Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Problema internet

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
razvy2o1o

razvy2o1o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 28.12.2009
De ieri au inceput problemele la internet. De exemplu internetul merge bine pe google, softpedia, youtube dar pe alte siteuri gen imdb, computergames, tomshardware, speedtest si multe altele nu se conecteza spunand 'This webpage is not available'. Asta finnd una din probleme, alta fiind la aplicatii, de exemplu steamul se conecteaza bine iar pe origin zice ca nu sunt conectat la internet.  
De descarcat prin torrent descarca normal adica cu 7-8 mbps. Am reinstalat windows si problema e aceeasi. Cu firewallul dezactivat la fel, Fara UAC la fel..  Ma gandesc la mesajele legate pe sharing pe care le tot primeam dupa reinstalarea windowsului sa fie de vina? deoarece dadea yes la toate. Cum pot rezolva problema?

#2
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Pai in primul rand ce internet ai compania si ce viteza ai la abonament?
Ai incercat sa faci un test de viteza? (Fa un test fe viteza pe google si posteaza rezultatele aici)
Poate sa fie posibil ca Antivirusul tau sa blocheze traficul
Sau ai malware in pc fa un scan cu malware bytes!
In cel mai rau caz ce brobser folosesti? (Da un clear cu CCCleaner la istoric+memoria chache)

Urmeaza sfaturile de mai sus!

#3
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008

View Postrazvy2o1o, on 12 septembrie 2013 - 09:31, said:

De ieri au inceput problemele la internet. De exemplu internetul merge bine pe google, softpedia, youtube dar pe alte siteuri gen imdb, computergames, tomshardware, speedtest si multe altele nu se conecteza spunand 'This webpage is not available'.
Vlad pe bune incepi sa ma enervezi, tu citesti ce scrie omu asta? cum ii spui tu sa faca speedtest cand lui nu ii merge site-ul?
@ razvy providerul de net versiunea de windows si antivitusul folosit te rog.

#4
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
pai macar sa ne spuna ce abonament are viteaza ce ar trrebui sa o aiba

#5
flowersf

flowersf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 21.05.2010
incearca cu asta http://www.softpedia...et-Repair.shtml

Edited by flowersf, 12 September 2013 - 19:05.


#6
elless

elless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 05.02.2007
Aceeasi problema o aveam si eu.Imi mergem unele site-uri iar altele( destul de multe) deloc.
Am dedus ca e de la router...ceva legat de DNS probabil.Am rezolvat cand am revenit la setarile default la router.

Edited by elless, 12 September 2013 - 19:18.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate