Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Apollo Residence 2

- - - - -
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#1045
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Nu stiu daca stiti sau nu stimati locatari ca noi nu avem femeie de serviciu in apollo2.
Nu stiu de cate ori pe saptamana se ridica gunoiul dar cand vin gunoierii trag tomberoanele la strada le golesc si le lasa acolo.
In mod normal daca am avea femeie de serviciu ea le-ar aduce inapoi .
Asa nimeni nu aduce tomberoanele inapoi si toata lumea lasa sacii cu gunoi pe jos in ghena de gunoi.
Ca ii lasa pe jos n-ar fi nimic dar nici macar nu leaga sacii la gura ca sa poata fi luati de cineva cu usurinta si aruncati in tomberoane cand ajung tomberoanele in sfarsit inapoi la ghena.
Ce sa mai zic de nesimtirea cu gunoiul daca nici becurile din ansamblu de la iluminatul exterior nu le aprinde si nu le stinge nimeni de a trebuit sa se monteze senzori ca acest lucru sa se faca automat.
Eu inteleg ca sunteti la prima casa si pana acum n-ati miscat un deget in casa parinteasca dar acum treziti-va la realitate si fiti atenti la ce se intampla si dincolo de pragul apartamentului vostru!

#1046
Niki_B

Niki_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.06.2015
Comportament de involuati, ca altfel nu se pot numi. Civilizatia, pentru unii, e mai departe decat Pluto de Terra.

Fi-mi-ar scarba!

#1047
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

 bulan60, on 16 iulie 2015 - 18:55, said:

Nu stiu daca stiti sau nu stimati locatari ca noi nu avem femeie de serviciu in apollo2.
Mai vine foarte rar femeia din apollo1 la rugamintile administratorului dar noi una titulara nu avem si atunci cine face curatenie daca nu avem femeie de serviciu?
Va astept cu raspunsuri propuneri ca nu putem sta asa sa ne inecam in gunoi.
Zabrauti va spune ceva?

edit:uite ce inseamna Zabrauti!

https://www.google.r...wodIHsAEQ&dpr=1

Edited by bulan60, 16 July 2015 - 19:18.


#1048
Stef_Stefania

Stef_Stefania

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.03.2015
Salut!Sunt persoane care si-au luat apartament in blocul 13, Apollo 2?

#1049
mamica2015

mamica2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.11.2015
Buna. Ptr roti care si-au luat apartamente cu trei camere in faza 2 exista cineva care vrea sa renunte/nu mai poate achizitiona? Am citit despre toate ansamblurile din zona si acesta pare cel mai ok dar deja totul e rezervat si m-am trezit cam târziu dar poate am noroc.

#1050
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Azi dupa opt luni de cand am conectat masina de spalat la robinetul de apa am desfacut furtunul sa vad ce s-a strans in filtrul ala mic de pe furtun.
Ei bine era perfect curat si nu am gasit nimic.
Am curatat si filtrul din partea de jos a masinii pe unde se recircula apa si in afara de doua ace de gamalie nu am gasit nimic.
Ce m-a incantat a fost ca toate piesele erau curate fara mazga fara depuneri de nici un fel.
De ce postez chestia asta pentru ca inainte sa vreau sa cumpar aici in Apollo ochisem o garsoniera in Scandinavia residence la parter cu curte si nu am mai apucat.
Dar daca apucam as fi avut o mare problema.
Apa curenta vine de la un put cu hidrofor pentru tot ansamblul rezidential si e sub orice critica.
De baut nici vorba sa fie buna iar de spalat se plang toti ca gasesc in interiorul masinilor de spalat tot felul de depuneri care de care mai curioase.
Cat priveste apa care curge la noi in ansamblu eu o beau fara probleme si consider ca apa plata cumparata eu un moft gratuit.
Sa nu sariti cu gura pe mine ca stiu ce zic!
Apa aia plata de cumparat o fi buna cum scrie pe eticheta atunci cand e imbuteliata dar pana ajunge la voi pe masa sta prin curtile depozitelor in soare cu lunile si...

#1051
Niki_B

Niki_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.06.2015
Nu toti cumparam, in iulie, apa la bidon cu eticheta cu Mos Craciun. Sa ne scuzi!

#1052
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Cred ca realizezi ca eticheta cu data de fabricație nu are nicio relevanta dacă marfa a fost depozitata necorespunzator asa ca...

Cred ca realizezi ca eticheta cu data de fabricație nu are nicio relevanta dacă marfa a fost depozitata necorespunzator asa ca...

#1053
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Avand in vedere ca suntem deja in decembrie toamna s-a dus.
De la copacii plantati in ansamblu care sunt niste puieti au cazut frunzele frunze pe care nu le-a adunat nimeni.
Cum ploi nu au fost pe ele pe frunze le-a plimbat vantul toata toamna.
Sunt curios cand o sa ninga cine va da zapada la o parte ca sa putem circula parca?
Sa nu ziceti ca locatarii si femeia de serviciu ca nu cred daca nici macar o frunza in toamna nu a luat-o cineva sa o puna la tomberonul de gunoi.

#1054
soryn185

soryn185

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.02.2015
Buna ziua,

Este cineva care cedeaza rezervare pentru apartament cu 3 camere la mansarda in Apollo 2?

Multumesc,
Zi placuta

#1055
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
N-ai sa vezi mai ales la mansarda care sunt cele mai vanate!

#1056
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Slabe șanse......Apollo este cel mai "interesant " ansamblu din Popesti City.

#1057
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
A venit iarna a ieșit lumea la zăpadă sa degajeze aleile și locurile de parcare sau ma rog numai unii dar e bine și asa.
Acum avem o mică problemă ce poate deveni mare țurțurii de la țevile de scurgere a apei de la balcoane.
O fi greu sa ieși în balcon cu matura și sa le dai una la țurțuri măcar la ai tăi dacă nu și la ai vecinului de deasupra.
Cine citește poate da un copy/paste și pe feisbuciuk ca deja pe aici intra tot mai putini locatari.

#1058
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Hai sa mai bag un text!
Apollo2 a devenit loc de promenada pentru o gramada de posesori de caini.
In curand atractia va deveni si mai mare cand va fi gata Apollo2 Faza2.
Vin si de la alte blocuri din alte ansambluri rezidentiale pentru ca pe la ei nu prea sunt alei distincte pe unde sa mergi lejer si trebuie sa ocolesti masinile parcate alandala.
Aici intri pe o alee faci stanga dreapta unde se termina blocurile si te intorci inapoi pe alta fara sa te plictisesti.
Acum sunt si eu posesor de o javra d'aia mica de buzunar dar cand ma duc la plimbare cu el imi iau niste pungi de plastic si cand se caca pun mana si ii adun cacatul si il arunc la tomberon.
Problema e ca nimanui nu ii pasa ce se intampla in jurul blocurilor adica niciodata nu m-a intrebat cineva:bai tataie tu strangi cacatul de la javra ta ca nu stiu cum sa iti spun dar e cam plin de cacat de caine prin cartier?
Desi noi posesorii de javre mai socializam eu unul nu am atat tupeu incat sa-i intreb pe ceilalti daca aduna sau nu dupa javrele lor.
Ce pot sa spun este ca in ansamblu nu sunt cutofili care sa dea regulat de mancare la maidanezi si deci maidanezi nu sunt intre blocuri cu statut permanent.Mai vin ocazional doi boldei de pe santier sa socializeze cu potaile noastre ca de mancat si de dormit o fac pe santier.
Chiar nu ii pasa nimanui ca printre blocuri marsaluiesc oameni cu caini de zici ca incepe vreo expozitie canina pe aici?
Acum eu nu zic sa ii luati la fuga cu pietre dar macar puteti sa ii intrebati cum stau la capitolul curatat dupa potaile lor.

Cine citește poate da un copy/paste și pe feisbuciuk ca deja pe aici intra tot mai putini locatari.

#1059
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Hai sa mai bag un text!
Inca lumea se muta inca vin masini incarcate cu mobila si electrocasnice numai ca in urma acestor masini conduse de niste Dorei vesnic grabiti raman urme pe blocurile noastre.
Daca nu stiti ce vreau sa spun puteti vedea ce a facut un Dorel la blocul 8 unui balcon.
Banuiesc ca vroia sa intre cu camionul pe casa scarii pana in usa liftului ca sa nu ii dea curul din greu si sa oboseasca carand mobila adusa.
Cand comandati chestii pe net cu transport inclus vedeti ca va suna curierul sa va anunte ca in juma' de ora vine si sa va mai ceara ceva detalii pe unde se poate intra ca sa ajunga cat mai aproape.Eiii bineeee puteti sa-i transmiteti:Bai Dorele tata vezi ai grija sa nu imi demolezi blocul ca ala care a venit saptamana trecuta cu frigiderul i-a rupt balconul lui vecina de la etajul unu!Ai inteles?Confirma-mi ca ai inteles!!!

E adevarat ca orice se poate repara dar noua chiar daca ne lasa dezvoltatorul pe balcon la fiecare cate o galeata de vopsea decorativa de fatada de bloc nu ajuta cu nimic la reparatii.
Pentru ca vopseaua de pe bloc se decoloreaza de la soare se mai prafuieste se mai afuma ca noi traim in Romania nu in Elvetia si cand vor fi facute reparatii o sa se cunoasca diferentele de nuante pe bloc.
Daca nu va pasa in curand blocurile nu vor mai arata ca acum si ar fi pacat sa pastrezi un lucru si sa ai grija de el NU COSTA BANI.
Si bineinteles indemnul:''Cine citește poate da un copy/paste și pe feisbuciuk ca deja pe aici intra tot mai putini locatari.''

Edited by bulan60, 24 January 2016 - 17:19.


#1060
adrianpredoi

adrianpredoi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.07.2016
Buna ziua tuturor,

As avea cateva intrebari legate de constructia blocurilor din faza 2 Apollo Residence - eu intentionez sa achizitionez un apartament cu 3 camere in BL 17 (etaj 4/5) dar as dori sa aflu mai multe detalii legate de constructie si daca au aparut probleme cu canalizarea, presiunea la apa.

- Beton - Clasa de Beton, Statia de Betonare de unde se achizitioneaza folosita pentru Fundatie, Cuzinet + Stalpi Rezistenta
- Armaturi ce tip ex: Otel PC 52 si cate bare, etrieri - ex: OB 37?
- Finisaje - Tip Glet folosit si tip adeziv folosit pentru montare faianta si gresie interior si gresit exterior (balcon)
- Acoperis - Panta, Sarpanta si nr. de ape
- Exista canalizare si hidrofor separat pentru fiecare bloc?
- Exista vreo locatie Showroom pentru finisaje (usi interior, obiecte sanitare, etc). Daca vor fi achizitionate elemente de finisaje separat, se va asigura montajul? Care sunt situatiile in care nu se va asigura si care ar fi costul extra pentru manopera?

Multumesc,

Adrian

#1061
Dreamspace

Dreamspace

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.05.2015
Buna ziua,

Stie cineva daca acest constructor o sa mai faca vreun ansamblu rezidential in viitor ? Din pacate nu am apucat sa iau vreun apartament cand au fost de vanzare iar in momentul de fata nu prea sunt multumit de ofertele existente.

#1062
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.10.2007

 Dreamspace, on 22 ianuarie 2017 - 16:09, said:

Buna ziua,

Stie cineva daca acest constructor o sa mai faca vreun ansamblu rezidential in viitor ? Din pacate nu am apucat sa iau vreun apartament cand au fost de vanzare iar in momentul de fata nu prea sunt multumit de ofertele existente.

Salut,

Am auzit că mai face o serie de blocuri pe Str. Biruinței (exact lângă Apollo 2).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate