Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Recomandare Mp3 player ...

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Nighty

Nighty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 04.09.2005
Hello people .. Dupa ce m-am lamurit ca un telefon nu poate fi folosit in loc de mp3-player .. m-am hotarat sa-mi fac cadou de Craciun un mp3-player adevarat . Cerintele ar fi cam urmatoarele : sa nu fie prea mare .. si cea mai importanta .. sa se auda bine (prin bine inteleg tare si clar ) . Nu ma intereseaza alte caracterostici cum ar fi .. ecran color , jocuri sau alte chestii de astea pe care le consider inutile . In primul rand vreau sa se auda cat mai bine .. Asa ca va rog .. say something  :) Sa zicem ca bugetul ar fi de maxim 300 de euro .. daca se poate mai ieftin .. cu atat mai bine  :D

#2
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Ipod nano ...sau ce varianta iti permiti ...incepand de la alea mici, shuffle pana la unul serios, toate mi s-au parut f bune d.p.d.v al calitatii sunetului.

#3
Nighty

Nighty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 04.09.2005
Sincer sa fiu si eu m-am uitat la gama Apple .. dar am auzit ca varianta pentru Europa are o restrictie de volum sau asa ceva ..  stie cineva ceva despre limitarea volumului ? Se poate "ocoli" cumva ? ..

#4
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
da , se poate ...
anyway eu iti recomand tot iPod si pe urma o investitie in niste casti adevarate ....

ipod-ul de 30gb e pe la 300eu +TVA la noi
dar mai e si nano de 4 gb daca-ti ajunge

#5
GOvidiu

GOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2005
Are cineva asa ceva http://www.comenzi.r...7482d9146998b9a  si poate sa-mi spuna si mie daca se merita.Calitatea sunetului este buna ? S-au care ar fi mai bun dintre un Iriver T10 si un Samsung YP5-ZT. La aceeasi bani am mai gasit si http://www.jvc.com/P...nteractive.html

Edited by GOvidiu, 12 December 2005 - 16:07.


#6
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
ala JVC arata fff bine

totusi eu tot nano de 2 gb mi-as lua

pana la urma ia-ti ce vrei numai iRiver sa nu fie

Edited by Danutz, 12 December 2005 - 18:05.


#7
GOvidiu

GOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2005

View PostDanutz, on Dec 12 2005, 18:04, said:

ala JVC arata fff bine

totusi eu tot nano de 2 gb mi-as lua

pana la urma ia-ti ce vrei numai iRiver sa nu fie


Sti ceva despre Iriver ce nu stiu eu ?
Dupa cum scrie pe site la producator mi se par destul de bune. Au firmware upgradabil si suporta mai mute formate de fisiere, printre care si Ogg.
Oricum nu sunt asa hotarit pe Iriver . As opta intre un samsung sau JVC.
Creativul am citit ca nu este atat de bun pe partea de radio.

#8
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
din p meu de vedere radioul nu ar trebuiii sa te influenteze prea mult...
chiar asculti radioul ?
ai auzit de podcast-uri?

eu m-as duce la fiecare dealer sa vad cum se aude pe o pereche de casti adevarate nu pe doapele alea cu care vin playerele

anyway sunt probleme cu iriverele alea
am auzit ca nu ar fi cele mai bune
da si tu pe google search "iriver problems"
am inteles ca si alea cretive se mai blocheaza si trb sa-i scoti bateria(nu stiu exact la ce model..)

#9
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
apropo ma uitam pe siteul iriver
mama ce misto e u10 ....

#10
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
:D ie de fitze sau conteaza cum se aude ?

Desi urasc monopolurile, trebuie sa recunosc ca doar un ipod m-a multumit din punct de vedere audio :D

#11
abe

abe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 04.09.2004
Eu recomand un iPod, nu va luati mp3 playere, am avut vreo 5, toate mi s-au stricat, poate sa fie si ghinion dar ceva ma face sa cred ca nu sunt fiabile. Am acum un Creative, cand mi se strica imi iau iPod  :w00t:

Tocmai citeam o revista de specialitate si am dat peste asta:

Apple iPod nano

Capacitate: 2 GB
Autonomie: maxim 14h (4h slideshow cu muzica)
Timp incarcare: 3h
Ecran: LCD 1,5"
Suport audio: AAC, Mp3, AIFF, WAV
Suport video: JPEG, BMP, GIF,TIFF, PSD si PNG

skyp free playback, acumulator Li-I integrat, conectare usb 2.0, casti incluse, greutate 42.5 grame

Pret: 852 RON

PS: ca design arata foarte misto

Edited by abe, 12 December 2005 - 23:38.


#12
Nighty

Nighty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 04.09.2005
Am facut alegerea .. Pana la urma mi-am luat un Iriver h10 de 5GB.In primul rand,nu are puterea specificata pe site;volumul e limitat.. si e limitat la toate playerele din UE.Oricum , am inlocuit castile cu care venea cu o pereche de Sennheiser PMX60 si e aproape imposibil sa ascult la 40,cat e maxim.Din cate am citit pe net, sunetul de la Iriver e peste cel de la Ipod..bateria tine cam 11 ore.. si nu am intalnit absolut nici o probelma pana acum..daca are cineva vreo intrebare .. sunt dispus sa raspund :)

#13
maelstrom_

maelstrom_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2007
e o alegere f buna. si cine zicea mai sus ca iriver are probleme, nu contest , insa probleme are si ipod, ai sa obtii la fel de multe rezultate si daca dai search pe google la ipod problems. daca mergi pe raport pret/calitate iriver e mai bun ca ipod. si acumulatorul tine mult mai mult.

apropo, cat ai dat pe iriver ?
eu vreau sa imi iau unul de 6gb, cu acumulator care tine in jur de 20 de ore la 450RON.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate