata ce primim notificari in legatura cu anumite bug-uri, incercam sa le rezolvam pe cat de repede posibil.

 reus11, on 22 septembrie 2014 - 21:38, said:

Mi.am luat recent acest tip de telefon si am o nelamurire: camera din spate are 5 mp dar nu mi se pare deloc asa si in plus merge foarte greu cand vreau sa fac o poza sau un video. Ce setari trebuie sa ii fac?
Salut! Imi poti da mai multe detalii legate de dificultatea de utilizare a camerei? Multumesc!

#409
Lifar

Lifar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 09.10.2011
Azi dimineata am patit o pozna cam mare. Aseara din lene, am lasat jos langa pat, tableta mea 1000D. Dimineata, nataraul (adica eu) a calcat cu cele 104 Kg pe dragalasa Posted Image . Acuma, va dati seama ce a ramas in urma!!! Pot sa o folosesc cam 3/4 din display, iar restul, pe toata partea stanga e bulita (adica nu se vede nimic, dar nu e spart ceva) Posted Image . Il rog pe nea UTOK, sa-mi spuna ce sa fac Posted Image
Dar si pe dumneavoastra, dragi colegi! Posted Image

Edited by Lifar, 23 September 2014 - 20:46.


#410
kalematus

kalematus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.08.2014
dragi prieteni, am scris la utok, sa vedem ce rezolva...

Lifar, sa speram ca cei de la utok, se vor implica pe acest forum, sunt sceptic, dar daca nu rezolva nimic, chiar ca ma supăr negativ.

#411
Lifar

Lifar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 09.10.2011
Nu as vrea sa cred ca UTOK, se poarta ca fata mare inainte de maritat! Nu de alta, dar nu am chef sa mi se spuna ca ma duc bou si vin vaca! Posted Image

#412
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014

 Lifar, on 23 septembrie 2014 - 20:44, said:

Azi dimineata am patit o pozna cam mare. Aseara din lene, am lasat jos langa pat, tableta mea 1000D. Dimineata, nataraul (adica eu) a calcat cu cele 104 Kg pe dragalasa Posted Image . Acuma, va dati seama ce a ramas in urma!!! Pot sa o folosesc cam 3/4 din display, iar restul, pe toata partea stanga e bulita (adica nu se vede nimic, dar nu e spart ceva) Posted Image . Il rog pe nea UTOK, sa-mi spuna ce sa fac Posted Image
Dar si pe dumneavoastra, dragi colegi! Posted Image

Orice service iti anuleaza garantia pentru asa ceva. Valabil si pentru contactul cu lichidele. Probabil va trebui sa inlocuiesti display-ul contra cost, iar firmele "romanesti" practica niste preturi care ajung cateodata la jumatate din pretul aparatului

#413
kalematus

kalematus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.08.2014
jumătate din prețul aparatului e acceptabil mai ales pt un display-ul de pe modelul tau.

#414
vulcaneanul

vulcaneanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.08.2005

 UTOK, on 23 septembrie 2014 - 08:21, said:

!
o intrebare Tableta UTOK 701Q-b cu procesor Quad-Core 1.2 GHz, 7", 512 DDR 3, 8 GB, Wi-FI, Android 4.4 KitKat, Black
nu se regaseste pe site! nu exista prea multe informatii despre ea
suporta 3G via OTG?
deasemenea daca suporta 3G, care din modemurile astea sunt suportate?
Huawei E3131, Huawei E372, Huawei E173, Huawei E352, ZTE MF110

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate