Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce anunță Digi săptămâna aceasta?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
483 replies to this topic

#37
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
http://forum.softped...-fix-din-piata/

#38
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Deci nu se poate la mine mai mult de 100 ? Una peste alta, inseamna ca degeaba da rds-ul peste suta, daca echipamentul actual nu duce decat pe un port si ala share-uit. Ar trebui sa schimbe destul de mult. Si stiu cum e cu schimbarile astea. Schimba pe unde canta popa. In locuri uitate de lume, cum e unde sint eu, nu fac nimic.

#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Da, in primul rand pentru a fi posibila orice viteza mai sus de 95 mbps real, trebuie inlocuite switch-urile de 10/100 si acum toate din scarile de bloc sunt asa, trebuie scoasa telefonia de pe firul de net si tras alt fir cu 2 sarme pentru fix (asa as vrea eu, am deja la bloc alt fir la telefonie, 1 telefon pe ala (faxul) si al 2-lea telefon pe firul de net) fara toate 8 firele din cablu nu se poate, si inlocuite chiar si ONT-urile HG 865 pentru ca au 1 port gigabit si restul de 10/100.

La mine acasa (vila) cat si in blocurile din Scornicesti, Caracal sau Corabia, sunt ONT-uri ZTE care au toate porturile gigabit. La mine in circuit doar routerul nu poate gigabit, daca se da drumul la mai mult de 100 pe pretul de 39 de lei poate il schimb, daca nu, nu.

#40
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Dar si upc are 200mb/s.... so yeah

#41
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pai atunci practic ce realizeaza rds ? Cam ce a realizat upc. Dau "in selected areas". Reclama pentru toti, realitatea pentru foarte putini.

#42
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Gigabitul e valabil din start pentru toti cei de la case, chiar daca ONT-ul e Huawei HG 865 baietii buni i-au conectat in portul GE. Posted Image

#43
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu o sa aiba nici upc 200 nici rds cat o fi decat in foarte putine locuri, asa ca e doar un fas publicitar.

#44
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Da, atunci sa lanseze oferta "superviteza la casa!"

Nu pot decat sa zambesc stramb cand ma gandesc ca rds vine cu viteze foarte mari si astia de la mine de pe scara inca impart toti un EoC de 50 mbit toti.

Edited by Ion_de_la_Raion, 04 October 2013 - 18:15.


#45
GB1337

GB1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 13.04.2007
Eu nu cred ca o sa se tiganeasca cu 250, ca sa vina apoi upc cu 300 si sa o tina tot asa. 1gbps din prima anuntat, acum ramane de vazut cine va atinge astfel de viteze, disponibilitate etc.

#46
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
In 2009 au fibrat blocurile punand switch-uri pentru 100 si gigabit cine stie peste cati ani, apoi in 2011-2012 au fibrat casele cu "de maine daca vrem, le dam gigabit fara nici o modificare la fatza locului". Posted Image

Edited by Neaceasca85, 04 October 2013 - 18:22.


#47
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Neaceasca, cati de la casa au ont ? Sa stii ca nu toti. Aia din cucuietii din deal au eoc. Si chiar si in orase sint pe eoc.

#48
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008

View PostIon_de_la_Raion, on 04 octombrie 2013 - 18:14, said:

Nu pot decat sa zambesc stramb cand ma gandesc ca rds vine cu viteze foarte mari si astia de la mine de pe scara inca impart toti un EoC de 50 mbit toti.
Da, sa faci o grimasa, cum zice si frantuzoaica aia in Tu Es Foutu "Mai j'ai eu des grimases". Te-ai uitat in cutie acum si tot EoC 21 ala este? Tu esti a doua cea mai rea situatie a unui bloc din tara, dupa cea a lui deiuma-Craiova, 3 strazi de blocuri aproape de Centru-fara GPON si doar cu CATV.

View PostIon_de_la_Raion, on 04 octombrie 2013 - 18:18, said:

Neaceasca, cati de la casa au ont ? Sa stii ca nu toti. Aia din cucuietii din deal au eoc. Si chiar si in orase sint pe eoc.

In orase, 90-95% din cazuri au ONT, EoC e valabil la tara pentru FL Popular de 20 mbps dar mai sunt si ticalosii.

La Slatina categoric toate casele au ONT, mai putin cele aflate inca pe coaxial.

Edited by Neaceasca85, 04 October 2013 - 18:23.


#49
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu cred ca au dat atatea ONT-uri la casele din oras. Ar fi costat prea mult.

Nu m-am uitat in cutie, e inchisa cu lacat. Dar m-am uitat la firele care parasesc cutia.

Edited by Ion_de_la_Raion, 04 October 2013 - 18:23.


#50
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Meanwhile in Botosani : RDS not found.

#51
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
ma gandesc ca dupa modificarea legii insolventei isi anunta falimentul?

#52
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
@Ion, Cazuri de EoC in orase am pomenit doar in orase care nu sunt resedinta de judet si care au fost recent cablate de RDS, numai un cartier nou de vile din Cluj l-am vazut cu EoC, in rest in TM spre uimirea ta sigur toate casele au ONT-uri. Costa dar si cu minim 2 servicii se amortizeaza, la dragii mei vecini carora le place sa fie f**ti de catre Reziliecom nu le-au dat ONT-uri doar pentru TV ci mininoduri.

View Postmaryus75, on 04 octombrie 2013 - 18:24, said:

ma gandesc ca dupa modificarea legii insolventei isi anunta falimentul?

Da, firma ta de cartier, pentru ca apoi sa fie preluata de RDS. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 04 October 2013 - 18:26.


#53
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

View PostIon_de_la_Raion, on 04 octombrie 2013 - 18:13, said:

Nu o sa aiba nici upc 200 nici rds cat o fi decat in foarte putine locuri, asa ca e doar un fas publicitar.
Sau doar struguri...

#54
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Si acum iti dai seama ca nu iti iei casa doar pentru un internet mai rapid.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate