Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

HTC Desire 500

- - - - -
  • Please log in to reply
781 replies to this topic

#667
dumitru14

dumitru14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.01.2014
4.1.2 in cazul meu

#668
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
eu ma refer disponibila nu in cazul cuiva:D

#669
Tenebrous

Tenebrous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 18.01.2007
4.1.2 este ultima versiune oficiala. Altele mai sus de asta sunt custom roms.

Edited by Tenebrous, 13 October 2014 - 21:14.


#670
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
aa ok eu am refeream oficiala si are bugs ceva?? merita sa dau un xperia L pt un htc desire 500?

#671
maxddm

maxddm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 12.06.2012
Salut dragi coolegi,

Dupa  cateva luni de ultilizare a aparut prima problema la mirificul HTc Desire 500: in timpul convorbirii se vocea celuilalt se aude  ascutit in difuzorul telefonului ca si cum as fi langa el....
Ati avut cumva aceasta problema?
Va multumesc.

#672
myself24483

myself24483

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 28.04.2011
Daca esti pe Vodafone ai grija ca e posibil sa ai unele preobleme in convorbie din cauza retelei si nu a telefonului. Spun asta pentru ca il am ca telefon de serviciu si toti colegii acuzam cam aceleasi simtome in anumite perioade, si deci clar nu e vina aparatului cand vorbim 30 bucati.

#673
doctoru211

doctoru211

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.11.2014
Salutare
Sunt posesor de Desire 500 din martie 2014 si pana acum 2-3 sptamani nu am avut nici o problema cu el.
Imi face figuri touch-ul. In partea de jos practic nu raspunde la comenzi. Apas si nu recunoaste.
Este foarte enervanta chestia cand scrii un sms sau cauti un contact in agenda. Trebuie sa insist de foarte multe ori pana recunoaste comanda sau sa il rotesc.
Si dac il rotesc partea respectiva de ecran tot greu functioneaza.
S-a mai lovit cineva de aceste problem?
Aveti idee daca in Romania este vreo reprezentanta HTC?
Sau daca ati mers cu telefonul aflat in garanatie la cei de la care l-ati cumparat cum s-a procedat?

#674
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Regenersis se ocupa de HTC, eu am trimis de 3 ori telefonul la ei, prima data nici nu i-au facut ceva, nu s-au prins de defect, ultima oara l-au schimbat la insistentele Vodafone

#675
doctoru211

doctoru211

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.11.2014

View Postdacotec, on 04 noiembrie 2014 - 11:21, said:

Regenersis se ocupa de HTC, eu am trimis de 3 ori telefonul la ei, prima data nici nu i-au facut ceva, nu s-au prins de defect, ultima oara l-au schimbat la insistentele Vodafone


#676
maxddm

maxddm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 12.06.2012

View Postmyself24483, on 30 octombrie 2014 - 22:45, said:

Daca esti pe Vodafone ai grija ca e posibil sa ai unele preobleme in convorbie din cauza retelei si nu a telefonului. Spun asta pentru ca il am ca telefon de serviciu si toti colegii acuzam cam aceleasi simtome in anumite perioade, si deci clar nu e vina aparatului cand vorbim 30 bucati.

Asta este...sunt pe Vodafone...iar sotia mea care are fix acelasi telefon..intampina aceeasi problema.

#677
ursman

ursman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 02.08.2012
salutare! sunt nou pe forum si am si eu o nelamurire la care sper ca ma puteti ajuta. am un htc desire 500 si am probleme cu bateria cred. Mai exact conectez incarcatorul, se aprinde acel beculet cujm ca e conectat la priza insa nu incarca. am incercat si cu alte incarcatoare de la alte telefoane insa alecasi lucreu. Sa fie bateria de vina sau cumva portul usb?
P.S. de unde recomandati sa cumpar o baterie pt telefon? Multumesc anticipat!

#678
k3n0-dragos

k3n0-dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 24.01.2010
Salut aceeasi problema ca si tine o aveam.......m-am chinuit pana nu a mai mers deloc, l-am dus la garantie si mi-a inlocuit port`ul de incarcare si acum merge.

#679
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 03.02.2009
salutare.am gasit asa ceva  http://www.tocmai.ro...image    .o fi teapa ?eu am ecranul spart si peste tot pe unde am sunat mi-au cerut 350 ron...spunand ca tot ansamblu geam-touch este turnat intr-o singura piesa.

#680
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Nu este turnat dar nu se mai poate refolosi carcasa in care se monteaza cele doua piese.
Trebuie schimbat tot ansamblul. Il gasesti pe la 200 RON , se schimba f. usor .

Edited by Wzzz, 13 November 2014 - 19:47.


#681
krashy22

krashy22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 25.09.2013
Salutare! Aveti idee care este ultima versiune software pt acest device si cum se poate face actualizarea ?
Eu momentan am versiunea 1.26.401.2

Edited by krashy22, 14 November 2014 - 10:39.


#682
bogdanmoisa

bogdanmoisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.11.2014
Buna ziua, nu stiu daca scriu unde trebuie , am achizitionat un htc Desire 500 si pentru cateva zile a mers super ok.. dar a inceput sa aibe momente cand incepe sa vibreze ecranu, face pretn screenuri si ma scoate din aplicatie (dureaza cam 5 secunde tata treaba asta) apoi merge perfect.Am dat o resetare dar situatia persista,.Poate cineva sa imi dea o idee cam ce as putea sa fac?

#683
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
E din touchscreen (defect) .

#684
bogdanmoisa

bogdanmoisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.11.2014
Buna ziua! Nu stiu daca scriu unde trebuie. Am un HTC Desire 500 care a inceput sa aibe momente cand incepe sa vibreze ecranul (ca si cum as apasa continuu pe tasta "back"), face print screen-uri si ma scoate din aplicatie. Am dat o resetare de hard, dar situatia persista. Poate cineva sa imi dea o idee cam ce as putea sa fac?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate