Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Driver-ul touchpad-ului se resetează

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012
Așa cum spune și titlul topicului am o problemă cu driver-ul touchpad-ului din laptop. Este vorba despre un Synaptic Touchpad v7.4.
Simptom: Instalez cel mai nou driver(16.3 cu SGS 13.3 parcă), pad-ul funcționează perfect, inclusiv gesturile pentru W8(adică swipe-urile stânga, sus dreapta, scroll cu 2 degete, zoom...etc.).După o zi sau două mă pomenesc că se resetează pad-ul la driverul de la microsoft din 31 Iunie 2010, adică versiunea 15.2.
Este destul de enervant, pentru că nu are niciun gest inclus, nici măcar scrolling-ul. Manevra se repetă de fiecare dată când instalez 16.3. Prima oară am crezut că ar fi de la Win..dar am încercat cu 7-le și face la fel...deci exclus. Apoi am căutat prin setări, vreo opțiune de a dezactiva auto-update,fără succes însă. Ce aș putea să-i fac în acest caz?...fiindcă mă cam bate...Posted Image

Edited by Ally97, 30 August 2013 - 13:13.


#2
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Parca Kortana spunea in topicul de la 8.1 ca trebuiesc dezactivate update.urile , ti le da inapoi ...

#3
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012

View Postjmek4you, on 30 august 2013 - 13:21, said:

Parca Kortana spunea in topicul de la 8.1 ca trebuiesc dezactivate update.urile , ti le da inapoi ...
Așa este...:P am uitat de update-urile win-ului. Le-am dezactivat și o să văd dacă mai face figuri...merci de ajutor.:)

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,534
  • Înscris: 15.06.2004
Simplu - setezi in wu sa nu faca update automat ci doar sa te notifice pe tine ca sunt update-uri, instalei driverul, apoi dai sa caute udpate-urile apoi cand iti afiseaza driverul respectiv, ii dai sa ascunda acel update. Dupa care setezi din nou pe automatic updates.
Mi-a mai facut si mie asa la driverele video nVidia - imi oferea pe cele vechi in loc. Desi si cele noi erau certificate de ei - se pare ca e un "lag" de comunicare la microsoft - cam dupa 1-2 luni dispare chestia singura.

#5
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012

View Posteiffel, on 30 august 2013 - 13:31, said:

Simplu - setezi in wu sa nu faca update automat ci doar sa te notifice pe tine ca sunt update-uri, instalei driverul, apoi dai sa caute udpate-urile apoi cand iti afiseaza driverul respectiv, ii dai sa ascunda acel update. Dupa care setezi din nou pe automatic updates.
Mi-a mai facut si mie asa la driverele video nVidia - imi oferea pe cele vechi in loc. Desi si cele noi erau certificate de ei - se pare ca e un "lag" de comunicare la microsoft - cam dupa 1-2 luni dispare chestia singura.

Așa e, probabil le instala automat, m-am uitat acum în update history și am văzut că le instala singur.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate