Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

blocare tastatura

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
takof

takof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 19.03.2010
buna seara.am si eu nevoie de un pic de ajutor.am luat un laptop cu windows 8 preinstalat cu meniu in limba italiana.are 2 saptamani si nu mai vrea sa mearga tastatura.rog pe cei care au mai intampinat asa ceva sa spuna cum au rezolvat problema.nu pot sa scriu nimic.de unde poate fi problema?cu stima

#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
presupunand ca nu are nici o setare prin bios care s-o opreasca, incearca s-o desfaci (de regula implica o surubelnita cruce mica si putina atentie) scoate-o din mufa care face legatura cu placa de baza si bag-o iar. Desi suna a metodata "nu mai merge telecomanda, apasa mai tare pe buton" se poate sa mearga si asa.

#3
yonutz2032V3

yonutz2032V3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.09.2013
Poti intra in bios?

#4
takof

takof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 19.03.2010
multumesc mult de raspuns.am rezolvat problema din bios,dar acum nu gasesc tasta"@"la acest tip de laptop.am incercat toate combinatiile de taste pentru a gasi tasta "@".am schimbat limba din italiana in engleza pentru a-mi usura munca.puteam sa schimb in romana dar e mai bine asa.am intrat in setari la tastatura si nu gasesc configuratia corecta.am incercat toate tipurile.am sa ma mai chinui.inca odata multumesc de sfat.cu stima

#5
takof

takof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 19.03.2010

View Posttakof, on 03 octombrie 2013 - 10:26, said:

multumesc mult de raspuns.am rezolvat problema din bios,dar acum nu gasesc tasta"@"la acest tip de laptop.am incercat toate combinatiile de taste pentru a gasi tasta "@".am schimbat limba din italiana in engleza pentru a-mi usura munca.puteam sa schimb in romana dar e mai bine asa.am intrat in setari la tastatura si nu gasesc configuratia corecta.am incercat toate tipurile.am sa ma mai chinui.inca odata multumesc de sfat.cu stima
problema rezolvata,cu mare chin.cu stima

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate