Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Unde dispar ciorapii din masina de spalat

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Va jur ca pun la spalat ciorapii numai perechi.
si va jur ca am un sertar de ciorapi desperechiati pe care inca nu ma indur sa-i arunc....
Nu...nu este o gluma...!!

Deci:
-unde dispar ciorapii..??

orice idee detectiva este binevenita,
orice idee de recuperare a pagubei
sau evitare a ei de asemeni este binevenita...

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
In spatiul dintre tambur si cuva. Posibil vreo soseta sa ajunga in filtrul pompei si sa ai probleme. Foloseste o plasa din aia pentru lenjerie. E vreo 10 lei un set de 3 bucati.

Ca sa recuperezi sosetele rebele va trebui ca cineva sa se bage in maruntaiele masinii.

Edited by Super Chief, 10 August 2013 - 20:11.


#3
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Verifica daca bagi ciorapii perechi in masina de spalat, ca eu nu am pierdut niciun ciorap niciodata.

Si cand termin de spalat si scot rufele, mai invart de cuva cu mana asa preventiv sa nu scape niciun ciorap. Deci zero ciorapi pierduti in 20 de ani de spalat cu masini automate.

#4
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
[ http://matchbin-assets.s3.amazonaws.com/public/sites/993/assets/68B6_FIRE1_clr.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Când nu o să mai elimine apa, maşina de spălat, o să afli !

O să îţi explice un nenea în salopetă, care vine şi cu o trusă de scule...

#6
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 30.07.2013
Exista in partea de jos a masinii de spalat un loc pentru se evacueaza reziduurile cumulate in timp in masina de spalat. S-ar putea ca acolo sa-i gasesti.

#7
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
va multumesc.Cred ca asa se intampla desi nu vad un spatiu suficient de mare sa se strecoare in cuva.
Maine am sa desfac capacul de acces al tamburului) si am sa pipai sa vad ce gasesc.
Chiar eram intrigata.
Mai ales ca spre deosebire de cea veche nu am posibilitate de a curata filtrul

Edited by vio69a, 10 August 2013 - 20:51.


#8
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Desi din nicknameul tau nu-mi dau seama daca esti baiat sau fata (acel 69) ma intriga iti voi spune ca eu ca baiat si care folosesc masina de spalat automata de 15 ani nu am reusit sa "pierd" un ciorap, sau sa-l regasesc undeva intre tambur si cuva, sau in filtru. In acest timp am schimbat cam 4 masini de spalat si nu s-a intamplat asa ceva.

Recunosc ca patesc aceeasi problema cand trebuie sa-i imperechez la loc dupa uscare si e un joc de puzzle, dar mi-am creeat un stil : cumpar numai ciorapi negrii si de aceeasi dimensiune asa ca pot sa-i combin oricum. E mai practic. Cel putin pentru mine.

Edited by keta, 10 August 2013 - 21:03.


#9
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Ce model si marca de masina ai vio?

#10
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Eu cred ca, cuva in timpul spalarii se invarte atat de tare incat se creeaza o portita spre alta dimensiune, ceva in genul "gaura neagra", si acolo se duc toti ciorpai. Solutia este sa fi cu ochii pe net la stirile cu extraterestri, si daca, cumva articolele au si poza...uitate la picioarele lor, cine stie :)

#11
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Nu ati inteles nimic!

Este o conspiratie mondiala, inter-planetara pe stinga, cu masoni, reptilieni, monarhie, etc..

Cum dracu sa-ti pierzi ciorapii prin electrocasnice, esti sigur/a ca stii sa-i impererchezi?

#12
Arclite47

Arclite47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 28.02.2013
Sunt la a doua tura de perechi de ciorapi pierduti cine stie pe unde si nu, nu sunt din masina, de acolo par sa iasa toti. Dar se pierd in timpul in care ii scot si ma decid sa-i pun pe uscator dupa vreo 2 zile. Dupa vreo 2 saptamani realizez ca trebuie sa imi cumpar sosete noi. Nu vreau sa ma gandesc cum imi spalau parintii.

Edited by Arclite47, 10 August 2013 - 21:59.


#13
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Nu   "imperecheati" ciorapii   .  Cine stie ce hibrizi se pot naste si ne trezim cu fulare sau caciuli ciudate.

#14
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Si cum ii recuperezi intre cuva si tambur?

#15
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Chemi un tehnician daca nu poti baga mana sau ceva ca o croseta pe langa.

Mutat la Unde Cand Cum.

La o Hotpoint mai desteapta am pierdut sosete, la o Artic nu am pomenit de asa ceva.

#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Maica-mea le mai pierdea in WC dupa ce ii spala de mana la bloc, ca acum la casa spala numai cu masina.

#17
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostSuper Chief, on 10 august 2013 - 21:20, said:

Ce model si marca de masina ai vio?
Cristal cu capac superior

#18
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010

View Postketa, on 10 august 2013 - 21:03, said:

Desi din nicknameul tau nu-mi dau seama daca esti baiat sau fata

cand trebuie sa-i imperechez la loc
Trebuia să-ţi dai seama din prima că e fată (femeie). Numai o femeie, de exemplu, poate să-şi parcheze maşina la mall şi să uite pe urmă unde a lăsat-o.

Răspunsul l-ai dat tot tu, nu-i împerechează ca lumea, şi pe urmă îşi dă seama (cînd îi îmbracă) că nu se potrivesc unul cu celălalt, şi nu le mai găseşte corespondentul.

@ iniţiator,
ia şi spală numai cîte o pereche odată (sau perechi total diferite unele faţă de celelalte). E comic cum poţi să crezi că o rufă poate să dispară dintr-o maşină de spălat.

Edited by stormwatch, 11 August 2013 - 08:35.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate