Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#7741
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postd4m4g3, on 05 iulie 2015 - 14:22, said:

Mda. Nu se updateaza deloc. Nici in Kies, nici in Smart Switch. Vede update-ul, face primul pas cu "preparing update", apoi se blocheaza programele si nu updateaza nimic.
Am facut si Factory Reset, pierdut tot, nu merge. Cred ca o sa stau asa cu el gol cateva zile pana o aparea OTA, ca nu am chef sa pierd doua zile instaland aplicatii pe el. Sper doar sa nu dureze saptamani, iar. Posted Image


ai inceput?:)))

#7742
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 12.04.2006
L-am scapat azi pe jos si mi s-a zgariat/turtit un pic rama. Am vreo sansa sa-mi schimbe esd rama pe garanție?

#7743
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
Ai șanse sa îti anuleze garanția pe motiv de soc mecanic

#7744
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postblacksun77, on 08 iulie 2015 - 22:35, said:

L-am scapat azi pe jos si mi s-a zgariat/turtit un pic rama. Am vreo sansa sa-mi schimbe esd rama pe garanție?


sigur nu!. este o operatiune usoara dar ei spun ca se schimba cu ecran cu tot( minciuna) si ca e scapat pe jos telefonul,si nu se face pe garantie. Ai sanse daca pateste ceva ecranul, gen puncte galbene, negre pixeli morti, deci defect de fabricatie.... atunci iti vor schimba ecranul si deci si  rama. Sau o poti schimba tu  la un service, contra unei sume.....Dar ce te deranjeaza atata, ca oricum se va coji  singura, vrei sa il vinzi ?:)))

#7745
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Sau măcar mai ai răbdare pana spargi ecranul :-)

#7746
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 12.04.2006
:) Intentionam sa-l vand inca dinainte, dar nu ma hotarasc ce vreau, I6 sau N4... N3-ul inca face fata foarte bine la orice, dar parca m-am plictisit de el. O sa vad cam cat m-ar costa in service.

#7747
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Dacă te-ai plictisit de note 3 nu cred note 4 va reaprinde pasiunea :) Dacă îți place i6 ... nici ăla nu cred din cauza și pentru ca nu te poți hotărî :)

#7748
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postblacksun77, on 09 iulie 2015 - 20:12, said:

Posted Image Intentionam sa-l vand inca dinainte, dar nu ma hotarasc ce vreau, I6 sau N4... N3-ul inca face fata foarte bine la orice, dar parca m-am plictisit de el. O sa vad cam cat m-ar costa in service.


poi inca un sfat, o iei de pe ebay tu rama, de fapt este o carcasa, si o sa te coste in service 1 mil montatul. sau probabil 1.5 1.8 mil cu piesa lor sau mai  mult. Eu am montat dar  nu m-as mai  baga, nu am sculele din service :)

#7749
marius88n

marius88n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.12.2014
Bună, a încercat cineva versiunea 5.0 lollipop pe Nordic countries ???
Version Android 5.0
Changelist 4935104
Build date Wed, 17 Jun 2015 09:30:11 +0000
Product code NEE
PDA N9005XXUGPOF3
CSC N9005NEEGPOF3
http://www.sammobile...05NEEGPOF3_NEE/
Păreri ? Ms.


#7750
bigboi

bigboi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 31.12.2006
Este OK, dintre toate 5.0 care le-am avut puse pe telefon cu asta ma impac cel mai bine.

#7751
pprkenzo

pprkenzo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.07.2015
Cumpar Samsung Note 3 defect indiferent de probleme!

#7752
flylex99

flylex99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 25.01.2009
Salut! Vreau sa cumpar un Note 3 SH, dar in garantie, pe care sa-l tin pana prin Noiembrie, cand o sa-mi iau la prelungire de abonament un Note 4/5 sau un G4.

Voiam sa va intreb daca ar trebui sa caut unul cu KitKat oficial, deoarece am vazut ca sunt multe nemultumiri legate de Lollipop ??
Ma intereseaza in special stabilitatea si din lipsa de timp si rabdare, nu sunt fan rom-uri custom sau modificari avansate.
Vreau Note 3 pentru diagonala/constructie/putere de procesare si pentru ca mi-a placut de cand a aparut. Il voi folosi la browsing in special, foto/video si aplicatii (Tweeter, Instagram, FB, Whatsapp, etc.), fara jocuri...poate doar ceva lejer

Vin de pe Windows phone si nu mai stiu cum stau treburile...upgrade-uri/downgrade-uri de soft oficial, trebuiesc facute in Service Samsung pentru a nu afecta garantia ?

#7753
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 12.04.2006
Il poti lua linistit,indiferent ce versiune de soft are, ii poti face upgrade/downgrade fara sa pierzi garantia. Eu sunt foarte multumit de LLP, nu m-as mai intoarce pe KK. O singura problema era pe bluetooth, daca aveai ceas sau casca si ieseai din raza nu se reconecta la revenire, nu stiu daca ultimul fw a rezolvat problema. Am pus pof3 dar nu mai am ceasul sa pot verifica. Momentan se misca foarte bine.

#7754
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010

View Postmarius88n, on 12 iulie 2015 - 00:37, said:

Bună, a încercat cineva versiunea 5.0 lollipop pe Nordic countries ???
Version Android 5.0
Changelist 4935104
Build date Wed, 17 Jun 2015 09:30:11 +0000
Product code NEE
PDA N9005XXUGPOF3
CSC N9005NEEGPOF3
http://www.sammobile...05NEEGPOF3_NEE/
Păreri ? Ms.

spre deosebire de cele care le-am avut...acesta se misca mult mai repede, am observat ca a disparut si intarzierea aceea cand inchizi aplicatiile din task...ramane sa vedem ce mai este reparat.

#7755
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
Da...si s-a rezolvat si cu autoconectarea la wi-fi atunci cand treci pe modul de rapaus. Iar o chestie care sa zic asa ca nu-mi place...este la wallpaper partea de sus este ca la Kit Kat, adica este intunecat, pe cand la precedentele nu era asa. Si s-a rezolvat si modul silentios sa avertizeze prin iluminare led albastru la primire apeluri sau notificari.

Edited by maricelstan, 13 July 2015 - 20:04.


#7756
flylex99

flylex99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 25.01.2009
Intrebare scurta: Lollipop-ul de pe Note 3 are optiunea de Side Key Panel  ?? Am vazut-o pe Note 4 intr-un showroom si mi se pare foarte utila atunci cand e folosit cu o mana (in metrou, spre exemplu). Ca sa fiu perfect inteles...mai multe detalii aici: http://allaboutgalax...side-key-panel/

#7757
george27

george27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 14.03.2007
Poti pune te rog pe transfer aceasta versiune de Android? Vreau sa-l schimb pe cel de Polonia pt ca se misca cam greu.
Merci!

#7758
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009

View Postflylex99, on 13 iulie 2015 - 20:30, said:

Intrebare scurta: Lollipop-ul de pe Note 3 are optiunea de Side Key Panel  ?? Am vazut-o pe Note 4 intr-un showroom si mi se pare foarte utila atunci cand e folosit cu o mana (in metrou, spre exemplu). Ca sa fiu perfect inteles...mai multe detalii aici: http://allaboutgalax...side-key-panel/
Nu avem chiar side key panel, dar seamănă cu ce avem noi
Attached File  uploadfromtaptalk1436815458117.png   143.49K   39 downloads


Apropo de marimea one hand operation, am încercat azi sa răspund la un mail cu ecranutul ăla. Pfff...nu am putut. Indiferent cât de bine îl Č›ii cu o mână, zau ca nu m-as mai descurca cu aČ™a ecran.

Edited by ab06deg, 13 July 2015 - 21:28.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate