Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Mozilla Firefox

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
4089 replies to this topic

#307
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Multam @lenux.
Merg toate add-urile , interfata "rotunjita" .

#308
lenux

lenux

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 15.05.2007
Si la mine functioneaza toate addon-urile, mai putin skin-ul OS X, dar o sa incerc sa-l modific cumva.
Butoanele back - forward - home , se vad aiurea.
Mi se pare mie sau se misca mai bine 29.0 ??

Edited by lenux, 28 April 2014 - 19:34.


#309
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Sper sa nu mai am aceleasi probleme pe facebook ca in vers 28. Pur si simplu ingheta cand dadeam scroll.

#310
lenux

lenux

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 15.05.2007
La fel face si cu alte browsere, pe Facebook ?

#311
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Firefox 29 este oficial disponibil pentru descarcare si update automat!

Linkuri de download, mai multe detalii despre aceasta noua versiune si Australis, aici:
http://news.softpedi...ad-439713.shtml

[ http://news.softpedia.com/images/extra/NEWS/small/ff29australis1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



View Posttidicristi, on 28 aprilie 2014 - 19:24, said:

Multam @lenux.
Merg toate add-urile , interfata "rotunjita" .
Nu merg toate. Am unul pentru feed-urile RSS si nu mai merge.

Deasemenea, desi mereu mi-a placut si am apreciat Firefox, modificarea asta este una care pot spune ca-l face inutilizabil. Arata modern, dar este o porcarie.
Cand ai zeci de taburi, linia aia fina dintre ele nu e clara, apas pe alte taburi. Nu se mai poate customiza ca inainte - mereu ultimul buton de pe toolbar este cel de meniu, eu il vreau pe cel de bookmarks, nu mai pot pune butoane mici pe toolbar, acum au o singura dimensiune. Nu mai exista butonul de forward. Lista cu marcaje este incomod de utilizat avand acel buton mare jos "Show all bookmarks", etc.

O sa incerc sa ma obisnuiesc cu Chrome.

#312
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,732
  • Înscris: 28.12.2008
Eu am 28.0, din ce ziceţi voi mai bine nu trec pe 29.

#313
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Parerea mea e ca e oribil ca si interfata. Functioneaza bine, doar e Firefox, dar e total neclar fata de inainte. Preferam sa nu fie modern si sa fie mai clar.
Butonul cu lista de Bookmarks e legat de cel cu steluta pentru a baga un link la favorite si NU vreau asta, butonul mare si rotund pentru Back e oribil, buton de Forward n-am gasit...

E atat de prost gandit incat ma lasa sa modific ordinea butoanelor din meniul ascuns, dar nu ma lasa sa modific butoanele afisate pe Toolbar, adica pe cele pe care le folosesc de 1290438739487098 de ori pe zi. :death:

#314
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Eu il gasesc mai bun in utilizare si mai customizabil (ori in versiunea anterioara nu am cautat prea mult).

#315
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postneagu_laurentiu, on 29 aprilie 2014 - 08:53, said:

Eu il gasesc mai bun in utilizare si mai customizabil (ori in versiunea anterioara nu am cautat prea mult).

Au scos multe, butoane mici, buton Forward (foarte util!), butoane customizabile, spatiu flexibil, text sub butoane, butonul Firefox - acum au adaugat butonul Hamburger pentru meniu, si multe altele.
Si-n unele articole/review-uri sau chiar pe forumurile Mozilla de plange lumea de asta:
https://support.mozi...uestions/996942

In schimb au aruncat 3 pixeli intre taburi, ca sa nu le putem deosebi rapid, si optiune de a customiza meniul de sub butonul Hamburger - inutil. Alea sunt ascunse acolo pentru ca nu sunt la fel de utile, asadar de ce le-as modifica ordinea? O prostie.

Si ATENTIE! Cei care folositi sincronizarea...Va mai merge doar o perioada dar NU mai puteti adauga dispozitive noi. Firefox 29 are o noua metoda de sincronizare care necesita cont mail/parola, iar aceasta se va face intre oricare device in care introduceti acest cont. Deci trebuie sa facem si ceva in plus, manual. Isi bat joc de utilizatori.


REMOVED:
* Small icons mode for toolbar buttons
* Text-only mode for toolbar buttons
* Icons-and-text mode for toolbar buttons
* Addons toolbar
* Custom toolbars
* Bookmarks / History sidebar buttons
* Firefox menu button
* Separators / Spaces / Flexible Spaces
* Activity Indicator (Throbber)

LOCKED:
* Back/Forward/Urlbar/Stop/Reload locked into group on the Navigator toolbar
* New Menu button locked onto end of Navigator toolbar
* All tabs button locked onto end of Tabs toolbar
* Cut / Copy / Paste locked into movable group
* Tabs toolbar locked on top and always visible
* Navigator toolbar locked as always visible

#316
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
Daca ai facut bine ca am ramas la FF25.

#317
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Mie imi place noua interfata gen chrome, pentru cei care vor vechea interfata sau elemente din vechea interfata exista un addon bun.

#318
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008

View Postproxxxy, on 29 aprilie 2014 - 10:11, said:

Mie imi place noua interfata gen chrome, pentru cei care vor vechea interfata sau elemente din vechea interfata exista un addon bun.

E doar pansament asta,nu va functiona/arata ca originalul,mai multi nervi iti faci,nu stiu ce au fumat astia de la FF de la versiunea 26 in sus...da nu vreau vreodata sa incerc.

#319
_blue

_blue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 14.09.2010
Am testat MF 29, nu-mi place deloc noua interfata. Si nici nu am observat imbunatatiri majore.
Voi ramane la versiunea 28.0 si cand n-o sa mai pot folosi addon-urile din cauza compatibilitatii, am sa trec la Chrome sau Opera.

#320
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Și pe mine mă scoate din sărite noua interfață. Puteți încerca FX Chrome: https://addons.mozil...chrome/?src=api
Poate vă consolează un pic, și diferențierea taburilor e net superioară față de Australis. Din păcate unele butoane tot nu pot fi mutate.

#321
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View PostStefan_CM, on 29 aprilie 2014 - 08:59, said:

Au scos multe, butoane mici, buton Forward (foarte util!)
E acolo dar il vezi cand ai unde sa te intorci.

Edited by neagu_laurentiu, 29 April 2014 - 10:43.


#322
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 30.12.2007
Sau instalezi cateva add-onuri si-ti usurezi viata.
Asa arata la mine, cu add-onurile astea l-am facut pe placul meu.

LE.
Am uitat de tema, folosesc Fx Chrome.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   169.02K   15 downloads
  • Attached File  2.jpg   214.58K   15 downloads

Edited by xew, 29 April 2014 - 11:00.


#323
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Corect. Dar tot nu o sa arate ca inainte, si-n plus de ce trebuie incarcat browserul cu add-on-uri, pe cand trebuia sa nu fie modificat in sens negativ.
El arata bine, dar functionalitatea a scazut, nu mai este la fel de customizabil si usor de folosit din cauza butoanelor blocate/inexistente/etc.
Pentru un user normal este ok. Pentru un power-user care munceste, foloseste zeci de taburi, il tine deschis toata ziua, este greu de folosit.

#324
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 30.12.2007
De acord cu tine.
Fiecare are alte preferinte, alte prioritati.
Eu sunt un user normal cu maxim 25-30 tab-uri deschise si incerc sa-mi fac viata cat mai usoara.
Intradevar, fata de 28.0 are plusuri si minusuri.
Eu unu l-am acceptat asa cum e si incerc sa-l fac pe placul meu cu add-onuri daca el nu vine gata setat (dupa cum spuneam, pe placul meu).
Era loc si de mai bine dar dpmdv este ok asa cum vine de la mama lui, cu adaugarile pe care i le-am adus.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate