Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#7561
Mobuntu

Mobuntu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 12.04.2011
Hmmm, deci iar e loterie. Cand am sarit de la 2 la 4 pe unele device-uri a fost obligatoriu sa fac wipe si resoftare ca sa mearga decent, probabil si de la 4 la 5 va fi la fel. Astept atunci varianta oficiala ca o sa am cateva zeci de minute bune de reconfigurat manual programele instalate.

10x

#7562
gbrl

gbrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 29.09.2003
Rom Polonia are probleme cu Bluetooth. Nu se reconecteaza automat cu dispozitivele asociate. Astept 5.1......

#7563
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View PostMobuntu, on 15 mai 2015 - 15:53, said:

Hmmm, deci iar e loterie. Cand am sarit de la 2 la 4 pe unele device-uri a fost obligatoriu sa fac wipe si resoftare ca sa mearga decent, probabil si de la 4 la 5 va fi la fel. Astept atunci varianta oficiala ca o sa am cateva zeci de minute bune de reconfigurat manual programele instalate.
Da, cam asa e. E total diferit, nu numai la aspect, asadar necesita wipe. :)

View Postgbrl, on 15 mai 2015 - 16:05, said:

Rom Polonia are probleme cu Bluetooth. Nu se reconecteaza automat cu dispozitivele asociate. Astept 5.1......
Eu nu obisnuiesc sa folosesc nimic pe BT, in general, deci nu m-ar deranja. Am o casca BT dar prefer sa nu vorbesc deloc cand conduc, decat sa stau cu aia agatata.

Oricum, sper sa primim inca vreun update... Asa ar trebui. Dar mi-e sa nu zica astia ca ne-au adus Note-ul pe Lollipop, acum pa. Posted Image

#7564
Mobuntu

Mobuntu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 12.04.2011
S4, inclusiv Value, are deja 5.0.1.

Aiurea.

#7565
manacata

manacata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 06.04.2010
am observat ca lumina emanata de ledul de la camera are o culoare rosiatica spre deosebire de alte telefoane

#7566
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
da, asa este lumina ledului flash este mai slaba in comparatie cu alte telefoane

#7567
fmstanciu

fmstanciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 13.06.2008
Ce rom-uri stock sau custom mai folositi si de care sunteti multumiti? Am Arya dar as vrea sa-l schimb ca a inceput sa aiba probleme cu camera si galeria. Ce-mi recomandati (stock sau custom)?

#7568
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Note 3 al meu are versiunea de Android 4.4.2, versiunea bandei de bază N9005XXUGNG1. Verificarea după actualizări, atât prin wi-fi (OTA) cât şi prin Smart Switch (fostul Kies3), dă ca răspuns "Nu sunt actualizări disponibile".
Totuşi, pe aceeaşi versiune de telefon un coleg a instalat Lollipop OTA.
Nici al meu, nici al colegului nu sunt codate în vreo reţea, nici decodate ulterior, nici root-ate.
Nu ţin neapărat să fac update, îmi place mai mult Kitkat decât Lollipop, însă deja o aplicaţie (OsmAnd) nu se mai poate actualiza deoarece Kitkat nu suportă Material Design.
M-am fript cu iPad-ul (iPad 4), când am fost nevoit să fac update de la iOS 6 la iOS 7 (şi apoi la 8). Cu iOS 6 tableta mergea perfect, de la iOS 7 încoace "agaţă" continuu. Mi-e teamă să nu se întâmple la fel şi cu Note 3.

#7569
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postfmstanciu, on 19 mai 2015 - 22:00, said:

Ce rom-uri stock sau custom mai folositi si de care sunteti multumiti? Am Arya dar as vrea sa-l schimb ca a inceput sa aiba probleme cu camera si galeria. Ce-mi recomandati (stock sau custom)?


pentru tine sau pentru altii?:)) pune note 4 port de dark lord, vers 2.2 si ultima. O sa il uiti  pe arya... Nu incerca romuri de s6.

#7570
lrobojescu

lrobojescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 12.03.2008
Buna ziua,

Astazi, al meu Note 3 / lollipop 5.0 / update prin OTA / achizitionat de la Emag - liber de orice retea / S-view cover original Samsung / sunt pe Orange / / /  l-am gasit mort . M-am sunat de pe alt telefon (unul fix), in casca telefonului de pe care sunam , mobilul suna , dar telefonul era mort, ecranul negru . M-as fi asteptat , fiind ecranul negru sa primesc mesaj de la Orange , cu Abonatul Orange nu poate fi contactat ...., dar suna ca si cand telefonul era logat in retea , dar ecranul cum spuneam era negru .
Am tinut apasat butonul de Power si s-a resetat, am intrat si I-am facut Wipe Cache Partition , l-am resetat si acum e OK .  Sa ii fac Factory Reset ? A mai patit cineva asta ? Solutii ceva ? E nasol , daca ma suna cineva si telefonul e negru si nu reactioneaza de niciun fel , si eu nu stiu de el , e nasol , ce fac , stau stresat sa verific mereu daca mai traieste sau nu ?
Multumesc mult pentru sfaturi , daca aveti informatii sau ati mai citit de asa ceva poate puteti sa imi spuneti si mie .
O seara placuta tuturor.

#7571
skorpio65

skorpio65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.02.2014
Eu am primit update saptamana trecuta,l-am instalat prin Kies,merge destul de bine,numai alaltaieri am patit asa ca dupa ce am luat telefonul de la ureche dupa un apel destul de lung,nu s-a mai luminat ecranul bine,afara nu am vazut nimic,iar inauntru abia am vazut ceva pe ecran. Am scos modul auto de la  iluminatul ecranului si atunci telefonul a revenit pana l-am pus iar pe automat. Trebuia sa schimb de vreo trei ori intre auto si manual pana cand a revenit telefonul la functionare normala,acum am pe modul automat si se vede  bine. Bateria la voi cat tine cu lolipop? Ca la mine abia tine o zi si inainte ma tinea doua zile

#7572
skorpio65

skorpio65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.02.2014

View PostMobuntu, on 15 mai 2015 - 15:17, said:

Am un Note 3, SM-N9005, 4.2.2, N9005XXUGNG1, de la Orange dar deblocat.

Knox Warranty 0x0

As vrea sa-i bag 5.0 dar m-am plictisit sa astept sa scoata si versiunea de Orange.

Merge sa bag http://www.sammobile...05OXXGBOB4_ROM/ ?
Model SM-N9005
Model name GALAXY Note 3 LTE
Country Romania
Version Android 5.0
Changelist 3643614
Build date Wed, 25 Feb 2015 12:57:23 +0000
Product code ROM
PDA N9005XXUGBOB6
CSC N9005OXXGBOB4

Sau exista riscuri sa nu mearga cum trebuie si mai bine astept update prin Kies? Daca nu folosec Kies, atunci stric Know Warranty-ul, corect?
Si eu am Note 3 de la orange si am primit update la 5.0 saptamana trecuta

#7573
fmstanciu

fmstanciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 13.06.2008

View Postplete, on 24 mai 2015 - 15:21, said:



pentru tine sau pentru altii?Posted Image) pune note 4 port de dark lord, vers 2.2 si ultima. O sa il uiti  pe arya... Nu incerca romuri de s6.
il folosesc deja de 2 zile si nu sunt multumit de el, e pt prima data cand mi se blocheaza telefonul (in principal cand intru pe facebook sau pe net) si are mai multe bug-uri (nu pot seta smart look screen). nici mail-ul nu merge cum trebuie... in concluzie ce alte sfaturi mai aveti?

#7574
merlin26

merlin26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.01.2005

View Postfmstanciu, on 26 mai 2015 - 21:21, said:

il folosesc deja de 2 zile si nu sunt multumit de el, e pt prima data cand mi se blocheaza telefonul (in principal cand intru pe facebook sau pe net) si are mai multe bug-uri (nu pot seta smart look screen). nici mail-ul nu merge cum trebuie... in concluzie ce alte sfaturi mai aveti?

Inapoi la KK ;) Singura solutie sa ai un tel de care sa fii multumit. Probabil la anul p vremea asta am putea avea un Lolli decent...Pana atunci insa...

#7575
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
Si eu cred ca o sa ma intorc la 4.4.2, care mergea super. Acum de cand am 5.0 de 2 luni am avut 3 restarturi asa din senin, si softul fiind instalat corect cu reset inainte si dupa. Multe functii au disparut... mai este de lucrat la Lolipop.

#7576
skorpio65

skorpio65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.02.2014
dar cum se poate intoarce la 4.4.2?

#7577
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
http://androidsigma....ipop-to-kitkat/
ai aici pasii de de downgrade la kitkat

Dar iti recomand si sa incerci varianta asta http://www.sammobile...05XEOGBOA4_XEO/
Inclusiv eu o am, nu mi s-a blocat telefonul ever, nu se restarteaza. Si am uptime de vreo 80 de zile...

#7578
cosmyndemeter

cosmyndemeter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 05.12.2008
Salutare. Si eu am 5.0 pe tel, varianta asta
Se misca f bine si fara niciun bug pana acum.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate