Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Allview A5 Duo

- - - - -
  • Please log in to reply
2958 replies to this topic

#2881
forallex

forallex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.12.2014

sergA    , intr-o viata de om se poate face o , `confuzie` , sau mai multe ...  oricum `PEACE`    :P)))


#2882
sergA

sergA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 14.03.2013
no problem.
absolutely no problem.

 forallex, on 28 ianuarie 2015 - 21:32, said:


sergA , intr-o viata de om se poate face o , `confuzie` , sau mai multe ...  oricum `PEACE` Posted Image)))

important e cine-i omu'

#2883
forallex

forallex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.12.2014
Who's the man ?!!!  Posted Image)))

Edited by forallex, 28 January 2015 - 22:16.


#2884
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

 forallex, on 28 ianuarie 2015 - 22:16, said:

Who's the man ?!!!  Posted Image)))

in orice caz nu tu :)

btw...windowsu meu recunoaste telefonul meu ca fiind HTC inca de cand avea softul de la allview, asa ca chill....gaura la macaroana n-ai dat-o tu primu

#2885
forallex

forallex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.12.2014
`VipeR85`   la intrebarea :  `Who's the man ?!!!`  ,era continuarea unei discutii intre mine si  `sergA`  .  Eu cu el aveam o discutie in privat [chat messenger] ,si am continuat-o aiurea aici pe `forum` . Scuze ,nu am vrut sa `irit` pe nimeni .

P.S. :
Închipuieşte-ţi ,stiam ca nu as fi singurul caruia `smart-ul` conectat la PC ar fi recunoscut sub alta firma . :P)))
no offence

#2886
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
Patraulea Trandafir si Dorel........PENTRU A RELUA DE LA zero. pasu 1. resoftat cu firewall ORIGINAL de walton p2 sau gionee p2 OBLIGATORIU ca sa optiiii UN SOFT CURAT de la mama lui...pasul 2 sa-i faci root.....și 3 să instalezi un recovery....scurt si la obiect.....cu toti pași făcuți nu am observat nici-o diferenta cum ai zis și încă am aceasta problema cu camera LA UNELE NU TOATE ROMURI.. și asta nu inseamna că tel meu sau a altor cativa ca are probleme hardware....chiar si al vostru... ce ma iritat și ma irita faptul ca tu cu manuta ta ai specificat că la-i resoftat cu walton f2 ai observat cati merge MAJORITATEA (dar nu toate)........AU NĂVĂLIT LUPIIIII si mi-au mâncat oiteleeee...... teoretic nu ajuta cu nimic daca tu formatezi sistem tel din recovery sau SP tool si dupa resoftezi cu softul original....pierzi tinp de pomană....

#2887
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014

 VipeR85, on 28 ianuarie 2015 - 23:14, said:



in orice caz nu tu :)

btw...windowsu meu recunoaste telefonul meu ca fiind HTC inca de cand avea softul de la allview, asa ca chill....gaura la macaroana n-ai dat-o tu primu

Trandafire..... asta nu inseamna că tel are o problema ca windowsu tau îl vede ca htc....si daca ma iau dupa tine și nu spui vorbe-n vânt cred că chiar are o problema telefonul tau si cred că toti daca vor ami dau dreptate...pai cum pana mea ai soft curat de allwiev si il vede ca htc.....cine pe cine abureste....fratica mai tae dreacu din ele

#2888
forallex

forallex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.12.2014

nic73nm  esti simpatic si chiar mi-a placut comentariile tale :P))) .  Ma repet ,  ``Poate nu am experienta ta ,si nici a altora ,`` dar eu doar te-am intrebat si vreau sa imi raspunzi :  Ai lasat vreodata telef.  `gol` fara nici un rom in el [adica formatat] ,si dupa l-ai conectat la PC ca sa iti faci prin `SP Flash Tool v3`  ,click pe  ``DOWNLOAD``  ,si nu cu  ``Firmware -->Upgrade``  ???






#2889
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
Nu.....dar bănuiesc că nici nu til vede windowsu telefonul....

#2890
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
Odata ce esti hotărât sa-l resoftezi.... CE ROST ARE....creste performantele propietatile la tel....Eu nu fac asfel de experiente

Si sati va răspund DE CE va vede telefoanele eronat ca ati avut tel respective conectate la pc vostru...of of mai mai....lucrurile sunt foarte simple voi le faceti complicate

Sa lămurim....
odata ce X sau Y vrea să și resofteze telefonul cu un soft original sau apropiat cum e căzu la a5 duo...AUTOMAT SE FORMATEAZA TOT..si revine la forma initiala..ce ai specificat matale nu are nici un rost

#2891
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
Pentru mine este captivant.iar pentru tine și alții devine amuzant..(POATE) si nu am timp si răbdare să explic cu amănuntul ce și cum se papa androidu sau altele.....vorba romanului meserie te halesc sau te haleste ea pe tine....LUCRURILE SUNT SIMPLE VOI LE FACETI FOARTE COMPLICATE

#2892
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
IN FOND....... LA VOI MRG TOATE ROMURILE ASTEA...ADICA MERGE TOT.... CAMERA MA INTERESA MAI MULT...hei care mai bantui pe aici la tine... voi merge camera foto.....LA mine nu merge la unele se restarteaza telefonul cand o deschid.....poate știe careva o solutie..



#2893
wazzup52

wazzup52

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.04.2014
nic73nm, si la mine telefonul face exact la fel, desi l-am formatat de vreo 10 ori pana acum cu originalu de la walton si de la gionee. Doar in anumite ROM-uri, la ce cunostie slabe am despre s.o Android presupun ca este de la drivere exact cum zicea-i ori tu ori alcineva anterior.

#2894
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
Pai asta zic si eu...dar vezi tu că alți sunt totol pe dinafara....si ași fac telefonul avion si au pretentia ca pc'ul lor sal vadă telefon.....asta zice ca a luat-o de-la zero... și el instalează tot personalizat fie rom sau recovery și vezi doamne merge sau merg toate nici el nu știe....ha ha...Patraulea Trandafir și Dorel ....Trebuie să ai un rom curat sa fi la zero....nu personalizat

#2895
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
PE MINE MA INTERESEAZA STRICT CUM SE POATE  REZOLVA PROBLEMA CU CAMERA...DAR CAND VINE DOREL SI SE "LAUDA" CA A FACUT CUM EL STIE SI NU MAI ARE ASFEL DE PROBLEMA DAR INCA O ARE POATE...NIMIC CONCRET...CUM REACTIONEZI????

#2896
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
Salut....
am un allview a5 duo cu o mica problema. de ce nu merge camera foto la unele romuri personaliizate...de si ...alti care au acelasi model sustin ca la ei merg toate rom'urile....daca stie careva cum se poate rezolva....

#2897
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014

 nic73nm, on 03 februarie 2015 - 13:15, said:

Salut....
am un allview a5 duo cu o mica problema. de ce nu merge camera foto la unele romuri personaliizate ( se restarteaza tel )...de si ...alti care au acelasi model sustin ca la ei merg toate rom'urile....daca stie careva cum se poate rezolva....


#2898
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
cei ce au facut acel ROM, nu ai si ei un forum, ceva?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate