Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#1783
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Cum nu, ce faceți de câteva minute?
:D

#1784
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Pe s4 pixeli sunt altfel aranjati pe n3 e folosita o alta tehnologie dar si pe s4 ai purple smearing la brightness minim.

E foarte  greu sa explici in cuvinte.

#1785
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Prea mare atenția la detalii din astea. Îți distrag atenția de la lucruri mai importante. Toate tehnologiile au limitări. Evoluția însă este vizibilă. La toți, inclusiv Samsung.

#1786
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postmaxander, on 17 aprilie 2014 - 00:16, said:


E foarte  greu sa explici in cuvinte.
Pai fa si tu niste desene, schite,  ceva... :lol:

#1787
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
@Mur_ serios >_>

#1788
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
eu nu inteleg ce e greu de explicat. La mine partea de sus e gri, iar jos este negru.

http://i26.photobuck...enshot_08-1.png ceva de genul.

Ce nu inteleg de ce doar in setari... Sa fie un gri mai special pe care nu poate sa-l reproduca panel-ul??? Si de ce doar la telefonul meu daca e ceva normal??  

Mai cercetez...



http://forums.androi..._1070.jpg  Un exemplu mai corect...

Edited by Cap-shoot, 17 April 2014 - 00:34.


#1789
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Dal in masa ma nu te stresa.
Eu am dat 28 pe el am si spart unul... e un telefom apar altele.
Apare note 4

#1790
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Am eu o probleme de vedere sau acolo scrie 4Gb ram din care foloseac 2.7 ? WTF ?!
https://www.dropbox....17-02-01-05.png

Edited by maxander, 17 April 2014 - 01:03.


#1791
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
Si la mine apare la fel

#1792
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Oricum krait 400

https://www.dropbox....17-03-28-08.png

Deci e un cpu foarte puternic.
Ce naiba... ce o sa fie pe note 4...
CPU-ul asta bate rau de tot procesoare desktop.
Ce Doamne Dumnezeule mai urmeaza ?


Oricum foarte interesant eu nu mai imi inchid deloc procesele nu mai dau clean ram deloc si culmea tot la fel se consuma bateria si tot la fel de bine merge cu 17procese in background mai multe nu vrea si nu stiu dece.

Edited by maxander, 17 April 2014 - 02:36.


#1793
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Exista un bug la pop-upul video, uneori ramane blocat in stanga sus.
Si la 4.3 era asa si la 4.4 la fel.

Edited by maxander, 17 April 2014 - 03:18.


#1794
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Este diferență de arhitectură față de desktop. Dar nu asta contează. Deja și-au cam atins ceva limite. Pe partea de video trebuie lucrat mai mult, mai ales că anunță rezoluții tot mai mari.
Am început să folosesc nițel tastatura din 442 de la Samsung. Iar e un progres. Deja nu prea mai trebuie altceva. Învață repede, virgula mă omoară. Și ar fi un mare plus să pună ceva semne pe long press.
Samsung merge destul de repede în față. Chiar și de la S3 la S5 este un salt ce se simte în toate direcțiile.

#1795
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
S5 e bomba... puteau mai bine...
Cate s-uri au scos si cate proaste ? Toate daca e sa ne gandim asa, toate se blocheaza toate au lag.
Cate note-uri au scos doar 3, toate bat s-uri din vremea lor.

#1796
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Aia tind să cred ca a fost strategie.

#1797
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Da probabil ca strategie dar dece ?
Totusi nu decadeau asa de rau in fata aifonistilor... chiar daca folosesc un material de rahat.
Le-am aratat catorva pitipoance cu i5s note3-ul si au facut o fata la cum se misca... cica primul samsung care nu se blocheaza.

#1798
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postc6t9, on 17 aprilie 2014 - 06:21, said:

Este diferență de arhitectură față de desktop. Dar nu asta contează. Deja și-au cam atins ceva limite. Pe partea de video trebuie lucrat mai mult, mai ales că anunță rezoluții tot mai mari.
Am început să folosesc nițel tastatura din 442 de la Samsung. Iar e un progres. Deja nu prea mai trebuie altceva. Învață repede, virgula mă omoară. Și ar fi un mare plus să pună ceva semne pe long press.
Samsung merge destul de repede în față. Chiar și de la S3 la S5 este un salt ce se simte în toate direcțiile.
Corect cu arhitectura... Dar tastatura de la Samsung zici ca-i buna? Eu folosesc Swype, am cumparat-o de ceva timp si o folosesc mereu, mi se pare foarte buna.
Dar inainte imi era necesara, ca anterioarele telefoane aveau tastaturi praf la capitolul asta (Swype).

View PostCap-shoot, on 17 aprilie 2014 - 00:30, said:

eu nu inteleg ce e greu de explicat. La mine partea de sus e gri, iar jos este negru.
Si eu am observat asta insa nu e problema panoului, din moment ce nu in fiecare meniu e la fel.
In unele meniuri pe fundal negru, se vede acel gri, in altele nu - Probabil din cauza aplicatiilor, developerilor care nu stiu ce-i ala negru.
Daca trag bara de notificari, mi se pare ca-i totul NEGRU, asadar nu se vede acea nuanta gri.
Incearca in diferite aplicatii, meniuri, bara de notificari (goala, ca sa fie mai relevant).

#1799
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Parerea mea e ca e din cauza touchwizului si probabil energia din pixeli nu e in mod egal transmisa ( banuiesc ) si daca la tine sunt pixeli aprinsi o parte mica, panoul nu gestioneaza energia si inloc sa o pastreze doar unde sunt pixeli aprinsi o imprastie.
E buna explicatia ?

Edited by maxander, 17 April 2014 - 06:58.


#1800
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

View PostStefan_CM, on 17 aprilie 2014 - 06:50, said:

Corect cu arhitectura... Dar tastatura de la Samsung zici ca-i buna? Eu folosesc Swype, am cumparat-o de ceva timp si o folosesc mereu, mi se pare foarte buna.
Dar inainte imi era necesara, ca anterioarele telefoane aveau tastaturi praf la capitolul asta (Swype).
eu folosesc Swiftkey, care are avantajul ca e predictiva, in schimb nu stie de cratime, e enervant. Swype n-avea treaba la capitolul asta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate