Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#5887
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Crezi ca 5 mm fac diferenta? Zic si eu...

#5888
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

View PostV_i_c_t_o_r, on 16 decembrie 2014 - 21:17, said:

Merge perfect cu un card de 64GB. Eu utilizez microSDHC clasa 10 HAMA. Daca vrei un astfel de card da-mi un PM.
eu am 2 SanDisk-uri Ultra (microSDHC) de cate 64GB, merg amandoua impecabil.

#5889
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postcris_ct, on 17 decembrie 2014 - 10:40, said:

Husa de aici o am eu, spatele este din plastic semitransparent iar cantul este din silicon negru. Sta foarte bine pe tel si arata bine, material si design de calitate. Ce-i drept, i-l ingroasa un pic, dar e o protectie necesara pentru dimensiunile si greutatea lui.
I-am pus si sticla asta , se comporta foarte bine.

Am luat telu` de 2 saptamani, nou, imi place mult, dar nu ma pot acomoda cu dimensiunile, la utilizarea cu o mana.
In casa si la birou ii scot husa, dar in rest nu ma risc fara ea. E stresant, cum zicea si  lelu68vio pe aria lui note4, mai ales in masina, la volan. De asta sant in dubiu, sa-l schimb cu lg g3, se manevreaza usor cu o mana, datorita laturilor inguste. Grea alegere, aparatul este foarte bun.


eu  nu as lua lg. Cauta si tu si vezi ce probleme au cei cu g3, si cu lg in general.... ramai pe samsung :)

#5890
cris_ct

cris_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 13.01.2011

View Postab06deg, on 17 decembrie 2014 - 13:11, said:

Crezi ca 5 mm fac diferenta? Zic si eu...
Asa am zis si eu prima data comparand doar cifrele, insa dupa ce am pus mana pe g3, am vazut diferenta. Castigul la manevrabilitate al g3-ului vine si de la carcasa spate, convexa, cu laturile mai inguste, gen htc.
Mai am timp 10 zile, daca nu ma impac cu dimensiunile, retur. In rest, e perfect ...

#5891
ursu1988

ursu1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 21.12.2012
Folosește căreia s-view cover original?

#5892
horizon80

horizon80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.11.2013
Da eu folosesc, și mai sunt colegi aici care folosesc

#5893
ursu1988

ursu1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 21.12.2012
Aveti probleme cu partea care vine peste ecran? Revine la loc după o utilizare mai mare a telefonului?

Edited by ursu1988, 18 December 2014 - 11:08.


#5894
horizon80

horizon80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.11.2013
Revine mai ales ca nu ai DC sa o deschizi mereu sau sa o dai peste cap caz în care nu revine un timp peste ecran dar își revine

#5895
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
http://au.ibtimes.co...ild-samsung.htm

#5896
ionuturse

ionuturse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 13.08.2011
Vă salut! De două zile am o problema foarte deranjanta cu al meu note 3 și anume când il pun la încărcat refuza să se încarce din prima încercare și-mi apare mesajul"andocarea este activă".În rest, el funcționează excelent, dacă reușesc sa-i bag curent.Stiti careva care ar fi problema,înainte sa ajung la un service cu el?

#5897
cracky

cracky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.07.2007
Salut,

Verifica mufa de incarcare de la telefon, posibil sa fie murdara sau plina cu puf :)

#5898
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Am si eu o problema cu youtube pe al meu note 3. Nu vrea sub nici o forma sa faca tilt, dau telefonul intr-o parte si nu se face fullscreen. A aparut problema dupa ce si-a facut aplicatia update, dar in aceeasi perioada am umblat si prin setari.

Stie cineva cum rezolv?

#5899
horizon80

horizon80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.11.2013

View Postionuturse, on 22 decembrie 2014 - 06:28, said:

Vă salut! De două zile am o problema foarte deranjanta cu al meu note 3 și anume când il pun la încărcat refuza să se încarce din prima încercare și-mi apare mesajul"andocarea este activă".În rest, el funcționează excelent, dacă reușesc sa-i bag curent.Stiti careva care ar fi problema,înainte sa ajung la un service cu el?
E de la mufa încearcă sa bagi o șurubelnițe mica și sa ridici  ușor în sus limba din interiorul mufei dar fii delicat.

#5900
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Si in sfarsit ne bucuram si de mult asteptatul Lollipop. Update-ul a fost preluat de pe un site din China si este pentru versiunea europeana N9005 de 32GB. Nu am folosit fisier .pit pentru repartitionare si nu imi dau seama daca s-a realizat update de bootloader (cel mai probabil ca da) dar am pierdut tot continutul memoriei interne si toate datele. Inca nu stiu daca este versiunea Beta a firmware-ului, prezentata si de SamMobile, disponibila si pentru N900 cu Exynos dar se misca excelent pana acum. Postez mai jos cateva imagini cu noua versiune Posted Image.
P.S. In imagini am vrut sa sugerez faptul ca toate aplicatiile au fost updatate la standardele impuse de Lollipop prin Material Design.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   65.46K   47 downloads
  • Attached File  2.jpg   54.94K   50 downloads
  • Attached File  3.jpg   62.97K   45 downloads
  • Attached File  4.jpg   61.2K   49 downloads
  • Attached File  5.jpg   75.65K   45 downloads
  • Attached File  6.jpg   33.19K   44 downloads
  • Attached File  7.jpg   42.68K   41 downloads
  • Attached File  8.jpg   30.47K   41 downloads
  • Attached File  9.jpg   27.09K   42 downloads
  • Attached File  10.jpg   38.1K   44 downloads
  • Attached File  11.jpg   21.25K   36 downloads
  • Attached File  12.png   131.97K   40 downloads
  • Attached File  13.jpg   16.93K   37 downloads


#5901
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

View Postionutzm05, on 23 decembrie 2014 - 23:25, said:

Si in sfarsit ne bucuram si de mult asteptatul Lollipop. Update-ul a fost preluat de pe un site din China si este pentru versiunea europeana N9005 de 32GB. Nu am folosit fisier .pit pentru repartitionare si nu imi dau seama daca s-a realizat update de bootloader (cel mai probabil ca da) dar am pierdut tot continutul memoriei interne si toate datele. Inca nu stiu daca este versiunea Beta a firmware-ului, prezentata si de SamMobile, disponibila si pentru N900 cu Exynos dar se misca excelent pana acum. Postez mai jos cateva imagini cu noua versiune Posted Image.
P.S. In imagini am vrut sa sugerez faptul ca toate aplicatiile au fost updatate la standardele impuse de Lollipop prin Material Design.
Da link pt update
Sucre rog spune-mi daca ai probleme cu el pe lolipop

Edited by klausknew, 23 December 2014 - 23:33.


#5902
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
https://mega.co.nz/#...nMC9XL3C17z8Crk - nu sunt responsabil pentru orice probleme intampinate in urma utilizarii acestui firmware. ATENTIE! Update-ul se face cu Odin care trebuie sa arate ca in imaginea atasata mai jos inainte de apasarea butonului "Start". NU UTILIZATI FISIERUL .pit DIN FIRMWARE SI NU BIFATI RE-PARTITION!

Later edit: Exista posibilitatea sa nu mai puteti face downgrade la 4.4.2 daca bootloader-ul nou nu este compatibil cu acea versiune. Instalati firmware-ul pe propria raspundere!

Attached Files

  • Attached File  Odin.png   76.86K   51 downloads

Edited by ionutzm05, 23 December 2014 - 23:38.


#5903
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

View Postionutzm05, on 23 decembrie 2014 - 23:35, said:

https://mega.co.nz/#...nMC9XL3C17z8Crk - nu sunt responsabil pentru orice probleme intampinate in urma utilizarii acestui firmware. ATENTIE! Update-ul se face cu Odin care trebuie sa arate ca in imaginea atasata mai jos inainte de apasarea butonului "Start". NU UTILIZATI FISIERUL .pit DIN FIRMWARE SI NU BIFATI RE-PARTITION!

Later edit: Exista posibilitatea sa nu mai puteti face downgrade la 4.4.2 daca bootloader-ul nou nu este compatibil cu acea versiune. Instalati firmware-ul pe propria raspundere!
Îți face figuri?

#5904
razvantudurache

razvantudurache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 23.06.2014

View Postionutzm05, on 23 decembrie 2014 - 23:35, said:

https://mega.co.nz/#...nMC9XL3C17z8Crk - nu sunt responsabil pentru orice probleme intampinate in urma utilizarii acestui firmware. ATENTIE! Update-ul se face cu Odin care trebuie sa arate ca in imaginea atasata mai jos inainte de apasarea butonului "Start". NU UTILIZATI FISIERUL .pit DIN FIRMWARE SI NU BIFATI RE-PARTITION!

Later edit: Exista posibilitatea sa nu mai puteti face downgrade la 4.4.2 daca bootloader-ul nou nu este compatibil cu acea versiune. Instalati firmware-ul pe propria raspundere!
Mie nu imi merge linkul pt download.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate