Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#5473
Filoteu

Filoteu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 06.02.2007
O aplicatie buna de la samsung, SideSync 3.0 -  https://play.google....roid.sidesync30
Conectati telefonul prin usb la laptop si vedeti ecranul pe laptop. Nu suporta multi touch, cel putin pe laptopul meu, dar un fifa 2015 merge jucat.
Acu, nu va mai zic cat sunt de bucuros ca pot utiliza igo primo pe laptopul meu. O sa am cel mai mare gps !  Poate gasiti si voi intrebuintari mai normale, ca eu sunt in afara normalitatii...

Edited by Filoteu, 20 October 2014 - 23:44.


#5474
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

View Postandrepvp96, on 20 octombrie 2014 - 20:29, said:


Alin62 am spus sa nu te mai obosesti cu comentarii inutile. daca vrei sa zici ceva folositor bine, daca nu abtine-te ca pana acum nu spus nimic care sa ajute.
Inutil este acea replica nu comentariul meu. Replicile sunt pentru cei care doar vor sa se dea mari prin mall ca au nu stiu ce telefon cand de fapt ei au doar o carcasa care nici aia nu este 100% la fel.

Daca nu ai buget mare iti iei un lumia 520 sau moto e sau xiaomi 1s, nu replici.

#5475
verszipo

verszipo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 06.09.2007
@andrepvp96 daca nu vrei sa iei in seama sfaturile noastre atunci ia linistit replica aia de N3, dar dupa aceea sa nu vii sa te plangi ca nu gasesti ROM, ca nu merg functiile de baza sau mai stiu eu ce.

Este o zicala pe care ar trebui sa o iei foarte serios : "sunt prea sarac ca sa iau lucruri ieftine". Mai bine cum ziceau colegii ia un telefon "mai putin destept" dar care sa stii ca te tine decat o cutie de plastic cu o sigla fake care nu stii cand (dar destul de repede) te va lasa cu ochii in soare.

Apropo de ieftin si tine cat ai platit, am cumparat de pe net un "ecran de protectie" pentru note 3 si am reusit sa-l crap la montare, deci iti dai seama cat de tare ar fi protejat telefonul la o eventuala cazatura.
Dar luand in calcul ca a fost sub 20 ron nici nu ma mir ;)

#5476
andrepvp96

andrepvp96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.07.2014
Unlock Phones:
Yes
Display Color:
Color
Thickness:
Ultra Slim(<9mm)
Design:
Bar
CPU:
Quad Core
Cellular:
GSM/WCDMA
Display Resolution:
1280x720
Touch Screen Type:
Capacitive Screen
Screen LCD Type:
IPS
Display Size:
5.7
SIM Card Quantity:
Single SIM Card
Release Date:
2013
RAM:
1G
is_customized:
Yes
Band Mode:
1SIM/Multi-Bands
CPU Manufacturer:
MTK
Camera:
13.1MP
Talk Time:
4hours
ROM:
8G
Operation System:
Android
Feature:
GPS Navigation,Email,FM Radio,MP3 Playback,Touchscreen,Bluetooth,Wi-Fi,Memory Card Slots,Video Player,Gravity Response,Front Camera,Message,HD Video Player,GPRS
Battery Type:
Detachable
Item Condition:
New
Camera Type:
Front & Back Camera
Battery Capacity(mAh):
3200mAh
Language:
English,Russian,German,French,Spanish,Polish,Portuguese,Italian,Turkish,Norwegian,Other
Size:
151.2x8.3x79.2mm
Brand Name:
craft bro
LOGO:
Can be customized
Processor(CPU):
MTK6589
Model Number::
N9006 3 2014Style
Sensors:
Acceleration sensor, Light sensor, proximity Sensor
OS:
Android 4.4.2
Eyes control:
yes
Gesture Control:
yes
Air command:
yes
Aruncati o privire la specificatii si spuneti-mi va rog ca nu ati plati 130$ pe un telefon cu aceste specificatii, fie el si o "replica". De asta cer opinii, nu pentru ca vreau eu "sa ma dau mare la mall" cum a zis odata un mare filozof.

#5477
laurmihai

laurmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 02.01.2013
andrei eu zic sa l cumperi , du te baiete si da banii pe el ca telefonul e capabil dupa cum am vazut, nu asculta de invidiosii care misuna pe aici.
Succes cu el , bafta.

Ce puii mei am ajuns sa i fac bine omului cu forta, esti chitit rau de tot pe o panarama de telefon vad.. pune mana pe el atunci  :))


#5478
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Numai că va merge prost. Știu că este greu de înțeles ce înseamnă hardware ieftin și prost. Pe hârtie poate să rupă tot. Nu există chinezărie cu pretenții care să folosească hardware din ăsta pentru simplul motiv că nu merge.

Apropo de geam, altă nebunie. Eu am dat 160 pe el, tratat și culmea este că rezistă mai bine decât gorilla spanac, și la amprente și la zgârieturi.

#5479
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

View Postandrepvp96, on 21 octombrie 2014 - 19:15, said:

Aruncati o privire la specificatii si spuneti-mi va rog ca nu ati plati 130$ pe un telefon cu aceste specificatii, fie el si o "replica". De asta cer opinii, nu pentru ca vreau eu "sa ma dau mare la mall" cum a zis odata un mare filozof.
nu as plati nici 50 RON pe el, pentru ca sunt convins ca mai devreme sau mai tarziu se va dovedi o teapa.

asta cu specificatiile pe hartie este un mare LOL.

dar cine suntem noi sa te oprim? Posted Image

#5480
adilau_n

adilau_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 30.12.2009


dar cine suntem noi sa te oprim?

Bine zis...

#5481
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Sa revenim ontopic. Aveti vreo idee cum sa fac sa imi spuna numele apelantului in cască?  Am incercat multe metode dar nici una nu mia placut

#5482
razvantudurache

razvantudurache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 23.06.2014
Stock rom,root,xposed.etc.

Attached Files



#5483
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 10.07.2014

View Postflotouran95, on 21 octombrie 2014 - 20:29, said:

Sa revenim ontopic. Aveti vreo idee cum sa fac sa imi spuna numele apelantului in cască?  Am incercat multe metode dar nici una nu mia placut

S Voice cu mod sofer(hands free mod).Daca nu~ti place in engleza,instalezi Ivona text to speech in romana.

#5484
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Da se poate seta numai cand e activat bluethoot sa vorbească?

#5485
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 10.07.2014

View Postflotouran95, on 21 octombrie 2014 - 20:55, said:

Da se poate seta numai cand e activat bluethoot sa vorbească?

Nu.Se activeaza modul sofer si cand te suna cineva,telefonul iti spune persoana si tu dai ok convorbirii vocal.Merge la fel si cu casti si cu bluetooth dar atunci iti conectezi hands free-ul.

Edited by lawrence74, 21 October 2014 - 21:02.


#5486
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
post eronat.

Edited by glumetu, 22 October 2014 - 06:49.


#5487
balekutu

balekutu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.04.2014
Încearcă eCID (enhanced caller ID)

#5488
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Eu am o problema cu el... uneori se inchide ecranul... alte ori nu :(... si nu stiu din ce cauza... nu am nici un program dubios instalat.

#5489
gicuta77

gicuta77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 24.11.2007
Aceeasi problema o am si eu . La mine cred ca e din cauza aplicatiei Stirile Protv. O ai instalata si tu?

#5490
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
nu... asta e ciudat...
inainte credeam ca e din cauza ca e la incarcat si e activata optiunea aia in developer... dar nu e...
Pur si simplu nu se inchide... doar uneori ... nu stiu din ce cauza

Edited by maxander, 23 October 2014 - 16:29.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate