Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#6679
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005

 miliardarul, on Aug 17 2006, 00:12, said:

PS. Sint in concediu asa ca o sa am mai mult timp de net.

In Costinesti cumva? :bigwhitegrin:

#6680
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005

 miliardarul, on Aug 17 2006, 00:12, said:

Imi cer scuze lui Naga ca nu am putut inca sa ma tin de promisiune inca de la inceput cu acel 100% si nici macar 95%, dar ii promit ca voi face eforturi sa ajung cit mai curind macar la 90%, mai ales cind nu e vorba de un interes direct si personal.

Ciudat, dar unele lucruri pe care le-ai scris ca raspuns adresat lui tomaso pe topicul ala mie imi aduc aminte de stilul altcuiva. :huh:

 miliardarul, on Aug 16 2006, 20:08, said:

Hi man.

De ce borasti "americane", te uiti in oglida? Vezi imaginea aia cam tulbure sau vederea ta e tulbure?  :console:
Baietel, daca as compara pe acei oameni de culltura, sau doar pe Eminescu, cu un "om de cultura" ca tine, cintarul s-ar ridica in sus la talerul hendicarpatilor, dar nu imi permit sa ma scobor la mintea ta sa fac una ca asta.

Mi-e cam somn la ora asta si mi-e mai greu sa imi amintesc. Oare cine folosea in mod obsedant cuvantul "baietel" in mesajele sale? :huh:  Uite ca mi-am adus aminte. ;) Vai ce sincronicitate mare, oameni buni.  :worthy:  :lol:

 light_strike, on Jul 30 2006, 17:53, said:

Asa baietel, intra mai adinc pe terenul meu. :boxing:  

 light_strike, on Jun 11 2006, 18:30, said:

Da baietel, le-am citit.

 light_strike, on Jun 5 2006, 01:38, said:

Baietel, ce se petrece la noi in ograda e o situatie, iar ce se petrece pe planeta asta e alta situatie.

 light_strike, on May 26 2006, 22:27, said:

Ce vezi tu baietel frustat si pus la colt ca fiind jignire in ce i-am spus eu acelui copil ?

 light_strike, on May 26 2006, 22:07, said:

Baietel, jalnic esti tu, cele mai multe detalii le ofera chiar topicul unde se afla mesajul tau

 light_strike, on May 20 2006, 15:38, said:

Scuze baietel, cuvintul era rotabil, adica se "roteste", se schimba din N in N timp.

Edited by Naga, 16 August 2006 - 23:38.


#6681
francmason32

francmason32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 24.11.2005

 Naga, on Aug 16 2006, 00:38, said:

Poveste interesanta cu forumul site-ului yogaesoteric. :) Incepusera la un moment dat sa se puna niste intrebari incomode pe el, unele de catre cursanti, altele de catre necursanti. Si pana la urma raspunsul a fost tocmai inchiderea forumului. :deadtongue:
Oricum, fulgerica si ai lui au forumul lor propriu. ;)
http://www.unique.ro


Fulgerica a uitat sa puna un thread si despre masonerie la sectiunea de ocultism  :crybaby:

#6682
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005

 francmason32, on Aug 17 2006, 01:09, said:

Fulgerica a uitat sa puna un thread si despre masonerie la sectiunea de ocultism  :crybaby:

In schimb au thread-uri despre Protocoale, despre expeditii spre centrul Pamantului (gol pe dinauntru, bineinteles), despre "oua fierte cu telefonul mobil" etc. :P

Am inteles ca ieri ar fi aparut pe un post TV un reportaj din Costinesti, in care erau prezentate interviuri cu misani carora li s-au pus intrebari privind sensul combinatiilor de litere de pe placutele de inmatriculare ale masinilor lor. Si cica unii dintre ei au inceput sa se balbaie ca e vorba de lucruri secrete etc.  :P  Si, in plus de asta, au fost puse intrebari nu numai despre placutele de inmatriculare cu mantre ci si despre cele cu "ROZ", "RAI" etc.
A vazut cineva de aici emisiunea respectiva? :peacefingers:

#6683
Naga

Naga

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 29.03.2005
Daca tot a laudat si fulgericamiliardarul site-ul ala pe teme legate de erotism a la MISA, am intrat si eu un pic pe el sa ma uit. La prima vedere site-ul seamana mult cu tantramag, numai ca este scris in limba romana.
Iar in link-ul dat de Marian am gasit iar ciudatenia veche specific misana privind acceptarea bisexualitatii feminine concomitent cu respingerea practicilor similare masculine. Un mic citat:

http://www.seductiatrupului.ro/c_5.php

Desi exista homosexualitate masculina si feminina, nu intotdeauna atractia erotica a unei femei fata de alta femeie inseamna o tendinta homosexuala. Este chiar posibil ca doua femei sa realizeze jocuri amoroase impreuna si totusi sa nu fie vorba de homosexualitate, ele simtindu-se in continuare foarte atrase de barbati si avand iubiti de sex opus. Deosebirea dintre acestea si femeile homosexuale este faptul ca in cazul homosexualitatii este vorba de schimbari intime in fiinta care genereaza lipsa completa a atractiei sau chiar aversiunea intensa fata de sexul opus.

Cum naiba pot doua femei sa faca dragoste una cu cealalta fara ca in momentul respectiv sa realizeze un act sexual homosexual? :huh:  :huh:  :huh: Inteleg sa definesti o femeie care face dragoste si cu barbati si cu femei ca fiind bisexuala, dar cand doua femei fac dragoste (sau sex, whatever) intre ele, in momentul ala practica homosexualitatea in varianta sa feminina. Ce apare scris in citatul ala este una dintre cele mai mari aberatii din punct de vedere logic pe care le-am vazut scrise de misani pe subiectul respectiv. :nonobad:

P.S. Nu am nimic impotriva persoanelor de sex feminin care practica asa ceva (la urma urmei este vorba de viata lor intima si de alegerile lor libere) dar mi se pare absurd tot efortul asta de a te ascunde dupa deget specific misan.

Edited by Naga, 17 August 2006 - 10:41.


#6684
cosci

cosci

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 386
  • Înscris: 20.06.2006

 Shari, on Aug 16 2006, 17:57, said:

dar tu si altii aveti dreptate in unele directii, cred insa ca solutia ar fi crearea unei scoli-alternativa la Misa  :)
ascult de ceva vreme conferintele lui eckhart tolle de pe video.google.com.
( http://video.google....osearch?q=tolle )
intr-una dintre ele parca, este intrebat de ce nu face o scoala ... de ce nu accepta sa se organizeze un grup care sa practice sub ghidarea lui.
el a raspuns ca nu crede ca e bine sa apara o astfel de structura organizata - pentru ca in orice astfel de structura GRADAT INCEPE SA SE MANIFESTE "NEBUNIA MINTII", chiar daca scopul declarat  al unei astfel de structuri e evolutia spirituala si exista o persoana "trezita" care sa-i supervizeze activitatea.

mi se pare semnificativ ca nisargadatta nu a acceptat o astfel de structura ... cine voia sa-l vada, venea la el la magazin (a vandut tigari pana la sfarsitul vietii sale - din asta si-a asigurat existenta ... nu din taxe si donatii). nici ramana maharishi nu a avut decat un ashram modest ... in care veneai si plecai, poonja la fel. krishnamurti nu a avut nici el o scoala ... mia pot fi date exemple...

si daca analizam mesajul lor constatam ca tocmai acestia au mesajul cel mai profund - cunoasterea ce ei o transmit e cea mai abrupta ... tocmai ei ar fi trebuit studiati, urmati, adorati ...

dar mesajul tuturor a fost ca nu mai e nimic de realizat, nimic de adaugat constiintei cautatorului - el trebuie doar SA FIE ...

Quote

p.s. eventual un curs de yoga ca aici ?! ....  http://www.videotube...page/player/985
un curs de yoga ca asta ... DAAAAAAAAA!  :coolspeak:
VREAU SI EU!

#6685
zircon

zircon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,703
  • Înscris: 05.03.2004

 cosci, on Aug 17 2006, 11:41, said:

intr-una dintre ele parca, este intrebat de ce nu face o scoala ... de ce nu accepta sa se organizeze un grup care sa practice sub ghidarea lui.
el a raspuns ca nu crede ca e bine sa apara o astfel de structura organizata - pentru ca in orice astfel de structura GRADAT INCEPE SA SE MANIFESTE "NEBUNIA MINTII", chiar daca scopul declarat  al unei astfel de structuri e evolutia spirituala si exista o persoana "trezita" care sa-i supervizeze activitatea.

mi se pare semnificativ ca nisargadatta nu a acceptat o astfel de structura ... cine voia sa-l vada, venea la el la magazin (a vandut tigari pana la sfarsitul vietii sale - din asta si-a asigurat existenta ... nu din taxe si donatii). nici ramana maharishi nu a avut decat un ashram modest ... in care veneai si plecai, poonja la fel. krishnamurti nu a avut nici el o scoala ... mia pot fi date exemple...

si daca analizam mesajul lor constatam ca tocmai acestia au mesajul cel mai profund - cunoasterea ce ei o transmit e cea mai abrupta ... tocmai ei ar fi trebuit studiati, urmati, adorati ...

Da!

#6686
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Mai draga, eu ma bucur ca Fulgerica a devenit Miliardar.
Zau !

E profitabil sa fii misan, bag seama ...

#6687
kapalika

kapalika

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 19.06.2005

 Shari, on Aug 16 2006, 17:57, said:

p.s. eventual un curs de yoga ca aici ?! ....  http://www.videotube...page/player/985

pai nu e bine. ati vazut ca au cerculetele alea din metal exact la nivelul lui anahata chakra si svadisthana chakra, care blocheaza circularea energiilor subtile legate de anumite aspecte... cred ca intuiti rezolvarea kapalikana a acestei probleme foarte serioase.  :naughty:

#6688
cosci

cosci

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 386
  • Înscris: 20.06.2006
referitor la MAREA SPIRALA DE HIATUS ... si legat de intrebarile lui fulgerica milionarul 1la% referitoare la ce ne exemplifica grig bivolaru la mare:

prima data cand s-a organizat aceasta spirala a fost in 1998 (daca nu ma insel).
atunci hiatusul se calcula diferit insa fata de cum se calculeaza acum ... pentru ca momentul de hiatus in 1998 este indicat a fi pe 24 august la 13:20.
din 1999 hiatusul se calculeaza (asa cum era si normal) in corelatie cu deplasarea soarelui pe cercul zodiacal si pica in fiecare an in jurul datei de 27 august (+ sau - 12 ore ...).

asa ca noi yoghinii de la misa am participat la spirala de hiatus din 1998 cu vreo 3 zile inainte ca sa se produca hiatusul propriu-zis !!!

super tare! nu?

ce hiatus om fi perceput noi atunci?... ce ne-o fi exemplificat grig atunci? ...daca nici asta de acum nu e calculat corect ... ce ne facem?

Edited by cosci, 17 August 2006 - 14:28.


#6689
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Uite ce nu mai imi place mie la MISA. Ei vorbesc despre Eliberare, insa se indeparteaza de ea prin astfel de credinte mistice. Eliberarea inseamna non-atasament care duce in final la iesirea din bucla. MISA prin cultivarea acestor credinte creeaza atasament, ideea de protectie din partea unor zeitati, care genereaza alte forme-gand..
Un eliberat nu mai are dorinte, aspiratii, planuri, ganduri, devine Observator, constiinta pura, nu se mai implica,doar observa. E greu sa fii observator atunci cand trebuie sa faci meditatii pentru inlaturarea lui Bombonel, pentru protectia impotriva masonilor, devieri de asteroizi, etc.
MISA, ca si alte scoli spirituale, ca si alte traditii spirituale au luat nastere datorita fricii innascute de moarte. Ori eliberarea inseamna de fapt o moarte simbolica fata de tot ceea ce reprezinta forma care incatuseaza constiinta. Eu vad MISA ca o forma foarte grosiera care ofera niste iluzii frumoase, nicidecum eliberare autentica. Misanii sunt preocupati de marirea penisului si de alte prostii, pe cand eliberarea e un drum a carui sageata indica sensul opus. Toata viata incercam sa intelegem fenomenul natural al mortii de care ne temem atat, dar tocmai moartea este suprema descatusare a constiintei de forme. Cu cateva secunde inaintea mortii, cel care ar putea muri constient ar atinge eliberarea mult dorita, altii prefera sa o caute cat timp sunt in viata.
Observarea absoluta inseamna implicarea detasata.

#6690
zircon

zircon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,703
  • Înscris: 05.03.2004

 tomaso, on Aug 17 2006, 11:52, said:

Mai draga, eu ma bucur ca Fulgerica a devenit Miliardar.
Zau !

E profitabil sa fii misan, bag seama ...
De aici si atata incrancenare! Ca de...daca iese banu'...!!!

#6691
miliardarul

miliardarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.04.2006
Hi baietel.

 tomaso, on Aug 17 2006, 12:52, said:

Mai draga, eu ma bucur ca Fulgerica a devenit Miliardar.
Zau !

E profitabil sa fii misan, bag seama ...
Ma bucur ca v-a placut termenul baietel. Si mie mi-a placut, asa ca l-am preluat. Si ca sa nu va supere prea tare, de acum inainte, cit imi voi mai pierde timpul pe aici, am sa-l folosesc foarte des, mai ales cu citiva "cavaleri ai dreptatii", care se straduiesc sa ne "comunice" ceva, dar in realitate isi bat joc de ceea ce se numeste "manipulare", aruncindu-ne in fata ideea de "adevar" - ei ne ofera adevarul pe care altii il ascund, in cazul de  fata misanii astia. Baietel tomaso, te vad ca pe un baietel pentru ca dai dovada de infantilitate in gindire si vorbire. Aperi in mod straniu o clica de "fascisti imperialisti" ce-si arunca bombele peste popoarele lumii si scuipi pe valori nationale precum Eminescu si alti oameni de cultura si valoare ai poporului roman, numindu-i inculti, puturosi si cum iti mai vine la gura. Se pare ca esti si foarte atasat de etnia iudaica. Ai ceva bucurii si la misanii astia. Ma bucur ca te bucuri pentru succesul material al altora si nu esti invidios si ostil precum unii "americani". Hai sa revenim on topic ca nu stau prea mult pe aici.

Pentru ceilalti cititori va explic ce fac d-nii Naga si Tomaso si nu numai ei.
Si el si altii s-au straduit pe parcursul a sute de mesaje sa "demonizeze" sau cum spun altii "demitizeze" numele, onoarea si valoarea unor oameni, fie ei useri softpedia, fie din afara. Ce inseamna asta in limbaj popular? Ii denigreaza, ii calomniaza, ii prezinta in cele mai mizere forme si culori, propaga minciuni si "adevaruri exagerate" cu tinta precisa de a face o fata demna de intors capul de la ea sau de a privi cu cea mai mare indoiala si neincredere catre acel om sau ce ar putea el sa spuna. Dupa aceasta va bombardeaza cu aceasta "ipostaza negativa" a personajului ales, pina se creaza o saturatie - in mintea cititorului - ce da in repulsie si preluarea informatiei nemestecate. Un geniu al propagandei hitleriste spunea: "repetarea la nesfirsit a unei minciuni sfirseste prin a deveni un adevar". In limbajul "comunicarii", sau altfel spus in "arta manipularii", asta se mai numeste si intoxicare. Majoritatea oamenilor, in special cei prea putin ginditori sau prea plini de inteligenta lor, preiau galusca si unii chiar o duc mai departe. Astia sint asa numitii raspindaci. Ce a facut Naga aici in topic si din cite am inteles si in alt topic mai vechi? Exact ceea ce va spuneam. A demitizat numele si valoarea lui Gregorian Bivolaru - GB - si a MISA pentru ca  oricine s-ar apleca sa auda ce spune GB sau ce se spune in MISA sa fie privit cu neincredere sau din start cu respingere. La fel au patit si alti "aparatori infocati ai MISA", ca sa-i numesc asa. L-au minjit pe Aurel, pe Fuljerica si pe toti care il aparau ceva mai infocat pe GB, mizind ca in felul asta citiitorii nu vor mai citi spusele lor. Pina si partea aia a unora cu "user ignored" face parte tot din aceasta "propaganda". Ce nu fac ei, acesti aparatori ai adevarului? Nu prezinta nimic bun sau cuantificabil in ceea ce ne prezinta. Mie asta mi-a astras atentia in primul rind cind am intrat aici pe topic. Asta arata a MANIPULARE si DEZINFORMARE. Aplecindu-ma asupra afirmatiilor unora si altora am vazut si aceste manipulari si dezinformari ce neintimplator seamana ca doua picaturi cu cele proliferate in presa. In loc sa se comenteze si discute pe marginea celor expuse de un asemenea individ, se face apel automat la  o "imagine negativa" creata in trecut cu multa multa perseverenta, ca de exemplu "bautorii de urina", "pamintul ala gol", "reptilienii" sau alte teme si subiecte care nimeni nu le-a dovedit ca exista sau nu, dar se  mizeaza pe "socul" pe care il produce asemenea informatii in mintea necoapta a romanului.
La fel face presa de multi ani cu subiectul GB si MISA. Manipulare si dezinformare. Eu nu zic ca nu or fi si ceva adevaruri strecurate printre "informatiile" lor, dar tocmai asta e "geniul" manipularii si al dezinformarii, sa ascunzi o multime de minciuni si dezinformari printre citeva adevaruri. Lipsa de cuantificari, folosirea de termeni generalisti, neimplicarea in anumite zone de discutie si evitarea lor sint forme de "rateuri" care arata unui "comunicator" ca acolo pute ceva. Si asta e valabil si pentru cei contra si cei pro-misa. Cu toate acestea, sustinerea mass mediei in aceasta campanie si a autoritatilor, deja mie personal imi arata ca jocurile sint mult mai mari decit ni se arata si ca sintem supusi unei ample campanii de manipulare si dezinformare. Nimeni in Romania nu a mai avut parte de o asemnea campanie de "prezentare" din partea mass mediei. Sint lucruri mult mult mai grele aici decit o banala dorinta de a-i ajuta pe oameni sa inteleaga efectul negativ al unei presupuse secte, sau al unui individ care se presupune ca a facut sex cu o minora. Cred ca sint sute de mii de indivizi care au facut sex cu o minora, sint probabil zeci de profesori sau profesoare care au "abuzat" de functia lor si au facut sex cu o minora sau minor, dar nici unul nu a fost adus cu catuse la inchisoare pentru asta, nimeni nu a primit o asemenea atentie din partea mass mediei. D-lor, cei care mai sinteti lucizi si ginditi cu propria voastra minte, aici e vorba de ceva mult mult mult mai greu si nespus din partea autoritatilor. Ce vedem aici in topic nu este decit o firava si neinsemnata manifestare a unor raspindaci, dar si a unor oameni pusi, platiti sa faca asta, caci e prea mare incrincenarea cu care o fac si mai ales "identitatea" metodelor folosite. GB i-a deranjat cu mult mai mult pe stapinii lumii si pe catelusii lor din RO, de acestia din urma au stirnit toata mass media pe el si "secta" lui. Daca nu ni se spune exact motivul, trebuie sa privim cu atentie si discernamint si la ne spun misanii, caci s-ar putea sa aflam de acolo ceva adevaruri. Ceea ce fac aici pe forum cei citiva anti-misa este o forma personalizata de manipulare si dezinformare. Ce au facut unii dintre ei? I-au improscat cu imagini negative pe cei citiva pro-misa, iar acum cum mai apare unul pro imediat sintem trimisi sa privim imaginea negativa a cuiva, a misanului deja  murdarit, a  lui GB, sau  a vreunui misan infocat de pe aici. Este bagata din top paranoia aia cu clonele, de parca nu conteaza ce spune acela, ci ce imagine vrem noi denigratorii sa apelam.  Se fuge de dialog, de aspectele prezentate catre niste himere create si intretinute tot de ei. Naga apare in nu stiu cite clone. Fuljerica la fel. Rakoczi si el. Si cine stie citi mai citi. E adevarat ca unele "clone" nu spun nimic, ci doar repeta niste atacuri murdare -idei fixe- dar sint unele discutii si informatii ce nu au nici o legatura cu aceasta.
Ca din senin am vazut ca au aparut o multime de voci noi, de misani si ex-misani. Interesant de studiat acest tip de "misan", care e  multumit de multe din invataturile primite, e recunoscator lui GB pentru ce a adus in viata lor, dar totusi il scuipa si pe el si toata misa asta. Nu stiu cit de reali sint acesti indivizi si individe si nici nu conteaza asta, ci "cintarirea" afirmatiilor lor. In directia lor nu pot spune decit: "uite misanul, nu e misanul", "uite pe cel bun, uite pe cel rau". Cum mai poti sa fii recunoscator unui om pe care il denigrezi si calomniezi? Cum poti sa calomniezi un om caruia ii esti recunoscator? Sint niste non-sensuri pe care se pare ca unii nu le-au sesizat.
Am lungit-o destul pe tema  asta asa ca voi intra in "dialog" - comunicare - direct cu "specialistii in comunicare si manipulare". De data aceasta 100% (90-95%) pro misani  :coolspeak: asa cum i-am "promis" deja domnului Naga, cel care v-ati dat seama ca nu are  nici un interes meschin, personal sau subiectiv in aceasta campanie de "revelarea adevarurilor despre MISA si GB". In mod intimplator, soarta, SRI-ul, reptilienii si martienii, l-au "ales" ca reprezentant al adevarului si demascarii misanilor si in special al lui GB, pe care spune el ca  are o mai veche boala si dorinta de razbunare. Voua chiar nu v-a sunat ciudat in cap acest cuvint "razbunare"? Cine si cu ce caracter poate face apel la razbunare poate fi vazut ca fiind o fiinta demna, onesta si obiectiva? Ce vrea dl. Naga sa ne spuna aici in topic? Direct si indirect ne spune ca GB este cel rau si famen. GB minte si face rau oamenilor si prezinta minciuni si falsuri. Naga se prezinta astfel un "calaver al adevarului si al dreptatii". Cum poate fi un vorbitor al adevarului un om care nu crede in Dumnezeu, care face incantatii sataniste, care spune ca face asta ca sa se razbune pe GB? In realitate domnii mei, si d-nele si d-rele mele, Naga si ai lui doresc sa va departeze de MISA prin crearea unei imagini mizere asupra lui GB si asupra "scolii" misa. Ok, o fi GB cel rau, dar cum se impaca asta cu "minunatele" si "binecuvintatele" teorii si practici invatate de el si de alti ex-misani pe care ei le apreciaza si chiar le folosesc din plin? Ce fel de om trebuie sa fii incit sa spui ca vrei binele unor oameni, carora vrei sa  le arati mizeria si minciuna de la MISA aia, daca tu folosesti lucruri invatate acolo si care recunosti ca sint bune si benefice? Pai daca e ceva bun si ceva rau in misa, de ce nu faceti voi oamenii adevarului si obiectivitatii deloc rau-intentionati si deloc parsivi si deloc perversi si deloc tendentiosi si delor manipulatori, o lista cu ce e bun si ce e rau in MISA si eventual sa va oferiti sa-i invatati voi pe cei care doriti sa-i tineti la  distanta de misa cele bune si super-ok invatate acolo si in acelasi timp sa-i invatati si de cele rele din misa, sa se fereascca in continuare de asa ceva? Ce interes total non-meschin si total dez-interesat aveti in aceasta campanie a voastra deloc manipulatoare si deloc dez-interesata? Sint sigur ca nu o sa recunoasteti ca sinteti platiti sa faceti aceasta "campanie de adevar", dar de ce nu prezentati adevarul complet? Sint curios sa vad cine dintre ex-misani are curajul si demnitatea sa recunoasca ca parte din "invatatura" misana l-a ajutat si chiar si o practica si ii este de folos chiar acum in viata lui? Cine are aceasta demnitate si onoare?

A comentat pentru baietei si fetite:
Miliardarul  :peacefingers:

PS. Tomaso,  spune-i lui Naga ca e mai rau ca un "baietel". Stie el de ce.  :coolspeak:

#6692
miliardarul

miliardarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.04.2006
Hi man.

 zircon, on Aug 17 2006, 15:32, said:

De aici si atata incrancenare! Ca de...daca iese banu'...!!!
Da, ai fost mai tare ca un clarvazator. Primul miliard l-am obtinut prin vinzarea de gogosi misane. Al doilea prin cautarea si gasirea de comori misane si exportul in tari exotice si pe Luna si Marte. Al treilea prin campania de presa pe care am sponsorizat-o din umbra, special facuta la cererea expresa a lui GB, SRI si comandamentul suprem al grupului martian de interventie paminteana, a carui tinta precisa a fost eliminarea scursorilor si cozilor de topor din MISA. Inca se mai lucreaza la acest proiect, caci inca mai exista elemente erecte si contondente in acea organizatie paranormal-militara si de super-vira orgasmatici cosmici.
Atentie, pentru cei ce nu au fost atenti, am folosit termenul "cozi de topor", deci sigur sint Vadim-man sau Funar-man. Aveti o sute de milioane de lei de la mine daca ghiciti care din ei sint.
Sint super-incrincenat pentru ca m-au suparat Naga si Tomaso ca m-au facut sa pierd timpul cu ei in loc sa mai aduc un miliard in visteria MISA si 10 miliarde in visteria mea personala in acest timp.
In cazul in care nu ati inteles, eu sint mereu in vacanta-concediu, ca d'aia sint milardar. In viitor voi finanta armata de eliberare a mintii de prostia si manipularea globala. Vom omori materia cenusie, verzulie si maronie a intregii mase de sclavi liberi ai acestei planete pline de martieni, misani, securisti si reptilieni. TRAIASCA FRONTUL de Eliberare si Integrare Spirituala in Absolut! Uraaa, traallaa, trallla !  :band:

Quote

Trei arme am la indemana,
Vointa-mi creste zi de zi
Onoare, suflet si credinta
Calauzit de ele orice-ar fi!

Hai sa vedem ce zici tu aici:
1. Ai onoarea si demnitatea sa ne spui ce ai gasit tu bun la misa si invatatura sa?
1A. Poti sa ne spui ce te-a atras la misa, ce te-a retinut - cit ai fost retinut? - acolo si ce te-a facut sa fii mai inteligent, lucid si super-ginditor cind ai luat decizia sa pleci din misa?
2. Pe o scara de la 1 la 10, care crezi tu ca este gradul de puritate si de trezire a sufletului in ceea ce te priveste? Pe aceiasi scara, de la 1 la 10, cit crezi tu ca este trezit sufletul sefului tau?
3. Ce salariu ai in acest moment? Ai credinta ca in 3 luni acesta se va mari de 10 ori? Daca nu in 3 luni, in cite luni se va mari acesta de 10 ori? Care e credinta ta in aceasta directie?
4. Are vreo importanta existenta lui Dumnezeu si credinta in El asupra credintei tale ca iti vei mari salariul de 10 ori, deci o vei duce mai bine material de cel putin 10 ori?

Cuvintul "calauzit" presupune:
- o cale
- o directie
- un loc de unde vii
- un loc unde te indrepti
- un calauzitor
- un set de "arme" care sa te sustina si sa te "calauzeasca"

Care e calea ta actuala? Este una spirituala, religioasa?
Care e directia catre care te indrepti? Este orientata catre Dumnezeu, sau catre material?
Care e locul de unde vii? Originea sufletului si fiintei tale mai precis.
Care e tinta catre care te indrepti ? Dumnezeu, banul?
Ai vreun calauzitor?
Cind ai fost indragostit, ai simtit sufletul tau cum se inalta la cer? Dar pe al iubitei tale? Cum ai recunoscut si simtit sufletul in tine in acele momente? Dar pe al iubitei tale? Care este locul lui GB in aceasta cale a ta? Ce a insemnat el pentru tine si sufletul tau? Ai "verificat" sufletul lui GB in acelasi mod cum ai "verificat" si pe al iubitei tale? Poti sa faci asta acum si cu sufletul celui mai mare dusman sau nesuferit apropiat al tau? Ce simti acum?
Eu am numarat in ce ai spus 4 "arme": vointa, onoare, suflet si credinta. Ca in bancul ala: "cei patru apostoli erau 3, Luca si Matei".  :D

Presupunind ca nu esti un srist platit sa faci pe ex-misanul si ai avut parte de tehnicile alea miraculoase de la MISA si ca ai suficienta barbatie, curaj si vointa, onoare si demnitate, la cite din intrebarile mele de mai sus ne vei raspunde cu aceiasi credinta si suflet curat si trezit? In cazul in care raspunsul tau nu va fi sau va fi pe alturi, permite-mi sa concid ca asa zisele tale "arme" sint doar fake-uri de luat ochii la fraieri. :(

A comentat si pentru baietei si fetite:
Miliardarul  :peacefingers:

PS. Ai vazut interesul meu crescut pentru subiectul continenta, mai ales din perspectiva misana. Tu, ca ex-misan, ce parere ai de continenta asta si cum sau cit ai aplicat si avut rezultate in aceasta "tehnica"? Sint dispus sa ascult pe oricine vorbeste in directia asta si sa iau ce cred ca mi s-ar potrivi daca e cazul si pare de valoare ce mi se spune. :lookoflove:

Edited by miliardarul, 17 August 2006 - 17:06.


#6693
cosci

cosci

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 386
  • Înscris: 20.06.2006
iata ca am trecut de la amenintarea fantomei ... la razboiul clonelor  :D

#6694
cosci

cosci

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 386
  • Înscris: 20.06.2006

 miliardarul, on Aug 17 2006, 15:29, said:

Se fuge de dialog, de aspectele prezentate catre niste himere create si intretinute tot de ei.
oare cine fuge de dialog?
cine nu doreste dialogul si nu aduce contraargumete la argumente clare ?
cine suna alarma si bate in retragere cand incep sa se discute locruri concrete?

Quote

Ca din senin am vazut ca au aparut o multime de voci noi, de misani si ex-misani. Interesant de studiat acest tip de "misan", care e  multumit de multe din invataturile primite, e recunoscator lui GB pentru ce a adus in viata lor, dar totusi il scuipa si pe el si toata misa asta. Nu stiu cit de reali sint acesti indivizi si individe si nici nu conteaza asta, ci "cintarirea" afirmatiilor lor. In directia lor nu pot spune decit: "uite misanul, nu e misanul", "uite pe cel bun, uite pe cel rau". Cum mai poti sa fii recunoscator unui om pe care il denigrezi si calomniezi? Cum poti sa calomniezi un om caruia ii esti recunoscator? Sint niste non-sensuri pe care se pare ca unii nu le-au sesizat.
oare calomnie inseamna sa prezinti adevaruri despre care nu se discuta, dar care conteaza?
calomnie inseamna sa discuti despre fapte ce au ajuns sa fie facute de cei din fruntea misa ce nu sunt in acord cu propriile vorbe?

cum poti fi recunoscator ?
eu in facultate am avut un profesor foarte bun de matematica ... caruia ii placeau fetele. facea aluzii mai mult sau mai putin discrete - nu forta pe niciuna insa sa-i cedeze. unele insa o faceau.

si aceluia ii sunt recunoscator pentru ce m-a invatat dar nici lui nu-i aprob aceste fapte!
acum intelegi fulge milionarule?

Quote

Sint sigur ca nu o sa recunoasteti ca sinteti platiti sa faceti aceasta "campanie de adevar", dar de ce nu prezentati adevarul complet?
eu recunosc : ma plateste reptilianul Iisus Hristos (chiar putin bacsis primesc si de la taica'su) ... impreuna cu reptilianul Kundalini!
(atentie! aceasta e o gluma! rog sa fie luata ca atare!)

Quote

Sint curios sa vad cine dintre ex-misani are curajul si demnitatea sa recunoasca ca parte din "invatatura" misana l-a ajutat si chiar si o practica si ii este de folos chiar acum in viata lui? Cine are aceasta demnitate si onoare?
am onoarea si demnitatea sa recunosc partea din invatatura misana ce-mi este de folos:
de la cursul de yoga
- hatha yoga (asane + pranayama - tot ce am invatat)
- shambavi mudra
- maha vidya yoga (in special chinnamasta  :inlove: )
- svara yoga
- lucrul cu cei 5+1 dhiyani buddhasi si familiile corespunzatoare (in special familia mea)
- de asemena de un real folos mi-a fost constientizarea propriei "tipologii" de reactie aurica din cele 5 prezentate la curs
- pot fi enumerate si altele asupra carora mi-am focamizat atentia in momentul in care mi-au fost predate dar pe care din lipsa timpului si a aparitiei a altceva ce am considerat mai util nu le-am practicat suficient incat sa intre in acest "top".

de la cursul de sivaism&eneagrama tot ce am invatat am apreciat si apreciez sincer (nicu catrina  :coolspeak: ) putine le-am practicat insa cu intensitatea cu care merita practicate - toate imi sunt insa in mod clar de folos!

 miliardarul, on Aug 17 2006, 16:43, said:

Da, ai fost mai tare ca un clarvazator. Primul miliard l-am obtinut prin vinzarea de gogosi misane. Al doilea prin cautarea si gasirea de comori misane si exportul in tari exotice si pe Luna si Marte.
deci ai facut un miliard din exportul "comorilor misane" in tari exotice?
auzisem eu de undeva ca unul dintre cei ce scrie aici pe forum a fost implicat in chestiile astea cu japonia si cu videochaturi dar nu ma asteptam ca tocmai gabriel sa recunosca!

Quote

Hai sa vedem ce zici tu aici:
....
2. Pe o scara de la 1 la 10, care crezi tu ca este gradul de puritate si de trezire a sufletului in ceea ce te priveste? Pe aceiasi scara, de la 1 la 10, cit crezi tu ca este trezit sufletul sefului tau?
.........
pe o scara de la 1 la cat vrei tu, cat crezi ca e de trezit sufletul celui care exporta fete in japonia sau a celui ce le fraiereste sa faca "karma yoga" pe siteuri pornografice?
pe o scara de la 1 la cat vrei tu, cat e de eliberat cel ce selectioneaza fete la pipera, le pune sa depuna juraminte ciudate si le trimite la plantat paselute in japonia?


 miliardarul, on Aug 17 2006, 16:43, said:

TRAIASCA FRONTUL de Eliberare si Integrare Spirituala in Absolut! Uraaa, traallaa, trallla !  :band:

traiasca MISCAREA DE INTEGRARE SPIRITUALA IN ABSOLUT ...ORICE!

Edited by cosci, 17 August 2006 - 17:38.


#6695
cosci

cosci

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 386
  • Înscris: 20.06.2006
am explicat mai devreme povestea lui david icke cum ca iisus e un personaj fictiv ... dar ca ar fi reptilian  :D
hai sa ma explic si cu reptilianul kundalini - cireasa din varful tortului lui david icke :

intr-una dintre cartile sale (momentan nu pot prezenta citate, din motive obiective nu  mai am cartile lui icke... dar o sa le caut si o sa le gasesc din nou  :naughty: ) afirma ca practicile yoghine ce urmaresc trezirea lui kundalini  au ca scop de fapt trezirea rezonantei cu reptila din noi - cu aceste entitati infernalo-diabolice care este reptilienii ... de ce? pai nu e kundalini un sarpe?
nu sta el incolacit si adormit la "baza" yoghinului ... adica reptila sta - mai pe romaneste - in fund, e clar acum ce rezonante are ,nu-i asa?! ... si de la "baza" asta yoghinul si-l trezeste si si-l duce in cap ... si atunci sa te tii manifestari de reptilian!

deci dragi prieteni de la misa ... WARNING! aveti mare grija cu trezirea lu' kundalini ... ca poate are dreptate totusi david icke cu reptilienii astia!
atentie mare in special cu oli mudre, uddhiane, nauli si alte alea .. ca va pomeniti cu reptila-n cap si adio!

inca ceva:
ce are tara la gat? serpi! nasooool! de-aia i s-a schimbat mantra!

ce face tripura bhairavi ? trezeste kundalini din somnul sau profund! feriti-va de ea ... daca mai tineti minte mantra ... daca nu, puteti rasufla usurati!

in cazul in care insa constatati ca exista pericolul sa vi se trezeasca
... (la kundalini ma refer :P ) exista o singura speranta - lucrati cu chinnamasta ( :coolspeak: ) inainte da a ajunge reptila la cap!

Edited by cosci, 17 August 2006 - 19:08.


#6696
miliardarul

miliardarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.04.2006
Hi ex-misaman.
Ziceai ceva de clone si razboi. In realitate e vorba de "razboiul comunicarii si al manipularii", asa ca aici te invit sa duci munca ta de lamurire. Am un set de intrebari pentru toti ex-misanii, mai ales pentru acestia vijeliosi si aducatori de adevar multimii proaste si lipsite de gindire, ce nu isi pot da seama ce e cu misa asta fara ajutorul vostru nepretuit. Sfatul meu este ca alta data sa va cautati aliati si sa nu atrageti - impingeti - pe altii in armata dusmanilor. Naga m-a "ajutat" in acest sens, asa ca let's play.  :coolspeak:

 cosci, on Aug 16 2006, 09:03, said:

eu personal am facut ceva de genul asta - exact cum zici tu, elegant, civilizat (si pot spune acum privind in urma, cu prea mult bun simt).

rezultatul a fost nul si acesta a fost motivul pentru care am plecat de la curs. pana la acel moment aveam exact aceeasi atitudine ce-mi pare ca o ai tu acum. dar faptul ca se evita de catre cei "responsabili" discutia lucrurilor care IN MOD EVIDENT nu sunt in regula, ce indica oare?
stii ce se spune: a gresi e omeneste dar a persevera in gresala e diabolic.

Nu ne-ai prezentat numele, gradul si functia avuta in misa ca sa stim ca e vorba de cineva demn de incredere sau e un alt srist platit pentru a face campanie de denigrare misanilor si mai ales lui GB.
Inteleg ca si tu esti unul dintre cei care neaga valoarea hai sa-i zicem spirituala a lui GB. Ok, te rog cuantifica si pentru noi cum il vezi tu pe GB pe scara valorilor spirituale.
Avind o scara de la 1 la 100, unde la 100 ar fi sa zicem Iisus, sau un alt preferat al tau, unde l-ai pune tu pe GB pe aceasta scara? Cu ce valoare de la 1-100 l-ai nota? Dar pe patriarhul Bisericii ortodoxe? Dar pe Dalai Lama? Dar pe papa de la Roma? Mai ai vreun alt om mai important la care sa-i dai o anume nota?
Acum, spune-mi te rog, tie ce nota ti-ai da pe aceiasi scara?
Anticipind un anume mod de a pune problema de catre tine sau de catre altii, te invit sa folosesti in aceasta cuantificare si o scara negativa, de la -1 la -100, unde la -100 s-ar afla sa zicem Lucifer, sau satana.

Privind strict relatia ta cu GB, ca relatie de discipol si maestru, se presupune ca in cazul de fata, avind in vedere atitudinea ta antagonista fata de el, tragem concluzia ca unul dintre voi se afla in eroare. Daca am presupune ca tu esti cel care se afla in EROARE si GRESESTE, faptul ca perseverezi in aceasta GRESEALA, recunosti ca ce faci e diabolic, sau satanic cum ar numi altii? Altfel spus, esti o fiinta diabolica daca gresesti in ceea ce faci fata de GB? Evident, doar mergind pe ideea acelei presupuneri.

Quote

pot sa confirm si eu ca au fost unele lucruri ce s-au indreptat de pe urma unor discutii si comentarii are unor cursanti ...dar am vazut si situatii in care a fost ocolita responsabilitatea si nu s-au luat masuri constructive - uneori chiar dimpotriva.
Parerea ta si confirmarea ta valoreaza cit o ceapa degerata daca nu aduci si dovezi care sa sustina asta. Eu, si orice om lucid si obiectiv, te privim ca si element recalcitrant ce are te miri ce motive sa se razbune pe misani sau GB si ce poate si chiar foloseste foarte usor minciuna si calomnia si dezinformarea pentru a ne minti si manipula. Deci, dovada ex-misane, dovada?  :photo:

Quote

de ce crezi ca noul site yogaesoteric nu are forum?
oare activitatea unor moderatori - evident pro in acel caz - nu ar fi putut pastra discutia la un nivel de decenta ridicat ...?
sau exista alte motive pentru care nu se doreste o discutie deschisa online?
Si eu as fi interesat de o discutie deschisa on line, dar ma tem ca ar avea acelasi sorti de izbinda ca si cel de aici. Nu decenta e problema aici sau in alta parte, ci inteligenta.

Quote

si eu l-as intreba ... si stiu si ce mi-ar raspunde
Iata un alt clarvazator.  :naughty:  

Quote

faptul ca te axezi pe lucrurile bune e LUCRUL CEL MAI BUN DE FACUT! pentru propria evolutie asa e bine.
dar un om responsabil cand vede un rau ce se face, o greseala ce se tot repeta de catre un om drag/o scoala draga ... trece peste asta, doar de drag?
Deci tu te prezinti aici a fi un om responsabil. Responsabil fata de ce? Ca sa ai raspundere inseamna ca cineva ti-a acordat-o? Cine ti-a acordat-o tie? Presupunind ca ti-ai acordat-o singur, inseamna ca esti cel putin un expert sau te crezi a fi un expert in materie de maestri spirituali, caci tu tocmai asta vizezi, anularea ideii precum ca GB ar fi un maestru spiritual. Esti un expert in maestri? Poti sa ne spui cine e maestru spiritual pe planeta Pamint si cine nu e? De exemplu, Dalai Lama e un maestru, un eliberat? Dar patriarhul Romaniei? Dar papa de la Roma? Sa iau ultimul exemplu, papa. Este el un eliberat spiritual, un maestru? Tare ma tem ca iti va frica si nu vei avea curajul sa recunosti ca nu este nici pe departe vorba de asa ceva. Presupunind ca se va petrece un miracol si totusi vei avea curajul si lipsa de lasitate sa recunosti adevarul, te intreb in continuare.
De ce nu iti este mila si de milioanele de crestini catolici ce se afla in "eroare" si urmeaza un "fals maestru", sau un non-eliberat?
Esti crestin ordodox cumva? Spune-mi, ca si credincios in aceasta credinta, de ce nu iei aceiasi atitudine vehementa si fata de greselile si gravele gafe sau erori sau matrapazlicuri facute de unii membri din "clanul ortodox", care stim ca sint acolo nu pentru Dumnezeu, ci pentru cistigul material, pentru a turna, pentru a se aciui pe linga vreo sutana mai importanta.

Quote

ahimsa nu insemana oare si sa iubesti dar sa lupti cu raul ce se manifesta in ce iubesti?
oare faptul ca iti sunt irelevante aspectele (la ce te referi oare?) ce deranjeaza pe altii de aici nu este oare manifestarea unei frici de dezamagire?
te intreb asta pentru ca la mine asa a fost ... si eu am considerat fara importanta multe lucruri ce le-am vazut, foarte multe, pentru ca am considerat scoala asta prea pretioasa pentru sufletul meu ca sa ma las tras deoparte de "amanunte nesemnificative", de "pacaleli ale mintii", de "frustrari proprii". mi-a fost frica de dezamagire ... dar paharul s-a umplut, dezamagirea a venit, iar acum privind inapoi imi pare rau ca nu am fost mai treaz si ca nu am pus intrebari la timp, ca am ignorat toate aceste lucruri ... nu cred ca as fi indreptat ceva; era o vreme cand visam asta... cand credeam ca daca as fi intervenit poate ca nu s-ar fi mers mai departe nici cu siteurile, nici cu japonia de exemplu ... acum nu mai cred nici asta - acum cred doar ca dezAMAGIREA asta ar fi venit mai devreme ... dar nu as mai fi avut frustrarea ce o simt acum - ca nu am vorbit, ca am tacut ca un fricos, ca un om slab si inconstient ce m-am dovedit astfel a fi.
Daca am retinut eu bine ahimsa nu se ocupa cu iubirea, dar nu conteaza asta, ci ceea ce vrei sa ne manipulezicomunici.
Aflam ca esti frustat. De aici deducem si de ce esti incrincenat, furios si razbunator. Am aflat ca nu conteaza cind, inainte sau in timpul "amagirii", ai fost sau esti un om slab si inconstient. Vrei nu vrei, logica asta ne spune: ori ai fost asa pe vremea misana, ori esti acum, cind negi valoarea lui guru. Inca nu stim ce e adevarat in ce spui si esti, insa stim sigur ca esti labil, adica te muti dintr-o parte in alta. Nu stim care parte a vieti tale -a alegerilor tale - este cea a omului lucid si sanatos la cap, dar sigur ai fost sau esti acum un om cu ceva probleme psihice in ceea ce priveste discernamintul si capacitatea de a intelege si alege "binele".
1. In primul caz se presupune ca erai "bolnav psihic", ca si restul celor din MISA, iar acum zici ca te-ai insanatosit - cum? ce doctorii si ce doctori ai folosit? -
2. iar in al doilea caz, cit timp ai fost la misa erai sanatos, iar acum ai luat-o razna, atit medical, cit si "spiritual", pentru ca iti renegi maestrul si scoala unde ai invatat si dezvoltat sufletul, zici tu.

Crede-ma, in ochii mei esti doar o persoana pe care nu se poate pune baza in ce spune si comunica, mai ales din modul in care o comunici. Modul isteric si aparent patologic in care iti prezinti cele pe care le expui, chiar si studiind doar ce ai pus tu in semnatura mesajelor tale, arata asa, mai de departe, ca ar fi ceva probleme la cutiuta, dar cum nu sint un medic sau expert in domeniul medical, ma abtin sa dau un diagnostic. Citind insa si mesajele tale nu pot decit sa-mi intaresc aceasta convingere. Esti mai incrincenat si mai isteric decit cel sau cei pe care ii acuzi tu ca ar fi asa.

Iti repet si tie, nuantat, acelasi set de intrebari pentru ex-misani:

1. Ai onoarea si demnitatea sa ne spui ce ai gasit tu bun la misa si invatatura sa?
2. Poti sa ne spui ce te-a atras la misa, ce te-a retinut - cit ai fost retinut? - acolo si ce te-a facut sa fii mai inteligent, lucid si super-ginditor cind ai luat decizia sa pleci din misa?
3. Pe o scara de la 1 la 10, care crezi tu ca este gradul de puritate si de trezire a sufletului in ceea ce te priveste? Pe aceiasi scara, de la 1 la 10, cit crezi tu ca este trezit sufletul sefului tau?

Cuvintul "calauzit" presupune:
- o cale
- o directie
- un loc de unde vii
- un loc unde te indrepti
- un calauzitor
- un set de "arme" care sa te sustina si sa te "calauzeasca"

Care e calea ta actuala? Este una spirituala, religioasa?
Care e directia catre care te indrepti? Este orientata catre Dumnezeu, sau catre material?
Care e locul de unde vii? Originea sufletului si fiintei tale mai precis.
Care e tinta catre care te indrepti ? Dumnezeu, banul?
Ai vreun calauzitor?
Cind ai fost indragostit, ai simtit sufletul tau cum se inalta la cer? Dar pe al iubitei tale? Cum ai recunoscut si simtit sufletul in tine in acele momente? Dar pe al iubitei tale? Care este locul lui GB in aceasta cale a ta? Ce a insemnat el pentru tine si sufletul tau? Ai "verificat" sufletul lui GB in acelasi mod cum ai "verificat" si pe al iubitei tale? Poti sa faci asta acum si cu sufletul celui mai mare dusman sau nesuferit apropiat al tau? Ce simti acum?

A comentat:
Miliardarul  :peacefingers:

PS. Ai vazut interesul meu crescut pentru subiectul continenta, mai ales din perspectiva misana. Tu, ca ex-misan, ce parere ai de continenta asta si cum sau cit ai aplicat si avut rezultate in aceasta "tehnica"? Sint dispus sa ascult pe oricine vorbeste in directia asta si sa iau ce cred ca mi s-ar potrivi daca e cazul si pare de valoare ce mi se spune. :lookoflove:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate