Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema Windows 8

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
vopmihai

vopmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.08.2013
Buna seara. Am windows 8 instalat pe laptop si microsoft office 2007. Nu pot deschide fisiere cu extensia .shs. Stie cineva o solutie? Am incercat sa le deschid si cu office 2003, 2007,2010 si 2013. Am incercat si sa le `trag` intr-un document gol de Word si tot nu merge. Am cautat si fisierul shsdll si l-am pus in win32. Nimic... Help please?

#2
doruvacarenco

doruvacarenco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 27.02.2012
am de cateva luni un laptop cu windows 8 si pot sa spun ca de obicei toate "noutatile" au diferite "bube" la inceput...
ar trebui sa treaca cel putin un an sa se descopere ceva "bube" ca sa poata remedia din probleme
sper ca la tine sa se gaseasca o rezolvare...

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Din cate retin parca versiunile noi de Office nu mai suporta acest feature.

#4
baghera2

baghera2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 16.03.2010
omul a incercat cu versiunea 2003, deci nu este noua ci de 10 ani - chiar 11 !

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
@baghera2, feature-ul era disponibil la versiuni mult mai vechi, Office 97 gen.

#6
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Ca sa ti le citeasca acele fisiere cu extensia respectiva trebuia inainte cand le-ai crreat sau cine le-a creeat sa dea la Save-As Compatibilitate pentru toate versiunile office de la versiunea curenta!
Altfel nu mai ai cum!

#7
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Vad ca o posibila soluti ar fi:

1. Open a Microsoft Office product on your computer, using a version from 2007 or earlier. Use "File," and then "New" to open a new document or workbook, for example, into which to place the file with the SHS file extension.
2. Click on the file to highlight it, and then drag it into the open document or workbook (vad ca ai incercat sa le 'tragi' intrun doc, incearca si intrun woksheet Excel.)
3. Drop the file into the document or workbook. The contents display so that you can view what scraps were stored in the file.

Read more...

Pe de alta parte s-ar putea sa te chinuiesti degeaba, citeste sursa indicata mai sus.

Edited by dan_slack, 16 August 2013 - 21:01.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate