Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#8947
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,755
  • Înscris: 23.05.2013
Da, cred ca-i UK. Oricum, si ala trebuie sa fie OK. Din moment ce e un firmware oficial, trebuie sa mearga, tuturor le merge, pare alta problema...

#8948
blateanu

blateanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.03.2014
Pai senzorul in meniul test la *#0*# ,isi modifica parametrii...atunci ce ar putea fi?
Si in meniul telefonului e activat...

Edited by blateanu, 24 May 2016 - 23:13.


#8949
blateanu

blateanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.03.2014
Poate cineva sa verifice daca in CPU Z apare ceva la senzorul de proximitate? La mine nu apare nimic. Ar fi bine daca ar fi numai el defect. Am inteles ca e max.60 lei inlocuirea lui...

#8950
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
si la mine e defect senzorul de proximitate, nu cred ca-i asa ieftin de inlocuit si cred ca e delicat sa ajungi la el.

eu am incercat la un service GSM si mi-au recomandat sa nu incerc sa-l inlocuiesc.

asa ca... fuck it. a fost un design failure de la inceput.

Edited by glumetu, 25 May 2016 - 08:14.


#8951
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

View Postblateanu, on 24 mai 2016 - 23:21, said:

Poate cineva sa verifice daca in CPU Z apare ceva la senzorul de proximitate? La mine nu apare nimic. Ar fi bine daca ar fi numai el defect. Am inteles ca e max.60 lei inlocuirea lui...

Incearca cu aplicatia Phone tester. Apare Far sau Near, in functie de situatie.

#8952
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
Eu folosesc AndroSensor.

#8953
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

View Postblateanu, on 24 mai 2016 - 22:54, said:

Pai senzorul in meniul test la *#0*# ,isi modifica parametrii...atunci ce ar putea fi?
Si in meniul telefonului e activat...

Senzorul indica doar doua stari: 0 sau 1. Daca oscileaza e o problema. Daca ramne constant 0 sau 1 in functie de starea senzorului (neacoperit sau acoperit) atunci e bine. E important sa nu fie acoperit cu folie si sa fie curata zona..

Edited by bgs1000, 25 May 2016 - 11:21.


#8954
blateanu

blateanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.03.2014
glumetu ,atat e,am vorbit eu. Nu am timp saptamana asta,dar cred ca saptamana viitoare am sa ajung in service si vad ce fac. Am sa te tin la curent !

View Postglumetu, on 25 mai 2016 - 08:14, said:

si la mine e defect senzorul de proximitate, nu cred ca-i asa ieftin de inlocuit si cred ca e delicat sa ajungi la el.

eu am incercat la un service GSM si mi-au recomandat sa nu incerc sa-l inlocuiesc.

asa ca... fuck it. a fost un design failure de la inceput.
Nu se schimba doar senzorul de proximitate,e o banda cu o mufa,ce contine si camera frontala si senzorul. Piesa in sine ,e pana in 30 de lei...

View Postbgs1000, on 25 mai 2016 - 09:17, said:


Incearca cu aplicatia Phone tester. Apare Far sau Near, in functie de situatie.
Apare FAR

View Postglumetu, on 25 mai 2016 - 09:22, said:

Eu folosesc AndroSensor.
Si?La Andro sensor cu iti arata?
Ca la mine scrie 8.0 cm, si atat. Este singurul senzor care nu are diagrama. La tine ela fel?

Edited by blateanu, 25 May 2016 - 14:15.


#8955
blateanu

blateanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.03.2014
Pana ajung la service ,am instalat o app., call screen block, care isi face treaba atunci cand suni pe cineva sau cand esti apelat,si...blocheaza ecranul.... Foarte utila pentru cei cu senzorul proximitate defect

Edited by blateanu, 25 May 2016 - 15:39.


#8956
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007
Am pus ai eu Androsenzor si arata 3,1 m iar cand acopar senzorul, 0 m.

#8957
blateanu

blateanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.03.2014
Mda...la mine cand acopar ,nu arata nimic...doar niste valori isi modifica starea pana la maxim 1004...la ADC: ,cand acopar,toate cele 4 valori se ridica pana la 1004. Dupa ce iau degetul cele patru valori oscileaza
Asta in meniul service la *#0*#
Pe androsensor ...nimic,doar : 8m ,atat arata....

Edited by blateanu, 25 May 2016 - 17:07.


#8958
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012
Salutare.
Folosesc note 3 de o luna ( cred ), am facut trecerea de la IPhone.
Mi-am dorit un telefon cat mai clean, am instalat package disabler pro, am dat sa dezactiveze automat tot bloatware-ul de la samsung.
Foloseam Facebook Lite, aveam o autonomie excelenta asa. Acum intampin doua probleme.
Am reinstalat facebook-ul normal - autonomie foarte proasta, consum mai mult decat ecranul si stau maxim 30 min/zii ( la 4-5h ecran ). Mereu ma asigur sa il inchid. Dar consuma cam 20% din baterie, in schimb ecranul maxim 10%. Ce ii pot face? Am nevoie de notificarile de pe facebook neaparat, dar aplicatia Facebook Lite este absolut INFECTA, te chinui sa o folosesti, ma simt ca pe nokia 1100. O versiune stabila de facebook, fara probleme?
Mi-au disparut functiile acelea de la S-pen. Cum le reactivez?

#8959
validd

validd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 28.12.2004
Eu am nova launcher si tesla unread . Activezi în tesla unread browserul samsung si notificările de la facebook vin direct în browser.

#8960
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

View Postblateanu, on 25 mai 2016 - 14:13, said:

glumetu ,atat e,am vorbit eu. Nu am timp saptamana asta,dar cred ca saptamana viitoare am sa ajung in service si vad ce fac. Am sa te tin la curent !
Nu se schimba doar senzorul de proximitate,e o banda cu o mufa,ce contine si camera frontala si senzorul. Piesa in sine ,e pana in 30 de lei...
Apare FAR
Si?La Andro sensor cu iti arata?
Ca la mine scrie 8.0 cm, si atat. Este singurul senzor care nu are diagrama. La tine ela fel?
la AndroSensor la Proximity imi afiseaza doar "8.0cm" orice i-as face.

chiar zi-mi si mie cum a mers cu depanarea la senzor. S-ar putea la tine sa fie doar o problema de praf intrat pe la sita difuzorului. Dar daca e asa ieftin de schimbat si se face repede (nu pot sta fara telefon), l-as schimba si eu.

Edited by glumetu, 26 May 2016 - 08:54.


#8961
blateanu

blateanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.03.2014
E 60 de lei de schimbat...
In meniul service ,la *#0*#, cand il acoperi,trebuie sa vibreze tel. Si ecranul se face verde. La mine e mort...Inca nu am ajuns la service. Am lasat pe sapt . viitoare

Edited by blateanu, 26 May 2016 - 08:56.


#8962
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

View Postblateanu, on 26 mai 2016 - 08:55, said:

In meniul service ,la *#0*#, cand il acoperi,trebuie sa vibreze tel. Si ecranul se face verde. La mine e mort...Inca nu am ajuns la service. Am lasat pe sapt . viitoare
Corect !

#8963
sorineti

sorineti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.04.2007
Folosește cineva A.R.I.S.E SOUND SYSTEM EXODUS?

#8964
m_moore

m_moore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 02.11.2012
Apropos de senzori... Aveti idee de ce atunci can derulez in album pozele cu mana fara sa ating ecranul functioneaza "air gesture" dar cand incerc sa raspund apelurilor nu functioneaza?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate