Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Eurovision 2014 - Danemarca. Austria câștigătoare. România locul 12.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
439 replies to this topic

#19
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
Austria e cu noi in semifinala. Sa vedem daca ai nostri (care or fi aia :D) or sa o/il bata pe nenea/tanti. :)
Voi ce ziceti? :)

#20
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
N-am picat in semifinala cu Moldova, iar britanicii nu prea ne simpatizeaza. Noroc cu italienii, altfel chiar trebuia sa venim cu o melodie buna ca sa ne calificam in finala :P

#21
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

Quote

EUROVISION 2014. Naomi Moldovan este hotărâtă să participe la Eurovision. A ales o piesă din cele cinci compuse pentru ea de un clujean.
"Nu mă duc în scenă nici să arăt vreo identitate, nu mă duc să spun viaţa mea. Motivaţia care mă face să lupt în continuare este talentul, sufletul pe care-l pun în scenă atunci când cânt", a declarat Naomi pentru România TV.
Festivalul de la Mamaia, din 2009, a marcat-o pe Naomi. Spune şi acum că juriul i-a fost potrivnic, iar Corina Chiriac nu a fost de acord să-i dea nici măcar diplomă de participare.
EUROVISION 2014. Cu lacrimi în ochi, Naomi spune că s-a mutat în Elveţia pentru că in Romania s-a lovit de prejudecăţi.
"Îmi este greu, normal că-mi este, dar ca să nu vină ziua în care să fac un infarct prefer să trăiesc acolo. Am rămas fără prieteni", a mărturisit Naomi.
În Elveţia însă, Naomi şi-a găsit fericirea, alături de un tânăr. Realţia lor are deja doi ani.
"Dumnezeu mi-a dăruit un băiat, culmea, din România. Eu care fugeam de români, l-am întâlnit în Germania, un băiat cuminte, în banca lui, munceşte. NU mă feresc să spun că pentru un transexual e greu să îşi găsească o relaţie normală, cu un bărbat hetero. Băiatul asta m-a acceptat aşa, a zis că sunt cuminte", a mai spus Naomi.
Naomi speră ca în curând să-şi implinească cea mai mare dorinţă, schimbarea de sex.
"Urmează operaţia după preselecţia de la Eurovision 2014. E visul mare pe care-l am şi după ce o vrea bunul Dumnezeu. Cred că contează ce e în sufletul meu şi că-mi doresc şi eu ca şi tine să fiu o fată reală", a mai spus cântăreaţa.

http://www.romaniatv...ion_124025.html

[ http://media.rtv.net/image/201402/w620/naomi_12809700.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Cred ca o sa am cosmaruri la noapte dupa ce am vazut poza de mai sus :scared:

#23
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Nu eşti singurul, stai liniştit... ;)

#24
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Pai si daca participa din partea Romaniei ce o sa faceti ? Nu va uitati la concurs ca nu va place mutra ei ? Posted Image

#25
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Să fim serioşi... N-are nicio şansă să ne reprezinte. :D

#26
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007
Acum as prefera gipsy casual sa ne reprezinte in locul lui/ei.

#27
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View PostCipry7, on 01 februarie 2014 - 21:39, said:

Să fim serioşi... N-are nicio şansă să ne reprezinte. Posted Image
Asta e clar, dar ceva scandal tot poate sa iasa Posted Image

#28
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,649
  • Înscris: 29.08.2013
Piesta asta merge la preselectii?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W0hzBHG2jc0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postsftpdt, on 06 februarie 2014 - 14:33, said:

Piesta asta merge la preselectii?

?Posted Image Posted Image

#30
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,649
  • Înscris: 29.08.2013
Era sa zic Pesta :lol:

#31
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
EUROVISION Romania: Fanii o vor pe Inna la Copenhaga

Quote

EUROVISION Romania: Fanii artistei au creat o adevărată isterie pe Internet și au înființat o pagină de Facebook intitulată „Inna represent Romania at Eurovision 2014" („Inna reprezintă România la Eurovision 2014"), prin intermediul căreia o roagă pe artistă să participe la această competiție.
În ultimii ani, organizatorii selecției naționale i-au sugerat Innei să se înscrie la Eurovision, însă programul încărcat nu i-a permis artistei acest lucru. Chiar și în acest an există zvonuri în TVR că Inna este dorită în concurs. Artiștii se mai pot înscrie la Eurovision până mâine. Preselecţia are loc în 19 şi 20 februarie, urmând ca finala să aibă loc la 1 martie. Anul acesta, etapele finale ale competiției se vor desfăşura în Copenhaga (Danamarca), în perioada 6-10 mai.
Eurovision România: Matilda Pascal Cojocărița este prima interpretă de muzică populară din România care își propune să urce pe scena Eurovision, alături de Cobzality, se arată într-un comunicat al trupei remis Agerpres.
Eurovision România: Artista a luat această decizie datorită celor de la Cobzality, care i-au propus să colaboreze cu ei la piesa "Steaua din vis". Pentru că îi plac lucrurile noi și provocările și nu refuză experiențele noi, cântăreața a spus "Da" colaborării.
"La început am luat propunerea în joacă. Însă în momentul în care mi-am dat seama că e treabă serioasă, am venit în București, am tras vocile și am rămas în proiect. Îmi plac foarte mult Cobzality, atât ca muzicieni, cât și ca oameni. Mă simt minunat în preajma lor, ca o colegă, o prietenă. Mă fac să întineresc", a mărturisit artista.
Eurovision România: Alegerea trupei Cobzality nu este deloc întâmplătoare. "Matilda Pascal Cojocărița este un om deosebit și o profesionistă, atribute pe care le-am căutat la potențialul nostru colaborator din zona folclorului. Apoi am vrut o 'mamă' foarte frumoasă pentru solista noastră Bianca și o voce cu timbru special. Nu în ultimul rând o interpretă versatilă, care să aibă în repertoriu mai multe genuri. Toate acestea le-am găsit la Matilda Pascal Cojocărița", povestește Florin Romașcu.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3anVMdg8RHk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Restul articolului in link:

http://www.romaniatv...aga_126450.html

Edited by chaosss, 13 February 2014 - 01:13.


#32
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Cred ca al nostru coleg CBb e unul din initiatori :naughty:

#33
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Aceasta este piesa care, dupa parerea mea ar avea cele mai mari sanse la Eurovision: http://www.youtube.c...?v=W0hzBHG2jc0.

[ http://i1.ytimg.com/vi/W0hzBHG2jc0/maxresdefault.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Bafta Romania! Ce parerea aveti?

#34
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Exista topic deja  http://forum.softped...8#entry14650619

#35
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 28.07.2010
Mie imi place asta!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xlf_OmhbtUQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Avem melodii slabe nu castigam cu alea. Preconizez un loc 8-10.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate