Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#7381
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008
Daca ai knox 0x01 se mai poate folosi modulul de knox?

#7382
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Daca nu ma insel , conform legislatiei europene , daca telefonul are defect hardware care nu a survenit in urma rootarii acesta se poate repara pe garantie.Ei trebuie sa dovedeasca ca defectul survenit este de la rootare pentru a putea refuza reparatia lui.Cunosc cel putin un caz cu un Htc cu display defect care a fost scos din garantie pentru ca era rootat si dupa ceva interventii la htc a fost reparat pana la urma pe garantie.

Edited by TheOne06, 18 April 2015 - 15:55.


#7383
fmstanciu

fmstanciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 13.06.2008
Stiti cumva unde pot gasi o husa sview in care sa bag ,,tot” telefonul, NU din aceea care trebuie sa scot capacul de la baterie? (sper ca m-am facut inteles :) )

#7384
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
care-i ultima versiune de soft pe care a primit-o note 3?

#7385
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Depinde. Eu am 5.0 de doua luni, alții nu au încă update la lollipop

#7386
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
hei :P
Paote cineva sa faca un backup la fisierul .pit pe lollipop ? n-am avut ce face...  lipsa de ocupatie.

#7387
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Fac eu dacă vrei. Numai sa îmi zici cum :)

#7388
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
http://forum.xda-dev...292&postcount=2
te rog mult..
cred ca merge si daca intri aici /dev/block/mmcblk0 si-l iei de acolo.

Edited by maxander, 19 April 2015 - 19:24.


#7389
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Poate cineva cu lollipop sa-mi dea fisierul .pit ? efectiv telefonul e o leguma ... nu mai pot sa instalez nimic pe el... si pe net gasesc doar tampenii... de pa kk sau jb... si nu ma ajuta cu nimic.

#7390
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Ajutati-l pe maxander care aveți telefonul rootat,  e chestie de câteva minute

#7391
bigboi

bigboi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 31.12.2006
Este de la leak-ul de lollipop din Decembrie.

Attached Files



#7392
c_codrut

c_codrut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 30.07.2007
Am avut si eu problema asta pe Lollipop Note 3, am rezolvat cu wipe data/factory reset.
Intre timp am renuntat la Lollipop din cauza multiplelor buguri, multe din ele enumerate si in posturile anterioare, cea mai suparatoare era problema cu senzorul de proximitate in timpul convorbirilor, am crezut e problema hardware la inceput dar pe KitKat functioneaza fara probleme deci......mie nu imi mai trebuie 5.0, cat mai tin telefonul pana in toamna merge foarte bine ultimul KitKat de tarile nordice ce am acum pe el.

View PostCorneliuB, on 15 aprilie 2015 - 19:38, said:

Am un Note 3 si un S4.Ambele pe Orange.Pe S4 a venit LLP 5.0.1 dar nu si pe Note 3 ????????
Totusi Note3 a fost rootat o perioada dar am instalat cu Odin KK 4.4.2 stock.Nu a aparut LLP  pe Note 3 ?
Referitor la LLP,pe S4,am observat ca ,pe iconita telefon nu imi mai apare nr.de apeluri pierdute.E un bug sau nu? Mentionez ca nu i-am facut nici un reset,nimic !Sa fie din cauza asta?


#7393
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postab06deg, on 18 aprilie 2015 - 18:34, said:

Depinde. Eu am 5.0 de doua luni, alții nu au încă update la lollipop


exista pe kies acel update, chiar daca ota  nu a  venit! dar  banuiesc ca  majoritatea utilizatorilor nu  foloseste kies:))

View Postc_codrut, on 20 aprilie 2015 - 11:59, said:

Am avut si eu problema asta pe Lollipop Note 3, am rezolvat cu wipe data/factory reset.
Intre timp am renuntat la Lollipop din cauza multiplelor buguri, multe din ele enumerate si in posturile anterioare, cea mai suparatoare era problema cu senzorul de proximitate in timpul convorbirilor, am crezut e problema hardware la inceput dar pe KitKat functioneaza fara probleme deci......mie nu imi mai trebuie 5.0, cat mai tin telefonul pana in toamna merge foarte bine ultimul KitKat de tarile nordice ce am acum pe el.


asa am zis si eu ca nu imi trebuie lolipop, dar dupa ce am pus custom rom(deoarece 5.0 original mi se parea ca se misca in reluare fata de kitkat) nu as mai reveni la kit kat niciodata.:)) este un  upgrade  fata de kitkat ,dar ma refer la custom nu original!!! chiar niciun bug, poate doar unul:)) , mi se pare ca smart stay nu prea functioneaza,sau mi se pare doar. Asta nu inseamna ca te sfatuiesc sa rootezi telefonul, dar eu  orice android am avut a fost rootat, imi place sa fiu eu administratorul lui , nu  google sau samsung.

Edited by plete, 20 April 2015 - 12:54.


#7394
manacata

manacata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 06.04.2010
Stiti cumva care este cel mai BUN,STABIL ,FARA BUG-uri firmware ,de pe samMobile (luxemburg ,bulgaria ,grecia,polonia ,ramania ,se europa ,etc.)

#7395
c_codrut

c_codrut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 30.07.2007
Din pacate nu mai am timpul de altadata ca sa fac experiente cu romuri custom. Iar fara root stau din cauza unei aplicatii de banking care cere rom stock.

#7396
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
not bad

Attached Files



#7397
manacata

manacata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 06.04.2010
m-am referit la firmware stock nu custom

#7398
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 12.04.2006

View Postmanacata, on 20 aprilie 2015 - 13:15, said:

Stiti cumva care este cel mai BUN,STABIL ,FARA BUG-uri firmware ,de pe samMobile (luxemburg ,bulgaria ,grecia,polonia ,ramania ,se europa ,etc.)

Eu as zice ca LLP de Polonia. Sa nu pui Romania ca are bug-uri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate