Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Mozilla Firefox

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
4089 replies to this topic

#703
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,335
  • Înscris: 24.05.2010
Eu nu am probleme.... pe win 8 si firefox 32.0.3... vezi la extensii ... vezi exact ce consuma

3 taburi consum 250mb

[ https://i.imgur.com/iKqnF91.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vezi si tu cum faci sa setezi sa nu incarce pagina daca nu esti pe ea .... bla bla bla

Edited by MooF2010, 06 October 2014 - 07:17.


#704
Lostboy

Lostboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.11.2006
Problema am întâmpinat-o și eu. Așa cum spunea cineva mai sus, este de la Ad Block Plus. Am pus Ad Block Edge și este mai bine. Deocamdată.

Edited by Lostboy, 06 October 2014 - 07:22.


#705
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Va inteleg perfect doar ca in ziua de azi e greu sa supravietuiesti pe net fara astfel de extensie nu am puso acolo de placere ci de nevoie. Nici nu aveam degand sa o folosesc doar ca ieri cand am intrat pe site-ul Adevarul aia mi-au blocat site-ul cu atatea reclame si pop-up-uri incat nu am avut de ales.

Am dezactivat ABP si intradevar se vede o scadere de aproximativ 60-65 MB RAM dar repet nu consumul e problema mea principala ci problemele cu FF semnalate mai sus si de mine dar si de alti useri.

#706
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014

View PostLostboy, on 06 octombrie 2014 - 07:21, said:

Problema am întâmpinat-o și eu. Așa cum spunea cineva mai sus, este de la Ad Block Plus. Am pus Ad Block Edge și este mai bine. Deocamdată.
Daca e de la ***** Plus, atunci de ce nu face la fel si pe Chrome?

#707
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
am renuntat si eu la AB+ ... am trecut pe ABE
Nu simt ceva, parca ceva mai rapid (nu sunt sigur)

#708
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Posttoto_riina, on 06 octombrie 2014 - 12:51, said:

Daca e de la ***** Plus, atunci de ce nu face la fel si pe Chrome?

Fiindca Google Chrome are un alt engine.ABP exista si pe Internet explorer,acolo nu il simt in consumul de memorie ci in viteza de deschidere a paginilor WEB.
Edit:eu ma bucur ca in sfarsit pot folosi Firefox cu accelerare hardware fara sa imi distruga fonturile.

Edited by xeleron, 06 October 2014 - 13:20.


#709
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Nu stiu ce naiba fac cei care se ocupa de Firefox dar browserul asta are din ce in ce mai multe probleme. In versiunea 32.0.3 am cateodata un usor lag care inainte nu aparea. Am schimbat si eu ADP cu ABE ... sa vedem daca se va observa vreo imbunatatire. Primul lucru pe care l-am observat este ca a scazut consumul de memorie (mananca sub 500 mega acum).

Edited by Dares, 06 October 2014 - 13:20.


#710
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
Dares da sa vezi cate probleme sunt pe Chrome in ultima perioada.
Eu folosesc dracia aia pe x64 .... Waterfox. Nu simt sa am probleme
Mi-ar placea sa incerc un site care spune ca cineva are probleme cu el de incarcare sau performanta.

#711
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Am schimbat ABP cu ABE sa vedem cum merge daca nu probabil ca incet incet vom reveni la clasicul IE sau o sa ne indreptam spre browsere exotice.

#712
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
La mine ABE e degeaba, tot spre 650-700 mb se duce FF dupa cateva ore de utilizare. Nu exista alta solutie decat "minimize memory usage" din timp in timp.

View PostMihai_3, on 06 octombrie 2014 - 13:28, said:

Dares da sa vezi cate probleme sunt pe Chrome in ultima perioada.
Eu folosesc dracia aia pe x64 .... Waterfox. Nu simt sa am probleme
Zilele astea o sa incerc si eu Waterfox (sa vad daca tine la utilizare indelungata) si daca observ o cat de mica imbunatatire fata de FF raman la el.

Edited by Dares, 06 October 2014 - 17:23.


#713
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Mai multe detalii si linkuri de download aici: Firefox 33 Officially Released



[ http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Firefox-33-Officially-Released-461978-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Stefan_CM, 14 October 2014 - 09:19.


#714
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014
Am o pronlema cu bokmarksurile,cand intru in mozila firefox pe bara de bookmarks nu apare nimic apar dupa ce dau disable si apoi reenable la bara de addons

Edited by AlexxTM, 15 October 2014 - 19:59.


#715
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
Postez aici ca in FF am problema in special, am instalat porcaria de plugin tv online 6.3 de pe  cool-tv net si de aici circul,mi-a modificat pagina de home din browser cu pagina site-ului ,bun, modificat manual si pun google.ro,dezinstalez aplicatia sterg registrii etc,restart firefox ,restart pc,deschid iar pagina de home site-ul lor, cum pot sa rezolv sa scap de pagina de home? Am verificat la addon-uri plugin-uri in ff nu apare nimic in plus pana sa instalez plugin tv online.

#716
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Sterge cookiurile lor, am patit si eu al fel cu mizeria cool tv.
Am dezinstalat aplicatia respectiva si nu mai am treaba cu site-ul lor, desi au mereu surse viabile pentru majoritatea posturilor tv.

#717
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
Degeaba , am dat sa stearga cookie de la inceputuri ,am sters si cu ccleaner si tot apare la restart Firefox pagina de home cool-tv,ce sa-i fac.?? Daca am facut gresit  ,te rog spune-mi prin pm ,mai detaliat,  cum ai rezolvat tu.

#718
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ai modificat home page-ul dupa dezinstalare?

ca la cum te-ai exprimat, ai gresit acest pas

iar spre cunostinta ta si a celor ce folosesc cool-tv, aceea este o aplicatie, nicidecum un plugin.

pluginul este strict pt iexplorer

#719
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Verifica si about:config - browser.startup.homepage. Daca nu e ce vrei, la value treci adresa dorita, google.com/.ro daca zici.

#720
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008

View PostDany_Darke, on 20 octombrie 2014 - 11:55, said:

ai modificat home page-ul dupa dezinstalare?

ca la cum te-ai exprimat, ai gresit acest pas

iar spre cunostinta ta si a celor ce folosesc cool-tv, aceea este o aplicatie, nicidecum un plugin.

pluginul este strict pt iexplorer

Daca vrei sa ma ajuti ,o faci, daca nu,te rog sa-ti vezi de treaba ta, intra pe site sa vezi ca individul numeste aplicatia (plugin tv online 6.3) ,n-ai descoperit apa calda ,stai linsitit. Stiu ca e strict pentru IE si in IE si in FF care e browser default , imi deschide cool-tv net .  Acum ai inteles?

View Postdoktoru, on 20 octombrie 2014 - 12:00, said:

Verifica si &#097;bout:config - browser.startup.homepage. Daca nu e ce vrei, la value treci adresa dorita, google.com/.ro daca zici.

Am facut si asta ,fara rezultat, incredibil...

View PostDany_Darke, on 20 octombrie 2014 - 11:55, said:

ai modificat home page-ul dupa dezinstalare? ca la cum te-ai exprimat, ai gresit acest pas  

View Postcut3ryan, on 20 octombrie 2014 - 11:17, said:

modificat manual si pun google.ro,dezinstalez aplicatia sterg registrii etc,restart firefox ,restart pc,deschid iar pagina de home site-ul lor, cum pot sa rezolv sa scap de pagina de home? Am verificat la addon-uri plugin-uri in ff nu apare nimic in plus pana sa instalez plugin tv online.

Unde am spus in postarea asta ca am modificat home page-ul dupa dezinstalare???

Edited by _-_, 20 October 2014 - 13:08.
limbaj


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate