Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

HTC Desire 500

- - - - -
  • Please log in to reply
781 replies to this topic

#37
Adryan19

Adryan19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.01.2009
Pe internet merge rapid,in ciuda modemului de 7,2 Mbps?Ar fi o alegere mai buna Xperia L(modem mai mare de 21 Mbps,GPU mai puternic)?Multumesc!

#38
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Ecranul e protejat de sticla sau plastic?

#39
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
dar ceva poze facute cu aceasta "minunata" camera de pe HTC D500 nu se incumeta nimeni sa urce? Multumesc!

untest al bateriei aici: http://blog.gsmarena...0-battery-test/

Edited by nanashu, 17 November 2013 - 20:20.


#40
BRiaN87

BRiaN87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 27.08.2010

View Postsandu bogdan, on 16 noiembrie 2013 - 20:01, said:

Ecranul e protejat de sticla sau plastic?

Salut, ecranul nu are protectie din acest motiv este necesar sa fie pusa neaparat o folie de protectie deoarece este destul de sensibil la zgarieturi.

#41
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
O protectie tot are. Deci sa inteleg ca e de plastic daca spui ca se zgarie usor. Cam nasol pt ca m-am obisnuit cu sticla si nu suport folii pe ecran.

#42
BRiaN87

BRiaN87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 27.08.2010

View Postsandu bogdan, on 18 noiembrie 2013 - 18:46, said:

O protectie tot are. Deci sa inteleg ca e de plastic daca spui ca se zgarie usor. Cam nasol pt ca m-am obisnuit cu sticla si nu suport folii pe ecran.

Sincer nu imi dau seama daca e plastic sau sticla, dar eu nu am avut folie pe el vreo 2 saptamani si nu au aparut urme de zgarieturi pe el, insa a scris cineva pe aici ca dupa 2 zile de cand l-a luat au aparut zgarieturi pe ecran. Nici eu nu am avut folie inainte pe vechiul telefon (Samsung Galaxy S) insa nu gasesc momentan nici un disconfort in a avea folie pe ecran :)

#43
Adryan19

Adryan19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.01.2009
Butonul de blocare/deblocare cum vi s-a parut?Pare rezistent in timp?Am umblat pe un Desire X si butonul era in acelasi stil si mergea cam greu!Multumesc!

#44
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Salut!
Am un Lg optimus Sol si as vrea sa-l schimb cu un HTC desire 500 si nu sunt sigur daca fac alegerea corecta.Am citit mai multe review-uri pe net, majoritatea spun ca e ok dar din specificatii ecranul nu pare la fel de bun ca Super Amoled-ul LG-ului actual, nu are Gorilla Glass si mai stiu eu ce surprize neplacute mai gasesc.Merita sa fac schimbul sau sa caut alt telefon?

#45
alesss

alesss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 23.01.2010

View Postdacotec, on 23 noiembrie 2013 - 15:11, said:

Salut!
Am un Lg optimus Sol si as vrea sa-l schimb cu un HTC desire 500 si nu sunt sigur daca fac alegerea corecta.Am citit mai multe review-uri pe net, majoritatea spun ca e ok dar din specificatii ecranul nu pare la fel de bun ca Super Amoled-ul LG-ului actual, nu are Gorilla Glass si mai stiu eu ce surprize neplacute mai gasesc.Merita sa fac schimbul sau sa caut alt telefon?

E diferenta de la tantar la elefant intre ele, htc-ul e cu 10 mil de ori peste lg-ul ala, deci....fa schimbul dar nush cine ti-ar da tie un htc 500 pe un lg sol poate  plus inca 10 mil. lei:)

Edited by alesss, 23 November 2013 - 17:10.


#46
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
HTC-ul il iau la abonament, ideea e daca merita sa ma leg cu un contract de un telefon care poate nu e chiar acel pas inainte fata de ceea ce am, si ma refer la tot ceea ce caracterizeaza un telefon.E clar ca HTC e un model 2013, evolutie fata de Lg-ul meu, dar in prezentare displayul e TFT fara de UltraAmoled-ul meu, ecranul mai mare nu e alimentat de o baterie mai mare, etc...la nivelul asta m-am referit, scuze daca m-am facut gresit inteles

#47
AlexNIT

AlexNIT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 13.05.2012
Procesor , Android , Rami , Camera mai buna la HTC ...la LG doar ecranul e mai ok .
Oricum , joi merg si cred ca o sa cumpar de la Germanos acest telefon , sper ca prin 2 abonamente portate , 1-2 telefoane vechi , sa il scot undeva la 400 lei . Voi ce ziceti , s-ar putea? ( pretul la Free S e 660 lei )

#48
BRiaN87

BRiaN87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 27.08.2010

View Postdacotec, on 23 noiembrie 2013 - 21:42, said:

HTC-ul il iau la abonament, ideea e daca merita sa ma leg cu un contract de un telefon care poate nu e chiar acel pas inainte fata de ceea ce am, si ma refer la tot ceea ce caracterizeaza un telefon.E clar ca HTC e un model 2013, evolutie fata de Lg-ul meu, dar in prezentare displayul e TFT fara de UltraAmoled-ul meu, ecranul mai mare nu e alimentat de o baterie mai mare, etc...la nivelul asta m-am referit, scuze daca m-am facut gresit inteles

Salut, detin acest telefon de aprox o luna si sunt f multumit de el...in ceea ce priveste ecranul am fost surprins placut de prima oara cum l-am vazut. Se vede f bine si nu iti dai seama daca este TFT sau Super Amoled...intr-adevar Super Amoled este ceva mai luminos dar la claritatea imaginii pe ecran este mai mult decat ok :)

View PostAlexNIT, on 23 noiembrie 2013 - 21:49, said:

Procesor , Android , Rami , Camera mai buna la HTC ...la LG doar ecranul e mai ok .
Oricum , joi merg si cred ca o sa cumpar de la Germanos acest telefon , sper ca prin 2 abonamente portate , 1-2 telefoane vechi , sa il scot undeva la 400 lei . Voi ce ziceti , s-ar putea? ( pretul la Free S e 660 lei )

Salut, daca nu ai pretentii f mari de la un smartphone eu zic ca faci o alegere f buna :)

#49
power4time

power4time

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2013
doresc sa imi schimb telefonul, pana acum de 13 ani am avut doar nokia-si as fi tentat sa imi iau un HTC 500 desire, dar oscilez intre HTC 500 deisre si HTC 300. voi ce imi recomndatati?? eu telefonul il folosesc pentru a vorbi, internet cand calatoresc in metrou, gps, mail, si ascultat muzica cand fac jogging.un sfat va rog. multumesc.

#50
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
500 e mult peste 300 la specificatii

#51
power4time

power4time

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2013

View Postpower4time, on 24 noiembrie 2013 - 21:21, said:

doresc sa imi schimb telefonul, pana acum de 13 ani am avut doar nokia-si as fi tentat sa imi iau un HTC 500 desire, dar oscilez intre HTC 500 deisre si HTC 300. voi ce imi recomndatati?? eu telefonul il folosesc pentru a vorbi, internet cand calatoresc in metrou, gps, mail, si ascultat muzica cand fac jogging.un sfat va rog. multumesc.

am avut de-a lungul celor 13 ani ff multe modele nokia, au fost cele mai bune, dar nokia nu a mai evoluat in ultima perioada si vreau o schimbare in ceva bun-si am observat ca HTC e ceva bun.

#52
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010

View PostAdryan19, on 19 noiembrie 2013 - 17:07, said:

Butonul de blocare/deblocare cum vi s-a parut?Pare rezistent in timp?Am umblat pe un Desire X si butonul era in acelasi stil si mergea cam greu!Multumesc!
e ok butonul de deblocare- nu cred ca o sa am probleme cu el , in schimb nu imi place ca e pozitionat in partea superioara-stanga , uneori e incomod

#53
alesss

alesss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 23.01.2010
Stie careva, se poate seta telefonul asta din setarile propi sa blochezi apelurile cu nr necunoscut?Eu nu am gasit pe nicaieri..in rest e un telefon extraordinar, nush tipul care spunea ca e ok daca nu prea ai asteptari de la un telefon prea mari ce voia sa zica, eu nu l am putut inghenunchia nicicum, e cel mai stabil android ..ma uimit telefonul asta:) isi merita fiecare banut....bravo htc si de o luna si ceva il port fara husa sau folie nici nu am grija de el in mod special si nu sa zgariat deloc, alti nush ce vorbesc...iar claritatea ecranului e grozava

Edited by alesss, 25 November 2013 - 21:01.


#54
power4time

power4time

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2013
mi-am comandat telefonul HTC desire 500, astept sa il testez si o sa revin cu impresii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate