Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Eurovision 2014 - Danemarca. Austria câștigătoare. România locul 12.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
439 replies to this topic

#55
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Si daca a inviat, ce? Posted Image
Mie nu imi place piesa ei. Posted Image

#56
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
Mie din toata povestea cu iorovizionu' imi place asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k6fq7gWBQOk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Mda, dar nu avuse loc de mafia iorovizionului. Posted Image
Din pacate.....

#58
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,664
  • Înscris: 29.08.2013
Paula Seling şi Ovi, cu piesa "Miracle" vor reprezenta România la Concursul Muzical Eurovision 2014

#59
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
gata? ma rog, o ciorba reincalzita... n,or sa fie ultimii, dar nici nu or sa rupa gura targului.

#60
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Nu pot spune ce, dar parcă îi lipsește ceva piesei. Oricum, succes!

#61
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Si eu zic ca e mai slaba ca Playing with fire. Dar anul asta mi s-a parut ca efectiv n-aveai ce alege. Poate melodia celor de la Bere Gratis, dar nici aia nu era pentru Eurovision, doar pentru piata interna.

Mai e ceva. Nu stiu de unde ana unde secretomania asta cu vorutile juriului. Cica le vor spune maine la Dopo festival (dar parca nici asta nu mai are niciun farmec daca il faci a doua zi). Inca o decizie neinspirata, a cata oare?

LE: o alta dovada ca anul asta a fost n concurs foarte slab e faptul ca acest topic e aproape pustiu. Anii trecuti se scriau 1-2 pagini in prima jumatate de ora dupa terminarea concursului, anul asta suntem doar vreo 3-4 care ne-am pus pe comentat. Raman la parerea pe care am avut-o anul trecut: ar trebui sa facem pauza vreo 2-3 ani de la Eurovision si apoi sa revenim cu ceva competitiv. Poate pana atunci vom avea si o sala care sa poata gazdui concursul in eventualitatea ptin probabila ca vom castiga :P

Edited by pufonel, 02 March 2014 - 00:06.


#62
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu pauza face treabă.  Treaba fac piesele bune.  Care au lipsit cu desăvârșire.  Și nu din cauză că nu ar fi fost piese înscrise,  ci din cauza secretomaniei și a nepotismului sub diferite forme.  Nu e posibil sa ai piese bune care sa nu treacă de preselecție,  dar o Silvia Dumitrescu, Naomi și încă ceva bălării sa intre.  Fără explicații.  Atâta timp cât nu o sa avem transparență asupra deciziilor, se va face un mare căcat. Și poate o regăsim în concurs anul viitor și pe Oana Sârbu sau pe Corina Chiriac (nu am nimic cu niciuna,  era un exemplu)

Edited by MembruAnonim, 02 March 2014 - 01:30.


#63
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 20.02.2008
Cacat de juriu. Vaida a avut atatea voturi cat toate celelate 11 melodii la un loc. E ca la referendum, noi votam si ei decid.

#64
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,664
  • Înscris: 29.08.2013
Vaida are voce faina, melodia e faina, dar sa fim seriosi, nu e de eurovision.

Edited by sftpdt, 02 March 2014 - 10:05.


#65
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Mie nu imi place melodia castigatoare.

#66
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postsftpdt, on 01 martie 2014 - 23:05, said:

Paula Seling şi Ovi, cu piesa "Miracle" vor reprezenta România la Concursul Muzical Eurovision 2014
Va fi un rateu frumos
O piesa de doi bani

#67
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Rateu si atat.
Fara frumos.

#68
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
• La fel ca anul trecut, Cezar Ouatu s-a îmbrăcat cu rochie, doar că anul acesta a pretins că îl cheamă Paula Seling;
• Liderii Bisericii s-au arătat revoltaţi de prezenţa lui Naomi pe scenă, ameninţând că îşi vor face propriul concurs, Heterovision;
• Firesc! Piesa Silviei Dumitrescu s-a văzut doar pe televizoarele aflat în azilurile de bătrâni din țară;
• Cei mai mulți români au preferat să vadă finala cu sonorul oprit: ”După ce l-am auzit anul trecut pe Ouatu, suflăm și-n iaurt!”
• Există un singur aspect pozitiv în finala Eurovision de aseară, și anume că s-a terminat
• Mulți spun că Paula Seling a câștigat doar pentru că lumea a confundat-o cu Cezar Ouatu;
Sursa, TNR.

Edited by slai, 02 March 2014 - 10:39.


#69
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
E pacat de au fost respinse piese bune si au ramas niste nulitati, in mare.
Mie Miracle mi se pare o piesa de duzina si atat.
Nimic spectaculos, nimic placut urechii mele. Si ma pricep si eu la muzica, cat de cat....

#70
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 28.07.2010
Asta e ,suntem obisnuiti sa terminam mai la coada,poate nici nu ajungem in finala!Posted Image

#71
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Si de data asta nici nu o sa-mi para rau.
In alti ani m-am ofticat ca nu castigam un loc mai in fata, acum ma doare fix nicaieri.
Daca mergem la vanatoare cu arme slabe, o sa castigam praful de pe pusca.

#72
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 20.02.2008
MIe mi-a placut piesa aluia... Vizi parca. Singura mai interesanta. Dar ce m-a scarbit a fost modalitatea de jurizare. Hai sa ne c.cam pe voturi si sa decinem noi cum si ce...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate