Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Allview A5 Duo

- - - - -
  • Please log in to reply
2958 replies to this topic

#19
alecs12345

alecs12345

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.09.2013
Sal. În data de 07.09.2013 am făcut o comandă la Emag pentru telefonul P5 Mini, pentru suma de 499 RON; telefonul va ajunge în data de 09.07.2013. Din ce am văzut pe diferite forumuri am observat că unii posesorii de P5 Mini reclamă anumite probleme de soft(dispariția unor contacte, blocări ale telefonului, etc). Între timp am văzut pe site-ul Allview - telefonul A5 DUO, care ar trebui să înlocuiască P5 Mini. Prețul acestuia este de 550 RON, deci nu este o mare diferență. În aceste condiții credeți că este mai bine să anulez comanda pentru P5 Mini și să achiziționez un A5 DUO? Oare la A5 DUO nu mai apar acele probleme de soft? Ce telefon îmi recomandați să cumpăr?

#20
ade1314

ade1314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 09.01.2013

View Postalecs12345, on 07 septembrie 2013 - 22:52, said:

Sal. În data de 07.09.2013 am făcut o comandă la Emag pentru telefonul P5 Mini, pentru suma de 499 RON; telefonul va ajunge în data de 09.07.2013. Din ce am văzut pe diferite forumuri am observat că unii posesorii de P5 Mini reclamă anumite probleme de soft(dispariția unor contacte, blocări ale telefonului, etc). Între timp am văzut pe site-ul Allview - telefonul A5 DUO, care ar trebui să înlocuiască P5 Mini. Prețul acestuia este de 550 RON, deci nu este o mare diferență. În aceste condiții credeți că este mai bine să anulez comanda pentru P5 Mini și să achiziționez un A5 DUO? Oare la A5 DUO nu mai apar acele probleme de soft? Ce telefon îmi recomandați să cumpăr?
pai poti sa fi sigur ca ar trebui sa anulezi comanda.sunt diferente clare in favoarea lui a5 duo(procesr dual1,2,sistem de operare,camera cu flash,ecran....).
probleme au toate telefoanele ,inclusiv brandurile mari(samsung,iphone...)nu e nico drama unele se rezolva mai greu altele...printr-un update.ideaa e simpla ,n-a aparut telefonul perfect.

Edited by ade1314, 08 September 2013 - 10:07.


#21
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Pe hartie e mai bun,mai ai la 600 lei eboda care vine cu ips.

#22
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Ia A5 Duo, renunta la P5 Mini, o sa fie scos probabil de pe piata.

Cat despre telefoanele chinezesti - superbe ca pret si specificatii, iar calitatea e sigur cam ca asta de la Allview..da' sa dea naiba sa ai ghinion si sa trebuiasca dus la garantie

#23
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
O sa ii fac eu o recenzie zilele astea...

#24
hristash

hristash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 20.03.2007
cum e telefonul? ce concurent are?
caut un tel ok ca pret

#25
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Uite ce concurent are : http://www.aliexpres...1310590095.html

#26
hristash

hristash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 20.03.2007
comparativ cu NOKIA LUMIA 520  cum e?

#27
hristash

hristash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 20.03.2007
sau cu Gigabyte GSmart Rio R1

#28
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010
Ati reusit vreunul sa-l root-ati?

#29
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010

View PostIonelTM, on 19 septembrie 2013 - 14:45, said:

Ati reusit vreunul sa-l root-ati?
Raspund tot eu: simplu ca buna ziua:  http://www.androidro...allview-a5-duo/

#30
bilder

bilder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 17.06.2007
Cum vi se pare telefonul? Are probleme, se blocheaza, ruleaza bine aplicatiile? Nu am gasit nicaieri fotografii sau sample-uri video. Puteti uploada si da link-uri? :)

#31
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010

View Postbilder, on 19 septembrie 2013 - 18:48, said:

Cum vi se pare telefonul? Are probleme, se blocheaza, ruleaza bine aplicatiile? Nu am gasit nicaieri fotografii sau sample-uri video. Puteti uploada si da link-uri? Posted Image
Telefonul e ok. Pentru mine nu e o surpriza. Am avut inca de la lansare un P5. Singura diferenta intre cele doua e data de unghiurile de vizualizare (mai slabe la A5 duo). In rest... se misca ca unul "de firma" care costa dublu.

#32
bilder

bilder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 17.06.2007

View PostIonelTM, on 19 septembrie 2013 - 18:57, said:

Telefonul e ok. Pentru mine nu e o surpriza. Am avut inca de la lansare un P5. Singura diferenta intre cele doua e data de unghiurile de vizualizare (mai slabe la A5 duo). In rest... se misca ca unul "de firma" care costa dublu.
Intotdeauna mi-au placut specificatiile unui telefon de 1500 lei, mai jos mi s-au parut mereu ca sunt prea scumpe pentru ceea ce ofera. Insa am un arici mare in portofel care nu ma lasa sa dau 1500 lei pe un telefon care va fi depasit dupa 2 ani, mai bine imi iau mobila de banii astia :)
Eram hotarat pe P5 Alldro dar a aparut A5 Duo. Pe care il recomanzi? Avand in vedere si performantele dar si pretul :) Este foarte slab ecranul? Sau tinand cont de pret, este multumitor? Poti sa uploadezi niste fotografii sau filmari cu el? Mersi mult.

#33
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010

View Postbilder, on 19 septembrie 2013 - 21:58, said:

Intotdeauna mi-au placut specificatiile unui telefon de 1500 lei, mai jos mi s-au parut mereu ca sunt prea scumpe pentru ceea ce ofera. Insa am un arici mare in portofel care nu ma lasa sa dau 1500 lei pe un telefon care va fi depasit dupa 2 ani, mai bine imi iau mobila de banii astia Posted Image
Eram hotarat pe P5 Alldro dar a aparut A5 Duo. Pe care il recomanzi? Avand in vedere si performantele dar si pretul Posted Image Este foarte slab ecranul? Sau tinand cont de pret, este multumitor? Poti sa uploadezi niste fotografii sau filmari cu el? Mersi mult.
Recomand categoric P5-ul. Mie atat mi-a permis bugetul. Si sunt multumit. Telefoanele se misca la fel. Probabil ca A5-ul e ajutat si de sistemul de operare 4.2 destul de bine optimizat. Dar daca poti, mergi pe P5. Performantele sunt asemanatoare, doar ca la P5 ecranul e mai mare, telefonul e mai subtire, iar in ceea ce priveste calitatea ecranului... e diferenta mare in favoarea lui P5. Daca inclini putin A5-ul nu mai vezi nimic. Pe mine asta ma incurca atunci cand il folosesc ca GPS. Te rog totusi sa ti cont ca este o parere subiectiva. Cel mai bine e sa te joci cu ambele intr-un magazin de genul Media Galaxy.

#34
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010
Poza fara soare:

Attached Files



#35
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 09.01.2004
Ca idee, A5Duo e un Gionee P2 "ieftinizat" special pt. Allview. Adica are camera din spate de 3,2MPixeli in loc de 5MP standard. E facut special pt. piata din India, unde se vinde cu echivalentul a 350 Ron (6500 rupii).
Nu merge Real Racing 3 pe el mai mult de-o cursa, iese din joc. Probabil nu are suficienta memorie RAM.
iGO Primo merge chiar bine, cu nimic mai prost decat pe un P5Quad.
Ecranul se vede decent, cam ca orice TN. Daca maresti stralucirea se vede si in soare si dintr-o parte, pe auto e cam intunecat.
Lag-ul nu e vizibil.
Se rooteaza/derooteaza simplu, cu framaroot, cum a zis IonelTM mai sus.

#36
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Deja avem ceva pe hartie mai bun zte blade v va fi disponibil la cosmote la 550 lri sub numele explorer,are in plus 1GB ram si e quad core

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate