Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce anunță Digi săptămâna aceasta?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
483 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In cazul blocurilor cel mai probabil upgrade treptat al echipamentelor, acolo unde e cerere.

Ce-ar fi sa vina FTTH si la blocuri? :)

Edited by MembruAnonim, 04 October 2013 - 16:50.


#20
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 17.02.2012
Oare au obtinut banii aceea care aveau nevoie ? Daca,nu pun un pret mai ridicat la abonamentul maxim o sa aibe iar probleme cu cererea mare

#21
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Maresc viteza pentru ca pot si au cu ce.
Congrats.

Vreun inside info? Nimeni?

#22
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostNeaceasca85, on 04 octombrie 2013 - 16:31, said:

Ah, ai trecut la o retea de cartier.
nu-s prin zona mea retele de cartier. doar RDS, cu serviciii ok, dar cu o gramada
de prosti in casierii la contracte, UPC care e praf pulbere fina in zona respectiva
si Romtelecom...care e Romtelecom, enough said.


View Postteapavoua, on 04 octombrie 2013 - 16:33, said:

Digey,ce provider?Local?
eu am avut noroc cu fibra Telecomunicatii CFR care trece prin zona si cu o mica
interventie, s-a reusit bransarea cu F.O. multimod. in teste, s-a dus pana la 1.2
Gbps. nu ma intrebati de locatie si de pret, pentru ca a fost o "oferta" speciala.
oricum, ca idee, e foarte accesibil si a venit si cu o linie de voce. fibra din punctul
lor si pana la mine, am platit-o si interventiile in caz de nefunctionare sunt garantate
a fi "blazing fast".


View Postcatalinman, on 04 octombrie 2013 - 16:33, said:

Si ce daca ? Si eu am acum 1 Gbps la o retea de cartier din Bucuresti, asta nu inseamna ca nu o sa-mi iau si de la RDS abonamentul cel mai mare la internet. :D
felicitarile mele. te invit pe la mine sa te dai nitel pe TCCFR daca n-ai ce face. spritul,
masa &restul is incluse. stii unde stau, asa ca baga o talpa, pentru matale facem timp
oricand. multam de link-ul cu stirea, initiatorul a uitat de el.

Edited by dygey, 04 October 2013 - 17:09.


#23
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View PostMihai1971, on 04 octombrie 2013 - 16:08, said:

Ei vorbesc de cea mai mare viteză de acces la internet. Despre ce viteză să fie vorba? Posted Image

View Postdento, on 04 octombrie 2013 - 16:43, said:

RCS&RDS a invitat presa la o conferinta in care vrea sa anunte cea mai mare viteza la internet fix din piată.

RCS&RDS, cel mai mare operator  local de comunicatii prin cablu, a transmis presei o invitatie la o conferinta de presa cu titlul: "Digi Net, cea mai mare viteza la internet fix din Romania'', eveniment care va avea loc saptamana viitoare. Totul are loc in contextul in care in luna august UPC, principalul rival pe piata de cablu, a anuntat lansarea serviciilor de internet fix la viteze de descarcare de pana la 200 Mbps, o viteza dubla fata de ceea ce ofereau RCS&RDS si Romtelecom.
In invitatia celor de la RCS&RDS se mai mai spune ca din partea companiei vor fi prezenti Valentin Popoviciu - Director Dezvoltare, Silviu Georgescu - Director Tehnic si Florin Nemes - Marketing Manager.
La data de 28 august, UPC Romania, al doilea mare operator de televiziune prin cablu, a anuntat ca, incepand din 2 septembrie, va pune in vanzare servicii de internet la viteze de descarcare de pana la 200 Mbps, o viteza dubla fata de ceea ce ofera competitia in prezent. Viteza de upload la noile servicii UPC este de pana la 6 Mbps. Noile viteze sunt oferite in noua orase: Bacau, Bucuresti, Cluj-Napoca, Constanta, Galati, Iasi, Ploiesti, Timisoara si Sibiu prin intermediul a doua pachete de servicii la preturi de la 65 de lei/luna.
Pe piata de internet fix, cei mai mari trei jucatori sunt RCS&RDS, Romtelecom si UPC.
Imagine publicată sursa http://economie.hotn...x-din-piata.htm
--------------------------------------------------------------------------------------------------
RCS&RDS iese din amorţeală: lansăm “cea mai mare viteză la Internet din România” anunţă compania.
RCS&RDS îşi adaugă la obiectul de activitate şi producerea de energie
Poziţia companiei RCS&RDS privind reducerea tarifelor de interconectare pentru telefonia mobilă
Cosmote şi RCS&RDS pun pe masă primele oferte de închiriere a reţelelor mobile
După mai multe luni de zile în care nu a mai lansat nicio ofertă nouă comercială sau vreo schimbare de tarife în oferta de servicii de voce şi date la nivel naţional, continuând doar sistematic şi în deplină tăcere să-şi extindă infrastructura şi să cumpere jucători mai mici din internet sau TV, compania românească RCS&RDS a convocat pentru săptămâna viitoare o conferinţă de presă care are ca temă anunţarea celei mai mari viteze la internet din România”, potrivit unei invitaţii transmise de operator către media.
“Vă invităm la conferinţa de presă <<Digi Net, cea mai mare viteză la internet din România>>, potrivit mesajului transmis de companie.
Chiar şi simpla convocare a unei conferinţe de presă de către RCS&RDS este un eveniment, compania organizând de regulă una sau două asemenea conferinţe pe an.
RCS&RDS este cel mai mare jucător de pe piaţa locală de servicii prin internet fix (cu peste 1,2 milioane de clienţi) şi un jucător semnificativ şi pe piaţa de servicii de internet mobil (320.000 de conexiuni în martie 2012)
Sursa: http://www.zf.ro/bus...mpania-11455373
Atâta pot să spun, că „Savarinita“ va avea „un orgasm mare“ la aflarea vitezei supreme. Posted Image Cătălin știe ce înseamnă „un orgasm Cruella“.Posted Image

#24
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Pai avand in vedere tehnologiile folosite de RDS nu pot anunta decat conexiunea Gigabit, care va merge la nivel local in functie de incarcarea retelei si de prioritizari.

Evident ca vor face un alt abonament, mai scump.

#25
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
A venit si reteaua de cartier. Posted Image

#26
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View PostMihai1971, on 04 octombrie 2013 - 16:08, said:

Ei vorbesc de cea mai mare viteză de acces la internet. Despre ce viteză să fie vorba? Posted Image

Unde vorbesc ?

Cand? Cum? etc :P

#27
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
O sa dea 250-300.
Trebuie sa-si dea la gioale anual.
Nu dai 1000 nici daca poti. Si reteaua UPC suporta.

#28
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Parca vad ca eu tot la 100 raman. Nu stiu daca duce iesirea mea din ONT mai mult. Sau duce ? E un Huawei HG856 (sau 865, ca mereu le incurc. HG e simplu, de la hotarare guvernamentala).

#29
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
O conferinta de presa RDS cu Popoviciu speaker? Posted Image Posted Image
Se lasa si cu intrebari (de protocol) la final?
Haideti baieti, pregatiti intrebarile greoaie.....

#30
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008

View PostIon_de_la_Raion, on 04 octombrie 2013 - 17:27, said:

Parca vad ca eu tot la 100 raman. Nu stiu daca duce iesirea mea din ONT mai mult. Sau duce ? E un Huawei HG856 (sau 865, ca mereu le incurc. HG e simplu, de la hotarare guvernamentala).

Eu stiu pe de rost ca Huawei la bloc sunt majoritatea HG 865 (alb) (nu ma gandesc la guvernamentala) si ici colo un HG 8242 (negru) unde 865 moare pe TV si e inlocuit, iar la ZTE este ZXA F625A negru cu toate gurile gigabit. Posted Image La HG 865 portul 4 este GE, restul de la FE 1 la FE 3, adica 100.

Eu am placa gigabit dar routerul DIR-615 nu duce peste 95, daca e la un pret mai mare nu voi lua, dar si FL 2 de 39 de lei poate sui si suie deja in unele cazuri peste 100.

Edited by Neaceasca85, 04 October 2013 - 17:37.


#31
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postdygey, on 04 octombrie 2013 - 17:30, said:

ni-i bagam in...! e marfa, you should try it sometimes.

o sursa cu omoratul de torenti? nu de alta, da' de supozitii is cam satul. si eu, si restul.
nu-s fan rupt in doua torrent-ul, dar ma mai apuca uneori cheful de vazut cate un film.
asta ca sa nu intram in discutii gen "da, ca piraterie, ca torent, ca e naspa, etc."

Ai nevoie de 5-6 mb ca sa vezi un film, si ca sa il vezi HD trebuie sa platesti,deci ma lasi cu scuza asta puerila.

#32
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
5-6 ca sa il vezi online, pentru download cat mai scurt mai ales la cele blu ray trebuie viteze cat mai mari la net.

#33
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,907
  • Înscris: 10.06.2008
Nu am vazut acest subiect postat.
Sa comentam?

După mai multe luni de zile în care nu a mai lansat nicio ofertă nouă comercială sau vreo schimbare de tarife în oferta de servicii de voce și date la nivel național, continuând doar sistematic și în deplină tăcere să-și extindă infrastructura și să cumpere jucători mai mici din internet sau TV, compania românească RCS&RDS a convocat pentru săptămâna viitoare o conferință de presă care are ca temă anunțarea celei mai mari viteze la internet din România”, potrivit unei invitații transmise de operator către media.
“Vă invităm la conferința de presă <<Digi Net, cea mai mare viteză la internet din România>>, potrivit mesajului transmis de companie.
Chiar și simpla convocare a unei conferințe de presă de către RCS&RDS este un eveniment, compania organizând de regulă una sau două asemenea conferințe pe an.
RCS&RDS este cel mai mare jucător de pe piața locală de servicii prin internet fix (cu peste 1,2 milioane de clienți) și un jucător semnificativ și pe piața de servicii de internet mobil (320.000 de conexiuni în martie 2012)

http://www.zf.ro/bus...mpania-11455373

#34
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Ce, asa repede gigabitul, sau jumatate ? Posted Image

#35
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Bravo!!!Posted Image Posted Image

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este thread sus, dar ar trebui redenumit in ceva mai sugestiv.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate