Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

abonament regional

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#55
dragos_1978_ro

dragos_1978_ro

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.02.2014

View Postmaimut, on 26 februarie 2014 - 03:11, said:

Daunele materiale (cele cu multe mii de euro) se aplica doar in cazul persoanelor juridice si in urma unor hotarari judecatoresti...

Mai exact 3500 Euro.
Intrebarea mea este : fraza de mai sus este sustinuta si de un act oficial Vodafone sau sunt doar niste vorbe ale unui angajat Vodafone pentru ca in TCG nu se mentioneaza ca se aplica doar in cazul persoanelor juridice respectiv suma mentionata se plateste in urma unei hotarari judecatoresti.

#56
maimut

maimut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 10.12.2009
@dragos_1978_ro

Comunicat verbal, bineinteles... Daca citesti contractele (indiferent de operator) iti pui gaj un rinichi ptr. un abonament de c@#@t si un telefon facut pe vapor...

Citez din contractul sotiei cu Cosmote (incheiat in octombrie): "12.1 La inceputul sau in timpul perioadei de acces la Serviciile COSMOTE, pentru initierea sau continuarea furnizarii lor, la cererea Cosmote in acest sens, Abonatul are OBLIGATIA de a furniza GARANTII REZONABILE intr-o suma nu mai mare de 1800 LEI pentru fiecare Cartela SIM. Limita mentionata este valabila doar pentru Abonatul care este consumator conform Legiii 193/2000, in alte cazuri, COSMOTE rezervandu-si dreptul sa solicite constituirea unei Garantii care SA DEPASEASCA VALOAREA DE 1800 LEI."

Strict on-topic: Din cate am inteles de la dealer, daca telefonul este folosit normal, fara abuzuri gen telemarketing sau VOIP, nu se apeleaza peste 50 de numere diferite/zi, nu se fac apeluri consecutive de peste 1 ora catre numere din alte retele, se si primesc apeluri pe nr. respectiv, nu se intrunesc clauzele de folosire abuziva.

Intr-adevar, clauzele din contract sunt cel putin aberante, dar, din nefericire, asa e peste tot in RO... Posted Image

#57
dragos_1978_ro

dragos_1978_ro

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.02.2014
Trecand peste aceste clauze tembele,la Vodafone asa zisul nelimitat este in fapt limitat in limita a 5000 de minute lunar.
Din cate stiu eu singura companie care ofera intr-adevar nelimitat minute nationale/internationale fix (Europa),fix si mobil SUA si Canada este Orange care ofera 45000 de minute (ma refer la abonamentele Tigru 30,Pantera 44 respectiv Pantera 55)...facand un simplu clacul ca sa consumi cele 45000 de mii de minute ar trebui sa vorbesti 25 de ore pe zi si cum ziua are 24 de ore...

#58
maimut

maimut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 10.12.2009
Clauzele sunt CUMULATIVE, iar incetarea serviciilor NU se face in mod automat, poti sa vorbesti si 50.000 minute / luna (daca o faci in interes personal) :

La depasirea a 5000min/luna (fara a primi macar 1/3 din apeluri pe acelasi numar) se aprinde becul rosu:

1. Se uita angajatii pe log-uri si constata ca te-ai certat cu amanta zeci de ore si cu nevasta sute de ore (LOL Posted Image ) -> utilizare in scop personal -> abonamentul isi continua cursul, fara nicio limitare...

2. Se uita angajatii pe log-uri si constata ca ai apelat zeci-sute de numere/zi cu diverse durate de timp -> Ii suna pe unii dintre ei si-i intreaba de cine au fost sunati... Daca au fost sunati -PERSONAL- de titular -> abonamentul isi continua cursul, fara nicio limitare...  Daca au fost sunati nesolicitat (Telemarketing) sau s-a intermediat convorbirea (VOIP) -> ABUZ si se restrictioneaza accesul cartelei SIM (daunele datorate urmand a fi recuperate amiabil sau in instanta).

P.S.: Datele sunt "smulse" de la dealer-ul la care mi-am facut abonamentul, nu sunt oficiale... - A se citi: :"Daca m-a mintit pe mine, va mint si eu pe voi..."

#59
maimut

maimut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 10.12.2009

Quote

In perioada 13-21 februarie un nou abonament e disponibil pentru clientii care porteaza la Vodafone
Smart Free Nelimitat - 15 EUR
Nelimitat minute/SMS in orice retea
1 GB Internet pe mobil
5 GB in Vodafone Cloud
Viteza de navigare pina la 21.6 Mbps
30 EUR reducere la telefon pentru portare de la abonament
10 EUR reducere la telefon pentru portare de la cartela
In plus, ai telefoane la preturi speciale:
- Samsung Galaxy Young, Vodafone Smart III -- 0 EUR
- Samsung Galaxy Trend Plus, LG Optimus L5 II -- 24 EUR

View Postmicutuljhon, on 26 februarie 2014 - 09:23, said:

In județele Dolj, Buzau, Teleorman, Vrancea, Ialomita, Giurgiu, Gorj se poate obține la reinnoire si cu contract nou.In București,doar cu portare.Intr-adevar,pana pe 4 martie 2014 e valabila promotia.

Pentru cei interesati, s-a prelungit iar oferta (pana pe 10 martie)...

Edited by maimut, 06 March 2014 - 01:55.


#60
TurboHamster

TurboHamster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 02.10.2013
De prin Iasi, oferta la portare:

[ https://i.imgur.com/ESBbamjl.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#61
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011
Ofertele sunt bunicele, mai puțin faptul că nu se dă internet (ce se dă e egal zero).

#62
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Se activeaza extraoptiune de net peste abonament. :)

#63
dragos_1978_ro

dragos_1978_ro

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.02.2014
Si dupa ce se termina traficul din extraoptiune se aplica un tarif de 0.20E/MB...foarte convenabil Posted Image

#64
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011

View Postmicutuljhon, on 11 martie 2014 - 15:14, said:

Se activeaza extraoptiune de net peste abonament. Posted Image
Tot așa, 1 GB la preț de 6 GB la concurență? :lol:

#65
balazscsaba

balazscsaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 28.11.2009
Targu Mures,bannere mari in tot orasul cu  oferta de 5 Euro cu TVA:

400 minute nationale
2000 minute Vodafone

Detalii in magazin.

Suna bine Posted Image

Edited by balazscsaba, 18 March 2014 - 17:41.


#66
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
La abonament nu ? Trafic de internet e inclus ? Minutele nationale pot fi folosite si ca internationale ?

#67
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Fara SMS si internet?

#68
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
tva inclus sau + tva ?

#69
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdanutz1, on 18 martie 2014 - 17:43, said:

Fara SMS si internet?
Fara sms la Vodafone ma indoiesc, daca nu e sms national nelimitat iti ia din minute fie in retea fie in afara ei cu raportul 1 minut = 1 sms.

Edited by LunaCrystal, 18 March 2014 - 17:47.


#70
hipnotiq81

hipnotiq81

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 28.01.2013
Astea sunt oferte?doamneee

#71
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Daca nu oferte atunci ce sa fie ?

#72
balazscsaba

balazscsaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 28.11.2009

View PostLunaCrystal, on 18 martie 2014 - 17:42, said:

La abonament nu ? Trafic de internet e inclus ? Minutele nationale pot fi folosite si ca internationale ?

Sincer nu am intrat in magazin sa intreb. Cred ca nationalele sunt si sms si trebuie sa fie si ceva trafic de net. Imi voi face timp maine si voi trece pe la ei. Revin cu detalii......

View Postalecsandrius, on 18 martie 2014 - 17:46, said:

tva inclus sau + tva ?

5 Euro cu TVA

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate