Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recuperare cont e-mail yahoo?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Garfield12

Garfield12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.07.2010
Seara buna,
Nu cred ca e chiar locul potrivit unde as putea sa postez problema mea la care vreau sa fiu ajutat, dar alt loc dupa parerea mea mai bun ca acesta nu am gasit.
De cateva zile ma chinui sa recuperez o parola la un mail de la Yahoo. Nu stiu date despre cont decat: ID si intrebarile de securitate cu raspunsurile. Am incercat pe site cu Yahoo helper si alte smecherii dar nu gasesc unde as putea recupera contul folosind intrebarile de securitate.
Am urmat ceva pasi pe Yahoo helper care ziceau sa dau click pe Am uitat parola, apoi Introducere ID si apoi zice ca sa primesc parola trebuie sa folosesc mail-ul alternativ, care acela stiu ca l-am scris la plesneala cand am creat acel mail. Dar culmea ca in tutorialele lor video de recuperare apare si optiunea: Use security questions, dar nu apare cand am nevoie.
Asadar, ce pot sa fac?

#2
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
După ce introduci ID-ul contului pentru care ai uitat parola, va apărea asta:

Cum doriţi să vă resetaţi parola?

Trimitere e-mail către ...
Utilizează întrebările secrete.


Bineînțeles, în cazul în care nu ai setat întrebări de securitate pentru adresa ta de e-mail, opțiunea nu va apărea.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Pai, prin metodat "forget password" functioneaza. Daca intampini dificultati, probabil nu ai raspunsurile corecte ale celor doua intrebari de securitate.

#4
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
si eu am avut asemenea probleme cu contul de yahoo...abia acum am rezolvat-o.....

dar  nu inteleg care a fost problema...pur si simplu n-a mai mers contul si-mi spunea ca parola sau id-ul sunt incorecte......desi erau aceleasi dintotdeauna...

am vrut sa schimb parola si pana n-am bagat 1 de 1 km n-a mers...apoi cand am incercat cu noua parola iar n-a mers....abia acum vad ca merge...

Edited by cephalophodes, 16 October 2013 - 21:20.


#5
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 20.12.2007
Daca nu ai mail-ul(sau nu l-ai avut niciodata) setat ca alternativ la crearea contului de yahoo poti sa-ti iei adio de la acest cont.
Daca ai un numar de telefon pe care l-ai completat atunci cand ai creat contul , este cea mai usoara cale de a recupera parola.

#6
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012

View Postcephalophodes, on 16 octombrie 2013 - 21:22, said:

am vrut sa schimb parola si pana n-am bagat 1 de 1 km n-a mers...apoi cand am incercat cu noua parola iar n-a mers....abia acum vad ca merge...

Nu trebuie sa bagi una de 1 km, ci e suficient sa pui o parola care sa contina o majuscula si o cifra in ea.
M-am prins si eu mai greu de faza asta...tot asa zilele trecute nu am mai putut accesa mailul. :)
Cred ca e o epidemie, ceva. :)

View PostGarfield12, on 16 octombrie 2013 - 21:06, said:

Asadar, ce pot sa fac?

Ala sigur e mailul tau?
Data viitoare nu iti mai pune e-mail aiuritic pt recuperare.
Browserul nu iti memoreaza parolele?

#7
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
@ Diana......pai am incercat si cu litere + 2 cifre si-mi spunea ca e prea slaba....si pana n-a fost etichetat drept "strong"nu a mers....

e ceva cu astia.... dupa ce am schimbat parola prima data...am incercat sa intru si tot nu mergea....deci...ceva e la mijloc..

#8
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View PostGarfield12, on 16 octombrie 2013 - 21:06, said:

Am uitat parola, apoi Introducere ID si apoi zice ca sa primesc parola trebuie sa folosesc mail-ul alternativ, care acela stiu ca l-am scris la plesneala cand am creat acel mail.
Daca la plesneala ai bagat datele cand ai facut acel ID,sa stiii ca la plesneala il mai recuperezi.Deci ia-ti gandul de la el si GO catre un NEW IDPosted Image

#9
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,712
  • Înscris: 07.02.2011
Incearca sa te conectezi pe alt dispozitiv :pc , laptop , tableta , telefon , etc .

#10
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012

View Postcephalophodes, on 16 octombrie 2013 - 22:30, said:

@ Diana......pai am incercat si cu litere + 2 cifre si-mi spunea ca e prea slaba....si pana n-a fost etichetat drept "strong"nu a mers....

e ceva cu astia.... dupa ce am schimbat parola prima data...am incercat sa intru si tot nu mergea....deci...ceva e la mijloc..

Majuscula este secretul :), vor sa folosesti macar o majuscula si macar o cifra.

#11
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

View Post-Diana-, on 17 octombrie 2013 - 09:23, said:

Majuscula este secretul Posted Image, vor sa folosesti macar o majuscula si macar o cifra.

Am testat si eu asa pana m-am plictisit. Tot imi zicea ca e Weak (si avea si litere mici,mari,numere,simboluri)
Dupa ce am contactat (pe baza de formular) un "ciumpalac", am si scris ca nu stiu intrebarile secrete....mi-au blocat contu..."s-o dus", am mai trimis mail-uluri dar nimic.

#12
Garfield12

Garfield12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.07.2010
Asadar.... nu e totul la plesneala; intrebarile de securitate le stiu si stiu si raspunsurile, dar cand accesez Forgot password imi zice sa bag mail-ul si apoi .....este bifata singura optiune recuperare cu adresa alternativa, care acea adresa e la plesneala si contu e facut de ceva timp cand nu se impunea sa trec si numar telefon pt recuperare. Dar ce ma deranjeaza e ca nu apare optiune pt intrebari de securitate. In trecut am uitat parola la acel mail de n ori si o recuperam cu intrebarile de securitate. Acum nu imi mai apare optinea pentru recuperare cu intreabri de securitate.
Care stie un alt mod de a recupera contu cu intrebarile de securitate??? Sa fac un video sa fiu mai explicit?

#13
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Garfield,trebuia sa pui un cont alternativ corect,cu care iti puteai recupera acel ID.Eu de ex.am 2 email-uri alternative(nu date la plesneala) + nr de telefon.Aseara am avut probleme cu unul dintre ID-uri pe care intram zilnic(nu recunostea parola).Am urmat pasii necesari recuperarii parolei si am primit un sms pe telefon,cu un cod de resetare a parolei.Repede si eficient.De ceva vreme,astia de la Yahoo se joaca la comenzile serverului si ne da parolele peste cap.Posted Image

Edited by Adi blondu, 17 October 2013 - 14:06.


#14
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,712
  • Înscris: 07.02.2011
Ai incercat?

View Postcosteld69, on 16 octombrie 2013 - 23:32, said:

Incearca sa te conectezi pe alt dispozitiv :pc , laptop , tableta , telefon , etc .


#15
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
acum am pus o parola de...sper sa n-o uit vreodata.....ca la intrebarea secreta nu mai stiu ce nume am pus in locul unchiului...Posted Image

Edited by cephalophodes, 17 October 2013 - 16:03.


#16
Garfield12

Garfield12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.07.2010

View Postcosteld69, on 17 octombrie 2013 - 15:18, said:

Ai incercat?

Da. Am incercat de pe telefon si e la fel.
Am testat si cu alta adresa care o am si ii stiu datele. SI la fel...doar cu adresa alternativa.
Ideea e ca nu a fost chiar plesneala..adica nu stiam ce inseamna si asa am bagat adresa la plesneala...cred ca daca stiam care e rostul nu puneam orice mail...
Stie careva cum pot ajunge la intrebarile de securitate?? Adica sa raspund la ele ca sa recuperez contul.

#17
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

View Postcephalophodes, on 17 octombrie 2013 - 16:03, said:

acum am pus o parola de...sper sa n-o uit vreodata.....ca la intrebarea secreta nu mai stiu ce nume am pus in locul unchiului...Posted Image

Poti schimba intrebarile secrete.

#18
Garfield12

Garfield12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.07.2010

View PostGarfield12, on 16 octombrie 2013 - 21:06, said:


De cateva zile ma chinui sa recuperez o parola la un mail de la Yahoo. Nu stiu date despre cont decat: ID si intrebarile de securitate cu raspunsurile. Am incercat pe site cu Yahoo helper si alte smecherii dar nu gasesc unde as putea recupera contul folosind intrebarile de securitate.

Asadar, ce pot sa fac?


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate